А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Новости Украины » Киев

Создана: 06 March 2017 в 20:10

Політаналітик Дмитро Левусь: Гуманітарна, точніше мовна сфера – «Московія» замість «Росія»…

Виявилося, що і в мене, і в ще декількох моїх товаришів є, у різному ступені знайомі із Росії, які принципово не використовують слова «Україна», «український», «українець». Ці, як мені раніше здавалося «оригінали», кажуть «Малоросія». Про інших, які говорять «на Украине», але вважають, що цього поняття не існує ми зараз не говоримо. Поза війною, у більшості випадків використання любого серцям імперців та усіляких інших реконструкторів слова «Малоросія» викликало особисто в мене гумористичну поблажливість до цих дивакуватих осіб. Зараз стає зрозуміло, що це була помилка. Виявилося, що це не диваки, а передовий озброєний важкою ідеологічною зброєю загін, що вів наступ на українську ідентичність та готував співгромадян до війни. Тепер вони продовжують поглиблення своїх напрацювань в напрямку розколу української ідентичності на регіональні компоненти з використанням геть штучних конструкцій на кшталт «новоросів». При чому міркування, що якби не Путін, вони так би і залишилися диваками є вкрай невірними. Усе рівно прорізалися б, бо агресія проти України усе одно відбулася б. Природа російського імперіалізму є такою. І ось тут ми підходимо до головного. Чому це все відбувається у «Росії» та з «росіянами»?..

Фото: Дмитро Левусь.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Оцей корінь «рос», який дорівнює «Русь» доволі довго збивав нас з пантелику. Оскільки для українця будь-якого походження, який живе в українській парадигмі та усвідомлює себе громадянином держави, що має відповідну спадковість, Русь є сакральним поняттям.

Тому для багатьох тривалий період було важко усвідомити, що брат «росіянин», практично «руський» став агресором з усіма наслідками.

Отже, логічним є покарання цього «брата». І зробити це потрібно у гуманітарній, точніше мовній сфері.

Варто було б спробувати відмовитися в українській мові від використання слова «Росія» для позначення державного утворення на схід від України та «росіянин» для відповідної національності.

Історичних обґрунтувань та пояснень, що нинішня Росія не має права так називатися і назву привласнила незаконно ми торкатися не будемо. Їх багато і вони у зоні досяжності будь-кого завдяки мережі Інтернет.

Щодо назви цих теренів та частини їх населення, то, гадаю, логічніше було б повернутися до історично більш обґрунтованого «Московія» та «московіт» (або «москвин»).

І не треба звертати уваги на репетування з-за кремлівської стіни про «знущання, приниження, фальсифікації історії та ксенофобію».

У Європі та світі самоназви народів часто-густо не відповідають за коренем їх назвам в інших мовах. Мадяри – угорці, інуїти – ескімоси…

Та навіть ті самі поки що «росіяни» щось не обурюються, коли латиші називають Росію – Krievija, росіян – krievs, а естонці та фіни – vene…

Отже, треба запускати цей процес, бо він все ж таки тривалий і закінчення та легітимізація його відбудеться уже після відповідних процедур наукових філологічних установ.

Але ініціатива повинна йти від громадськості, знизу.

І, до речі, залишається ще й питання кодифікації та прийняття врешті-решт власного варіанту норм тієї «російської мови» як «регоінальної», що поширена в Україні. Бо вони дійсно різняться, а філологічна московщина ці особливості принижує та давить.

Тим більше, що, у світі є подібні приклади з кодифікацією власних варіантів мов сусідів. І ось це вже можна буде назвати якось на кшталт «роська мова».

І патріоти України московського походження теж зможуть називати себе і українцями і руськими.

Автор: Дмитро ЛЕВУСЬ, політичний аналітик (Київ).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

45 queries. 0.277 seconds.
45 / 0.277 / 13.88mb