А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Интервью

Создана: 08 March 2019 в 19:25

На питання виборців країни відповідає кандидат у Президенти України Ігор Смешко…

Перший військовий аташе незалежної України в США та Швейцарії, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник, кандидат у Президенти України Ігор Смешко в ефірі «Українського радіо» відповів на численні питання виборців-радіослухачів України.

Фото: Михайла Андрійчука. Мітинг на підтримку земляка.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

- Після Євромайдану наші гарячі надії, що авторитарна система буде зламана і в країні побудують правдиву європейську демократію, не справдились…

Ігор Смешко: – Я кадровий військовий, генерал-полковник запасу Ігор Смешко, вперше в своєму житті вирішив балотуватися в органи державної влади. З 16 років я був на кадровій військовій службі у Збройних силах, яку завершив у 2005 році.

Я був дуже щасливий, що з 1991-го по 2005 роки мав можливість долучитися до створення зовнішньої воєнної розвідки.

Більшу частину своєї службової позапартійної кар'єри я присвятив створенню розвідувального співтовариства нашої держави і праці на військово-дипломатичній службі за кордоном.

Також я очолював секретаріат Ради національної безпеки і оборони.

Останні рік і чотири місяці я, по переводу із Міноборони, працював керівником Служби безпеки. В цей час якраз трапився перший Майдан. Я дуже щасливий, що в ті часи особовий склад СБУ зміг виконати свою місію перед Конституцією та народом України і не допустити кровопролиття на Майдані.

З 2005 року, будучи військовим пенсіонером, я займався викладацькою і науковою діяльністю. Ще до 1991 року отримав вчений ступінь доктора наук, професора з системного аналізу.

Останні події в країні змусили мене піти в політику. Наші надії на першому Майдані, що авторитарна система буде зламана і в країні побудують правдиву європейську демократію, не справдились.

Другий Майдан (Євромайдан) був вже кривавим. Сотні наших патріотів загинули за те, щоб в черговий раз спробувати зупинити авторитарну систему, на кшталт російської.

Те, що зараз відбувається у нашій країні, викликає у мене велику стурбованість. Знов одні і ті ж політики, які з 2005 року до нині просто переходять з однієї партії в іншу, поступово зраджують своїх керівників. Фактично, вони є однією і тією ж колодою карт в обслуговуванні олігархічно-кланової системи.

Вони призвели до того, що Україна вийшла на перше місце в Європі по корупції. Рівень збіднення нашого населення ставить нашу державу на останню сходинку серед європейських країн.

- Серед кандидатів у Президенти України нам не вдалось знайти тих, хто має стратегію зламу олігархічно-кланової феодальної системи…

- Я маю двох синів. Я дуже люблю свою державу. Довгий час я і мої однодумці в партії "Сила і Честь" вели переговори з усіма силами, які зараховують себе до демократичних. Ми планували перед виборами підставити їм своє плече і свій досвід аполітичних позапартійних професіоналів.

Але серед кандидатів у Президенти нам не вдалось знайти тих, хто має справжню ідеологію, стратегію і план зламу олігархічно-кланової ново-феодальної авторитарної системи, план побудови правдивої європейської демократії.

Тільки демократія може дати захист прав і свобод і створення критичної маси середнього класу.

Свою передвиборчу програму я б назвав "Гімн середньому класу". Перед тим, як її сформувати, я декілька років писав книгу. Вона має вийти у березні і буде називатися "Останній романтик Європи. Національна ідея і національна стратегія України, або Куди мандруєш, Європо?". У цій роботі і у своїй передвиборчій програмі я виклав "Сім перемог для України", які, на мою думку, необхідні, щоб реформувати політичну систему, економічну модель держави, а також зробити всі умови для побудови в Україні правдивої демократії європейського типу.

В моїй програмі - наступні пункти. Перемога перша: відновлення стабільності і керованості держави; перемога друга: повернення Донбасу та Криму; перемога третя: подолання корупції; перемога четверта: відновлення середнього класу українського суспільства як основи державності України; перемога п*ята: економічна відбудова України; перемога шоста: реформа державно-політичного устрою України; перемога сьома: будівництво справжньої демократії в Україні.

- Чому ми не бачимо жодного успіху в боротьбі з корупцією? Клани, які приходять до влади, пов’язані між собою?

- В Україні близько 300 політичних партій. Проблема в тому, що серед них немає жодної, яка б була заснована на ідеології демократії. А між тим демократія має свої закони.

Я майже 10 років був на військово-дипломатичній в США, Швейцарії, Німеччині. Володіючи трьома європейськими мовами, я гарно вивчив ці правила і закони демократії.

В програмі будь-якої партії мають бути три обов’язкові закони:

1) наявність в країні критичної маси заможного середнього класу;

2) максимальна кількість функцій держави мають бути делеговані в органи місцевого самоврядування. Дієва виборність, підзвітність, прозорість органів влади та рівність всіх громадян перед законом можуть бути забезпечені лише в разі відокремлення законодавчої, виконавчої та судової гілки влади;

3) необхідною засадою для політичної стабільності за умов демократії є наявність хоча б двох партій, заснованих на ідеології демократії, а не на вождізмі.

Діяльність нинішньої влади руйнує середній клас своєю податковою і тарифною політикою.

В цивілізованих країнах до середнього класу відносяться не тільки малі і дрібні власники, а й високооплачувані лікарі, вчителі, військовослужбовці, а також пенсіонери.

В країні діє авторитарна форма правління, яка тільки прикривається шатами демократії. В президентській вертикалі влади є вся повнота влади з силовими структурами.

Голова Кабміну лише формально відповідає за бюджет і власність. При чому, він залежний від силових структур президента, який не хоче відповідати по закону за свої злочинні дії.

Кращі нобелівські лауреати вказували нам на цю проблему, але вона продовжує існувати. Поки ми не відокремимо виконавчу, законодавчу і судову гілки влади і не поставимо їх під громадський контроль, нічого в країні на краще не зміниться.

- Чому ми не бачимо жодного успіху в боротьбі з корупцією?

- Клани, які приходять до влади, пов’язані між собою. Наші політики просто мігрують з однієї політичної сили в іншу, але під ними знаходиться корумпований апарат.

Всі вони пов’язані старими бізнес-схемами з своїми попередниками. Вони навіть нездатні проводити відповідні розслідування, тому що, починаючи з 2005 року, з силових структур вимили позапартійних професіоналів і замінили їх абсолютно лояльними до них найманцями, які обслуговують ці феодально-політичні клани при владі.

- Головний ворог знаходиться всередині країни? Це - корумпована політична система?

- Що має зробити президент, щоб докорінно змінити ситуацію? Президентові потрібна лише політична воля, професіоналізм, досвід і рішучість, щоб змінити критичну масу людей при органах влади.

Змінити корумпованих політиків на позапартійних аполітичних професіоналів. Тільки це, при застосуванні антимонопольного законодавства, Конституції та чинного законодавства, допоможе знищити корумповані тарифи і податкове навантаження, яке більшість українців не витримують.

Приведу маленький приклад з життя Канади. Там в провінції Онтаріо податок на продаж складає 13%. Він складається з двох частин: 5% – федеральний податок до уряду Канади, 8% – провінційний відсоток – до місцевої влади.

Коли ви щось купуєте в крамниці і товар коштує $100, ви сплатите $113, але місцева влада може змінювати свою частину. Наприклад, дитячі товари можна купити без податку 8%.

Децентралізація – це одна із найголовніших складових демократії. В Україні немає правдивої децентралізації через те, що державні адміністрації, які формуються в президентській вертикалі влади, ніяк не кореспондуються з територіальними громадами, які повинні мати свої органи виконавчої влади і вирішувати на місцях основні питання внутрішньої політики.

Чинному президенту потрібно пам’ятати, що Україна знаходиться в стані війни. Потрібно пам’ятати, що головний ворог знаходиться всередині, це корумпована політична система, яка може привести нас до третього Майдану вже зі зброєю.

На що очікує агресор, який стоїть на нашому кордоні? Саме цей агресор є другим фактором, який дестабілізує ситуацію. Він вичікує, щоб застосувати свою тезу про те, що "Україна не здатна на державотворення" і остаточно вирішити так зване "українське питання".

- Ви керували розвідувальними органами України, добре знаєте морально-ділові якості нашої "еліти". Саме це найперше змусило Вас висунути свою кандидатуру на вибори?

- Зараз дуже актуальне питання, хто буде наступним президентом України. Повірте мені, в силу того, що я близько 10 років керував розвідувальними органами, я дуже добре знаю морально-ділові якості нашої політичної і бізнесової "еліти".

Саме це змусило мене висунути свою кандидатуру на вибори. Я прекрасно розумію і відчуваю, яка загроза стоїть зараз, якщо ми зробимо неправильний вибір.

Президент повинен бути верховним головнокомандуючим. Йому доведеться 24 години на добу особисто приймати рішення, які стосуються воєнної організації. Очевидно, він повинен мати військову освіту. Мати досвід керування збройними формуваннями. Він повинен мати власний дипломатичний досвід, авторитет на міжнародному рівні, який дасть йому можливість негайно піти по реалізації напряму, наприклад, Будапештського меморандуму як основи перемов з агресором.

Президент повинен прекрасно володіти знанням правоохоронної системи, кадровим питанням і спеціальних служб держави. Володіти цими знаннями, щоб недолугі реформи, які були у нас, негайно повернути на керованість у сфері правоохоронної діяльності і боротьби з корупцією, особливо на вищих щаблях влади.

Також потрібне внесення змін до законодавства України, яке потребує більш жорстокого покарання для можновладців і зменшення тиску по відношенню до пересічних громадян.

Дякую вам, шановні виборці України, за увагу.

Джерело.

Автор: На запитання вибрців країни відповідав Ігор СМЕШКО - кандидат в Президенти України, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки України, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор технічних наук, генерал-полковник (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

48 queries. 0.161 seconds.
48 / 0.161 / 14.07mb