А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Блоги

Создана:

Константин Бондаренко

Якісних змін вам у новому році!..

Сьогодні у соціальних мережах домінує песимістичне сприйняття минулого року, що й не дивно. Багато хто втратив домівку, рідних та друзів, був змушений виїхати з країни, втратити роботу тощо. Тобто, рік став переломним у повному розумінні цього слова.

Далі у тексті буде багато «я», – але інакше не можливо. Бо говоритиму про власні емоції та власні переживання, пов’язані з 2014-м.

Для мене число «14» завжди було фатальним і я не очікував нічого доброго від 2014 року – і як історик, і як поціновувач містики я добре знаю суть чотирнадцятки…

Хоча мені гріх жалітися на минулий рік. З одного боку, він випробував мене на міцність (на щастя, від своїх принципів та орієнтирів я не відступився). З іншого – відкрив нові горизонти та нові можливості.

Я більше часу почав проводити за кордоном (поглянув на штампи у паспорті – чверть року у роз’їздах, а наступного року, якщо підуть заплановані проекти, то ще більше!).

Менше почав перейматися дріб’язковими чварами українських «політиків», що дорвалися до влади. Більше уваги став приділяти написанню книг (сподіваюся, найближчими місяцями побачать світ мінімум три книги), менше – статтям.

Усвідомив євангельську істину про бісер і свиней. Перестав будь-кому будь-що доводити – моя впевненість у правильності моїх думок і мого шляху – це лише моя впевненість, «выбирайтесь своей колеей».

Усвідомив, що не варто захоплюватися будівництвом «нового світу» і «нового життя» для людства, не навівши лад у своєму власному світі, – інакше виходить та сама трагікомедія, яку ми сьогодні спостерігаємо в Україні.

Зрозумів, що чимала кількість людей, яких вважав друзями, виявилася лише випадковими попутниками. Хтось зникав з мого життя тихо, по-англійськи, а хтось – намагаючись залишити по собі якомога більше бруду.

Вдячний долі за те, що дала можливість переконатися у наявності дійсно справжньої дружби, перевіреної роками і навіть десятиліттями. Цьогоріч знайшов нових друзів – і за це також вдячний 2014-му року.

Навчився не реагувати на галас натовпу та гасла дня. Навчився не слідувати політичній моді і не зливатися з юрбою, а дуже часто – йти проти течії. Коли йдеш проти течії, особливо цінуєш тих, хто йде в одному напрямку з тобою, навіть якщо раніше ти про цих людей не знав або недооцінював їх.

Навчився розуміти Толстого (його тезу про патріотизм як останній прихисток негідника, – хоча це, здається, було сказано ще до Толстого) та Грільпарцара («від гуманізму – через націоналізм – до звірства»).

Нарешті усвідомив, що вся метушня цього світу не варта того, щоби перестати піклуватися про найближчих – сім’ю, рідних, близьких. Місяць тому, лежачи на траві на березі океану в околицях французького Сен-Жан-де-Люзу і дивлячись на яскраво-блакитне небо (жодних алюзій з «небом Аустерліцу»!), я багато чого передумав і переосмислив по-новому.

Дякую 2014-му року за те, що зробив мене вільнішим і позбавив від ряду комплексів, нав’язаних суспільством, від ряду фетишів, нав’язаних життям у сучасній Україні і постійно культивованими догмами про «обов’язок».

Щиро бажаю всім своїм друзям так само якомога швидше позбавитися цих фетишів. Будувати майбутнє, всіма силами чіпляючись за минуле або за догми, – не можливо. Шанувати минуле, усвідомлювати його уроки – так, але ж не сповідувати культ минувшини!

Якісних змін вам у новому році!

Дякую усім, хто був у моєму житті у 2014-му! Дякую усім, хто залишиться зі мною у 2015-му!

31 грудня 2014 р., в 19:27 год.

Констянтин БОНДАРЕНКО, політолог, історик, керівник Інституту української політики, Фонд «Українська політика».

 

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

68 queries. 0.225 seconds.
68 / 0.225 / 14.69mb