А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 28 September 2016 в 14:34

Єксперт Христина Аврамченко (Інститут громадсько-экономічних досліджень): Бюджет України-2017 – не піти на дно і втриматися на плаву…

У 2017 році економіка України зростатиме в основному завдяки зовнішнім факторам, а не державній політиці. У бюджеті-2017 майже не передбачені ні податкові стимули для зростання економіки, ні збільшення державних інвестицій. Закладене у проект бюджету зростання ВВП на 3% у 2017 році реалістичне. Однак воно забезпечуватиметься передусім зовнішніми факторами: прогнозованим зростанням цін на сировину та відновленням світової економіки. Суттєвих стимулів для зростання економіки з боку внутрішньої політики не передбачено. Нацбанк продовжить впровадження режиму інфляційного таргетування і забезпечить цільовий показник індексу споживчих цін у 2017 році на рівні 8,1%. Це означає, що НБУ й надалі впроваджуватиме адміністративні заходи для регулювання надходжень експортної виручки і відпливу капіталу з країни. Хоча поступово пом'якшуватиме ці заходи у разі помірного зростання економіки і стабілізації валютного курсу. Зростання доходів зведеного бюджету на 17,1% призведе до збільшення перерозподілу ВВП через зведений бюджет до 34%. Це означає, що роль держави в економіці буде збільшено, і відповідно зросте фіскальне навантаження.

Фото: Без слів.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Доходи зростатимуть в основному завдяки надходженням від ПДВ й акцизів, тобто завдяки податкам на споживання.

Загалом акцизи, ПДВ і мито становитимуть 58,9% надходжень бюджету.

Однак приріст реальної зарплати уряд очікує на рівні 5,4%, що свідчить про прогнозоване помірковане зростання споживчого ринку.

Серед податкових стимулів для зростання економіки - зменшення рентної плати за видобування нафти, природного газу і газового конденсату. Очікується, що цей захід стимулюватиме збільшення видобутку власних газу і нафти.

Видатки зведеного бюджету зростуть на 15,1% і теж в основному йтимуть на споживання. Лише 6,6% загальних видатків - це видатки на економіку.

Серед них - кошти на підтримку сільського господарства, ремонт доріг, проведення досліджень, кредити, залучені від міжнародних фінансових організацій на реалізацію конкретних проектів, наприклад, на будівництво Канівської ГАЕС.

Бюджет є показником впровадження державної політики, адже більшість реформ потребує коштів на їх реалізацію. Загальна оцінка бюджету-2017 - нейтральний, такий, щоб утриматися на плаву. Він особливо не відрізняється від бюджету-2016.

Передбачається, що пріоритетом 2017 року буде судова реформа, про що свідчить значне збільшення видатків на Верховний Суд.

Однак, економіка, на жаль, поки не пріоритет, і стимулів для економічного росту майже не закладено.

Джерело.

Автор: Христина АВРАМЧЕНКО, єксперт Інституту громадсько-экономічних досліджень (Київ).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

42 queries. 0.159 seconds.
42 / 0.159 / 13.6mb