А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 05 January 2017 в 18:39

Вікторія Іванова: Щодо Проекту Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей України»…

Якщо чесно, – я довго вагалась, чи писати ці рядки. Тому, що має бути межа, через яку влада не має переступати хоча б публічно, якщо в цій владі присутня хоч одна нормальна людина. І має бути межа, що відокремлює жадібність та відверте намагання знищити державу від інших вад, що традиційно притаманні українським можновладцям. У червні 2015 р. в Україні стартував проект Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей». Під цей проект українська влада отримала кредит у розмірі $214, 73 млн. Підкреслюю: це кредит, який ми маємо не тільки повернути, а ще й сплатити за ним відсотки та кошти за резервування цієї суми. Комісія за надання Позики, що сплачується Україною , дорівнює 0,25% (одній чверті одного відсотка) від суми позики, а комісія за резервування, дорівнює одній чверті одного відсотка (0,25%) на рік від незнятого залишку Позики. Відсотки, що сплачуються Україною за кожний Відсотковий період, справляються за ставкою, що дорівнює Базовій ставці для Валюти позики плюс Змінний спред, за тієї умови, що після Конверсії всієї основної суми Позики або будь-якої її частини відсотки, котрі підлягають сплаті Позичальником протягом Періоду конверсії на таку суму, визначаються згідно з доречними положеннями статті IV Загальних умов. Згідно Звіту Рахункової палати, із загальної суми вибраних на даний момент коштів позики - $2,7 млн. – МОЗ і залучені облдержадміністрації використали половину – $1,3 млн. Більша частина цих коштів (66 відс.) витрачена на консультативні послуги (!) з управління Проектом та його супроводження. Решта – на послуги з підготовки реконструкції лікарських амбулаторій у декількох областях, проведення закордонних навчальних поїздок (!), інформаційних кампаній (!). При цьому обсяг використаних МОЗ і облдержадміністраціями коштів Позики майже дорівнює сумі бюджетних коштів, виплачених Україною кредитору за обслуговування Позики за цей період часу ($1,2 млн.). А через незабезпечення своєчасної вибірки позики кошти, сплачені у вигляді комісійних за резервування $26 тис. (майже 650 тис. грн), фактично є втратою бюджетних коштів…

Фото: Без слів.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…Але повернімося до безпосередньо Проекту.

Зворушливий наївний романтик, лікар Тодуров навіть, мабуть не здогадується, що серед іншого, цей Проект має за мету зниження показника госпіталізації у зв’язку з артеріальною гіпертензією та зниження кількості пацієнтів, які отримали стентування при гострому інфаркті міокарда(!).

Тобто, Світовий Банк прямо прописує умови, за яких держава Україна зобов’язується не надавати медичну допомогу людям, що мають померти!..

Щоправда, все це прикрашено красивою фразою про розбудову медичної інфраструктури та поліпшення якості медичних послуг з акцентом на первинну та вторинну профілактику серцево-судинних захворювань та раку, а також підвищення ефективності системи охорони здоров’я.

Тепер цілком зрозуміло щире здивування в.о міністра – чому це вона має допомагати онкохворим. Так, згідно угоди зі Світовим Банком, вона і міністерство не мають допомагати, а мають скорочувати кількість госпіталізованих, посилюючи профілактику.

А як бути тим хворим, що вже захворіли, не дочекавшись посилення? Вмирати? Про це в договорі запозичення нічого не сказано – там тільки про комунікаційну кампанію, зменшення кількості лікарняних ліжок на 100 тис. населення , кількість проведених процедур скринінгу раку, частку амбулаторій первинної медико-санітарної допомоги, в яких є структуровані школи здоров’я, стандарти з електронної (!!!) охорони здоров’я

Ну, і як чесно сказали чиновники, «Будуть зміни - будуть гроші».

Ми з жахом будемо читати змін, а вони з нетерпінням - грошей.

Ще більших грошей!..

Профілактика - це чудово, але вона не здійснюється в одну хвилину. Це має бути паралельний напрям. Важливий, але не єдиний, а супутній наполегливій відданній роботі міністерства, лікарів та всієї системи.

Вибачте, але за всім цим мовчки спостерігати – неможливо. Ми беремо кредит, який кожен з нас буде виплачувати, задля того, щоб нас знищували фізично.

Це – найкрутіший прояв демократії?

Це найвищий рівень реформування країни?..

Автор: Вікторія ІВАНОВА.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

41 queries. 0.201 seconds.
41 / 0.202 / 13.68mb