А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 16 December 2016 в 08:38

Спецагент Федерального бюро розслідування США Карен Грінвей: Політики України не хочуть свідчити против Януковича…

Завершити-НЕзавершити розслідування щодо повернення «мільярдів Януковича»… З часів повалення режиму Януковича жодна копійка із «золотого мільярда», виведеного за його президенства, не повернулася до українського бюджету. Про це під час ІІІ Міжнародної конференції з повернення активів у Києві заявив і міністр юстиції Павло Петренко. Карен Грінвей, спеціальний агент Федерального бюро розслідування США, протягом 18 місяців розслідує справу стосовно повернення грошей, виведених з України. За цей час її команда зібрала і передала до ГПУ низку доказів. Каже: тривалий час агенти не могли налагодити комунікацію із українськими правоохоронцями, втім, зараз спільну мову знайшли. За її словами, найбільша проблема у справі – брак свідків: українські політики не хочуть розповідати, як працювали схеми Януковича. За підрахунками експертів, за чотири неповних роки правління «попередників» в українців вкрали до $40 мільярдів. Однак найбільшою «поразкою» для сьогоднішньої України міністр юстиції вважає відсутність законодавства, яке б допомогло повернути вкрадені гроші. За три роки після втечі екс-президента Януковича до українського бюджету не повернули жодної копійки з виведених мільярдних активів, заявив міністр юстиції Павло Петренко. Українська влада на банківських рахунках «клану» заарештувала півтора мільярда доларів, однак не може повернути їх до бюджету, оскільки немає закону, за допомогою якого це можна було б зробити, зазначає міністр юстиції України.

Фото: Без слів.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Об’єктивні. І суб’єктивні причини…

«На те є і об’єктивні, і суб’єктивні причини. Реальні розслідування почали проводити лише у цьому році. Український парламент, на жаль, через страх окремих народних депутатів або бажання отримати вигоду з цього, не проголосував закони, що стосуються цивільної конфіскації. І не дав можливості прокуратурі протягом кількох місяців ці кошти повернути до бюджету», – зазначив міністр юстиції.

Саме провал закону про спецконфіскацію Петренко називає найбільшою поразкою року в боротьбі з корупцією. Відповідний законопроект Верховна рада «проігнорувала»12 разів, розповідає міністр.

Ті «корупційні» кошти, які ж усе-таки вдалося повернути країні за останній два роки, Петренко називає «смішними». За його словами, ця сума максимум сягає кількох десятків тисяч гривень.

Повернення грошей може тривати 5-7 років…

За три роки у справі щодо «грошей Януковича» було допущено багато помилок, говорить заступник генпрокурора України Євген Єнін. Однак зараз слідство зрушило з місця і вже до кінця року Генпрокуратура розраховує на перші вироки у кримінальних процесах, які мають стати підставою для повернення «золотих» запасів Януковича та його поплічників.

«Через тиждень ми плануємо здійснити візит до Латвії, і це не буде візит, коли ми будемо просити з простягнутою рукою. Ми говоримо, що вже маємо щонайменше один вердикт, і якщо не до кінця року, то до кінця січня – інший. Йдеться про предикатні злочини, про 50 мільйонів, які вже згадувалися. Ми розуміємо, шо ці гроші пов’язанні, і ця база є базою для повернення в подальшому і цих півтора мільярда», – повідомив заступник генпрокурора України Євген Єнін.

Загальний строк повернення грошей «сім’ї Януковича», за його словами, може зайняти від 5 до 7 років.

Крім того, заступник генпрокурора зауважив, що лише цього року Генпрокуратура передала до суду близько 800 «корупційних» обвинувальних вироків. Це більш ніж половина від загальної кількості, поданих сукупно усіма слідчими органами України, зазначив Євген Єнін.

Карен Грінвей: «Потрібні свідки!»…

Карен Грінвей, спеціальний агент Федерального бюро розслідування США, протягом 18 місяців розслідує справу стосовно повернення грошей, виведених з України. За цей час її команда зібрала і передала до ГПУ низку доказів. Каже: тривалий час агенти не могли налагодити комунікацію із українськими правоохоронцями, втім, зараз спільну мову знайшли.

За її словами, найбільша проблема у справі – брак свідків: українські політики не хочуть розповідати, як працювали схеми Януковича.

«Ми працюємо, ми розраховуємо і на вашу співпрацю, нам потрібні документи, нам потрібні свідки. Наголошу, що найбільша проблема в справі Януковича – це свідки, ніхто не готовий дати показання. І сказати, що так, я був присутній, коли формувалася ця схема», – зазначила агент.

Проблема – довести, що гроші злочинного походження

В розслідуванні справи втрачено критично багато часу, вважає виконавчий директор «Центру протидії корупції» Дарія Каленюк. За її словами, якби правоохоронці використали увесь ресурсний потенціал одразу після втечі Януковича, то сьогодні б мали конкретний результат.

«Ключова проблема – це відсутність достатніх доказів, що оці активи, які можна було б повернути, злочинного походження. Я кажу як про активи в Україні, так і закордонні. Для того, щоб їх повертати потрібно проводити, нормально, компетентно, неупереджено, фахово і швидко кримінальні провадження, збирати докази, передавати їх до суду в компетентні органи в Україні і за кордоном», – сказала Каленюк.

Завершить розслідування щодо повернення «мільярдів Януковича» Генпрокуратура має у листопаді наступного року.

Джерело.

Автор: Ярослава ТРЕГУБОВА.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

45 queries. 0.294 seconds.
45 / 0.294 / 13.73mb