А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 13 March 2017 в 15:12

Новий сезон для «заробітчан» за маршрутами: Польща, Норвегія, Швеція, Фінляндія, Данія…

Новий сезон для «заробітчан» - уже на носі. Хтось традиційно вирушає до Польщі чи на південь Європи, однак дедалі більше українців свої погляди звертають на дуже заможні скандинавські країни - Норвегію, Швецію, Фінляндію, Данію. Зарплати в цих країнах Північної Європи традиційно високі, а спеціалістів і просто роботяг - і там потребують. То чого ж не спробувати?.. На Скандинавському півострові досі дуже холодно. А серед вакансій одна з найпопулярніших - прибиральник снігу Андрій Глібчук, який приїжджає до Фінляндії вже шість років поспіль, став адміністратором у фірмі з прибирання снігу й шукає робітників з України. «На випробувальному терміні зарплата 8 євро за годину, після нього - 10. Робочий день - вісім годин, - розповідає наш заробітчанин. - Загалом за шестиденний тиждень можна заробити 480 євро». Ще більші зарплати пропонують у Норвегії. Там робочий графік снігоприбиральника передбачає дві зміни: з 5.00 до 9.00 зранку, і з 17.00 до 21.00 ввечері. Зарплата - 15 євро за годину (!). Виходить - 120 євро за день, тобто 720 євро в тиждень при шестиденному робочому дні. У Швеції на такій роботі працюють по 10-12 годин шість днів на тиждень. При цьому отримують 7-8 євро за годину. Тобто, при максимальному навантаженні та оплаті за день можна заробити 96 євро. Це 576 євро за тиждень…

Фото: Їдемо на заробітки...

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Та не все так чудово, - пише газета «Експрес». Слід також враховувати витрати на житло та харчування в цих країнах. А це приблизно мінус 400 євро зі заробленого в місяць.

Для чоловіків - доволі багато оголошень на будівельні та ремонтні роботи. Скажімо, у Швеції для майстра тротуарної плитки, бетонника, маляра, штукатура, столяра чи електрика пропонують зарплату 80-90 євро за день.

«Я потрапив до столиці Швеції з допомогою польського роботодавця, який збирав бригаду в цю країну. Працювали ми по 8-10 годин шість днів на тиждень. За місяць виходило від 2000 до 3000 євро. Усе залежало від кількості та якості роботи. До речі, в інших країнах Скандинавії, наприклад, у Норвегії чи Фінляндії, зарплата майже не різниться від шведської», - каже штукатур Сергій Яницький.

Норвегія славиться рибною промисловістю, тому туди їздять на рибні заводи. І оголошень із пропозиціями роботи там сотні.

«Треба фасувальників та пакувальників риби, куди часто йдуть жінки. Чистять, обробляють та нарізають рибу зазвичай чоловіки. Їм платять 15 євро за годину, а жінкам за легшу роботу 13. Проживання у хостелах та обід на заводі за рахунок роботодавця, решта - за власний кошт. У середньому заробляють по три тисячі євро щомісяця…», - розповідає мені пані Марина, що надає послуги з працевлаштування за кордоном.

«…Увесь рік у Фінляндії можна збирати врожай на фермах. Бо, крім відкритих полів, працюємо ще й у теплицях. Збираємо полуниці, броколі, горох, помідори, огірки чи картоплю. Оплата праці залежить від кілограмів. За місяць можна отримати 1200 євро…», - розповідає Андрій Яворський, який живе в цій країні з червня.

Каже, що робітники орендують житло в приватних власників будинків (400 євро на трьох) або у фермерів, де на 100 євро дешевше.

На агрофермах Данії пропонують працювати студентам або випускникам сільськогосподарських навчальних закладів. Контракт - один рік із заробітком 1000-1500 євро на місяць. Якщо вмієш керувати трактором або автомобілем - платять більше. При цьому працевлаштування та проживання у цій країні є офіційним.

Ось, наприклад, Галина Блажко потрапила до Данії після Уманського агротехнічного коледжу. Три роки працювала на свинофермі та птахофермі.

«…Там я разом з іншими емігрантами годувала свиней, чистила хліви, збирала каміння на полі та каструвала малих поросят. Платили за це стипендією, яка була тоді 3150 крон - півтори тисячі євро. Але на данських фермах просто ідеальні умови: надсучасна техніка, завжди стерильно чисті тварини, якісне освітлення та опалення, - розповідає вже емігрантка Галя. - Багато важкої чоловічої роботи доводиться робити самій. Те, що чоловік сидить вдома з дитиною, а дружина на тракторі обробляє поле, - цілком нормальне явище для данців!..»

А в літній сезон, який не за горами, у скандинавські країни заробітчани їздять збирати ягоди.

Олег Сіверський, який вже двічі зі своєю дружиною у такий спосіб поповнив сімейний добробут, каже, що ця справа доволі вигідна. За місяць можна заробити дві тисячі євро.

«…Жили ми в невеликих двоповерхових будинках біля озера по двоє-троє в одній кімнаті, за яку платили 50 крон щодня (це 5 євро приблизно), - розповідає чоловік. - Прокидалися о сьомій та йшли збирати дари природи лісу. Кожен до вечора вже мав приблизно 50 - 60 кілограмів різних ягід. Найдорожче коштувала морошка. За кілограм платили 10-15 євро. Чорниця - 3 євро, брусниця - 2. Але їх збирати набагато легше, ніж морошку. Ближче до кінця літа дехто ще збирав гриби…».

Так що навіть при дуже скромних зарплатах - у 1200 євро - українці в надзвичайно заможних країнах Європи непогано виживають, бо привозять левову частку заробленого в Україну.

Автор: Вікторія СЕРЕДА.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

49 queries. 0.192 seconds.
49 / 0.195 / 14.91mb