А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Новости Украины » Днепр

Создана: 07 March 2017 в 22:56

Парламентар Віталій Купрій: Приклад Насірова має змусити Уряд очистити Україну від чиновників із подвійним громадянством…

Під час судового засідання в справі поки що відстороненого голови ДФС Романа Насірова представники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) заявили, що він має громадянство Великої Британії та Угорщини. Нагадаємо. Романа Насірова підозрюють у розкраданні державних грошей на суму понад 2 мільярди грн, тому факт потрапляння на державну службу цього громадянина інших країн потребує ретельного розслідування.

Фото: Віталій Купрій.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Національне агентство з боротьби зі злочинністю Великої Британії (NCA), в листі від 6 березня 2017 року повідомило, що Роман Насіров є власником британського паспорту з травня 2012 року. Представники прокуратури також заявили про те, що Насіров може використати своє іноземне громадянство для того, щоб втекти від правосуддя.

Народний депутат України Віталій Купрій на своїй сторінці у «Фейсбуці» наголосив, що стаття 4 Конституції України не допускає випадків подвійного громадянства.

«Проте такі випадки є непоодинокими серед держслужбовців, депутатів і чиновників. І найчастіше зустрічається подвійне громадянство з країною-агресором, що у нинішній ситуації граничить з державною зрадоюю, адже такі «агенти Кремля» мають доступ до державної таємниці!», - зауважив народний депутат.

Віталій Купрій повідомив, що в законодавстві наразі при проходженні конкурсу на зайняття посад державної служби відсутні вимоги вказувати про наявність громадянства інших країн.

Саме тому він вважає за необхідне внести зміни до Наказу Національного агентства України з питань державної служби, де передбачити ці вимоги, щоб уникнути подібних ситуацій, як з Насіровим, надалі.

Також при заповненні автобіографії передбачити вимоги вказувати коли саме отримано громадянство відповідної країни або декількох країн. А вже діючі державні службовці мають впродовж місяця заповнити нові особові картки і автобіографії. Відмова це зробити має означати невідкладне звільнення з посади.

«Направив голові Нацдержслужби Костянтину Ващенку і прем’єр-міністру Володимиру Гройсману депутатське звернення щоб вони забезпечили внесення відповідних змін до постанови Кабінету міністрів від 25 березня 2016 року № 246 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби», - написав парламентар.

Також Віталій Купрій запевняє, що нові правила дозволять виявити випадки подвійного громадянства серед державних службовців, а також запровадити відповідальність за повідомлення недостовірної інформації щодо наявності громадянства інших країн. Такі дії будуть кваліфікуватись за статтею 366 Кримінального кодексу України «Службове підроблення».

«Зауважу, що внесення запропонованих мною змін до законодавства не потребує схвалення Верховної Ради, а лише політичної волі прем’єра Гройсмана, і може бути здійснено впродовж декількох місяців. Уряд повинен покласти край порушенню Конституції!», - резюмує народний депутат України Віталій Купрій.

Автор: «Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуСамые обсуждаемые

Популярные

48 queries. 0.140 seconds.
48 / 0.140 / 12.48mb