А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Блоги

Создана:

Податковий блог Ольги Германової…

Проект Закону України “Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні” на сайті Міністерство фінансів України відкрити майже нереально. Хто там що ховає, не знаю, але факт: о 7-й ранку посилання відкривалося, о 9-й уже ні. Добре, що є друзі-експерти, які діляться текстом, розміщеним на альтернативних ресурсах. Один з них тут: https://drive.google.com/folderview

Нічого нового, в принципі. Коле око правило «стабільність – наше все», прописане у ст. 4.1.9, щодо незмінності будь-яких елементів податків та зборів пізніше як за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду. Ця норма з року в рік порушується, але прибрати її з Податкового кодексу нікому в голову так і не прийшло.

Що об’єднує урядовий і парламентський законопроекти?

1. Завпровадження СЕА акцизу на бензини, яке було анонсовано Державна фіскальна служба України ще влітку, спрямовано на те, щоб хімічили з паливом на порядок менше (детальніше про це – у статті, яка готується до друку у №46 Вісник. Право знати все про податки і збори).

2. Розширення кола членів сім’ї першого ступеня споріднення. В Україні досить непроста (м’яко кажучи) ситуація, щоб при успадкуванні майна між дідами й онуками, братами й сестрами ще й 5% ПДФО сплачували. Тут по-людськи.

Що не здивувало? Ставки 20% з основних податків.

Не варто забувати, що на лікарські засоби ПДВ зараз 7%. Зате якийсь фонд мають створити в 10 млрд. грн., звідки кошти будуть спрямовуватися на підтримку найвразливіших верств населення. Що робити не найвразливішим? Вкотре знову з власної кишені викладати гроші за всіх? Можна довго дискутувати з приводу того, що ПДВ ніби не є еластичним податком і його ставка не впливає на кінцеву вартість товару. Ну, побачимо по цінниках, якщо ТАКЕ ухвалять.

Хто найвразливіший? Мінфін вважає, що точно не пенсіонери, які одержують в еквіваленті понад 3 мінімальних зарплати. Їх, як і раніше, пропонують оподатковувати. Ок, змирилися, ідемо далі. Ст. 157.6. Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму … податкової соціальної пільги. Пільга за ст. 163.1. дорівнює 100% розміру мінімальної заробітної платні і стосується всіх. Але платник на неї має право, без застережень пільга не застосовується. Для цього потрібно подати заяву роботодавцю. А якщо не подав, бо не знав?..

Тема РРО – невмируща. Ст. 268.11. Спрощенці групи «А» з річним обсягом доходу до 300 тис. грн. мають їх застосовувати з 1 січня 2019 року. Платники єдиного податку групи «В» (дохід до 2 млн. грн.) – з 1 січня 2016 року.

Уявіть собі це на практиці, панове спрощенці! До слова, заборону на ювелірну галузь як платників єдиного податку передбачено і в законопроекті 3357, і в проекті Мінфіну. Але є 2 лями і є 4 тис. МЗП, є заборона і незаборона для юридичних осіб бути на спрощеній системі оподаткування.

Третій варіант – повертаємося до ст. 4.1.9 – не змінюємо нічого, тобто ховаємо економіку.

Не хочу робити прогнозів, але оберуть за вас, спрощенці; за вас, бухгалтери; за вас, громадяни, звичайні платники податків!

Як домовляться між собою, так нам потім і жити.

У мене все…

Ольга ГЕРМАНОВА, журналіст (Київ).

 

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

39 queries. 0.203 seconds.
39 / 0.203 / 14.72mb