Главная » Блоги

Создана:

Константин Бондаренко

Слова Кондолізи Райс можна розглядати як попередження…

Ну чого всі причепилися до слів Кондолізи Райс про те, що кожен, кому не подобається в Україні, повинен їхати у Ліберію і подивитися, як живеться там?

Насправді – дуже самокритичні слова як для американки. Нагадаю, що Ліберія як держава була (і залишається) своєрідним американським експериментом, розтягнутим у часі на два століття.

У 1822 році з Америки сюди привезли чорношкірих – колишніх рабів – і дали їм можливість заснувати державу за принципом і лекалами США. Навіть символіка цієї держави у дечому копіювала американську.

До речі, первісну територію для експерименту було придбано у місцевих вождів племен за суму, еквівалентну 50 доларам США. Тут було урочисто відкрито Колонію вільних кольорових людей – Ліберію…

Сьогодні Ліберія – дійсно одна з найбідніших країн світу (ВВП на душу населення – близько 230 доларів, тобто, менше 1 долара на день) – не зважаючи на те, що на території Ліберії велетенські поклади залізної руди (одні з найбільших у Африці), дорогоцінного каміння, золота, орних земель.

Навіть після того, як у 2010 році МВФ списав Ліберії 4,6 мільярда доларів, боргові зобов’язання держави перед МВФ та іншими міжнародними фінансовими структурами залишаються колосальними.

Остання громадянська війна завершилася 13 років тому – час, достатній для поступового виходу з кризи. Кажете, потрібні іноземні спеціалісти, які би допомогли відродити країну та її економіку?

Так на чолі держави протягом останніх 11 років стоїть лауреат Нобелівської премії миру Елен Джонсон-Серліф, яка закінчила Колорадський університет, Гарвардський університет, Гарвардський інститут державного управління імені Кеннеді, Бізнес-коледж у Медісоні, Вісконсінський університет. З урядом Ліберії працює велика кількість американських радників…

Тому слова Кондолізи Райс можна розглядати як попередження: «Тим, хто вважає, що в Україні живеться погано, варто поїхати в Ліберію і подивитися на те, як вам житиметься у далекому майбутньому». Одним словом, насолоджуйтеся життям!

Констянтин БОНДАРЕНКО, політолог (Київ).

 

 

 

 

 

 

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

33 queries. 0.140 seconds.
33 / 0.140 / 13.93mb