А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Новости Украины » Киев

Создана: 16 December 2018 в 12:37

Яка сільрада – така й громада, або Грудневі хроніки стратегії розвитку реформи децентралізації в Україні…

5 грудня у Києві відбувся Форум місцевого самоврядування, в рамках якого пройшов ІІІ Форум об’єднаних громад, за участю керівників держави. «Толерантність, діалог і стратегія – це ключ до створення в Україні спроможних та успішних громад», - саме такими словами на Форумі виконавчий директор АМУ О. Слобожан виклав насправді саму ідеологію реформи децентралізації в Україні. Якщо мати на увазі, що із 144 заявлених реформ в країні - реформа децентралізації найбільш успішна й плідна, то стає зрозумілим наскільки це для громадськості країни важливо. Требв віддати належне: Агентство США з міжнародного розвитку від початку процесу утворення територіальних громад в Україні сприяє впровадженню наших реформ, зокрема децентралізації. Тому О. Слобожан й подякував IRI та USAID за системну підтримку процесу української децентралізації. Під час сесії, присвяченій перспективам українських міст і громад, виконавчий директор АМУ О. Слобожан також поінформував учасників про співпрацю Асоціації міст України з парламентом країни у захисті інтересів місцевого самоврядування.

Фото: Делегація Одещини.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Ідеологія децентралізації...

Він подякував членам Міжфракційного депутатського об'єднання «За розвиток місцевого самоврядування», його голові Івану Куліченку та заступнику голови Сергію Мельнику за відстоювання позицій громад.

Виконавчий директор АМУ підкреслив важливість ведення постійного діалогу з центральною владою: «Треба пропонувати рішення, від впровадження яких виграє місцеве самоврядування, і в той же час вони не потребують додаткових витрат з державного бюджету. Яскравими прикладами такої роботи, проведеної Асоціацією міст України, є відстоювання необхідності залишити частину акцизного податку в місцевих бюджетах та скасування пільг для підприємств залізниці за користування землями…».

Також О. Слобожан акцентував увагу і на необхідності прийняття закону «Про службу в органах місцевого самоврядування», який має на меті змінити застарілі підходи у організації роботи цієї служби.

Виконавчий директор АМУ підкреслив необхідність прозорої процедури проведення конкурсу майбутніх управлінців та створення конкурентних умов праці для спеціалістів, завдяки яким вдасться залучити до роботи в громадах професіоналів.

О. Слобожан закликав представників органів місцевого самоврядування до конструктивної співпраці з державною владою: «Будемо спільно захищати реформу з децентралізації. Толерантність, діалог і стратегія – це ключ до створення в Україні спроможних та успішних громад».

Регіональний вектор: Одещина - південний напрям децентралізації…

Трохи менше половини об’єднаних громад Одеської області вже мають стратегії розвитку, і наступного року цей показник суттєво збільшиться. Про це, зокрема, йшлося під час прес-кафе «Презентація стратегій розвитку ОТГ на Одещині», організованому 11 грудня Одеським Центром розвитку місцевого самоврядування (ОЦРМС), створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

Як розповів радник з регіонального розвитку Одеського ЦРМС Віктор Бондарук, починаючи з 2015 року станом на грудень 2018 року в Одеській області створено 31 об’єднану територіальну громаду, і у 28 з них пройшли перші вибори.

«…За час проведення реформи децентралізації стало очевидним, що лідери нових громад є більш прогресивними та відповідальними, а мешканці – більш активними та налаштованими на позитивні зміни. Вони можуть розповісти про історію своїх населених пунктів та про ресурси, якими володіють громади – кількість жителів, площу і використання земель, величину місцевого бюджету, середню зарплату тощо. Але, напевно, найбільше турбує мешканців те, якою буде їхня громада в майбутньому – через 5, 10 років – чи будуть робочі місця, чи буде забезпечено комфортне і безпечне проживання, які будуть умови для ведення бізнесу тощо. На ці питання має відповісти стратегія розвитку громади, яка охоплює період 5-7 років, – розповідав представникам преси Віктор Бондарук. - Кожна громада сьогодні, незалежно від того об’єднана вона, чи не об’єднана, повинна мати трирічний фінансовий план, бюджет фактично на 3 роки, а під цим бюджетом має лежати план розвитку. Чисто теоретично стратегія потрібна для чого? Для того, щоб і громада, і ті, хто навколо громади, розуміли, куди ця громада рухається…».

Куди рухається громада?..

Отже, хтось зробив рішучий крок вперед і об'єднався в ОТГ, а хтось продовжує жити в «окремо взятому селі». Хтось реалізовує свої амбіційні проекти за рахунок децентралізованого бюджету, а хтось плачеться, що їм не вистачає коштів на банальне прибирання своїх вулиць. Хтось вчиться, думає, робить, йде вперед. А хтось розповідає всім, що реформа взагалі от-от буде згорнута…

Саме про це і йдеться, коли ми говоримо про стратегію реформи децентралізації або презентуємо конретні стратегії розвитку об*єднаних територіальних громад.

Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування допомагає об’єднаним громадам Одещини планувати свій розвиток, надає усі необхідні консультації та надає підтримку у розробці стратегій.

Так, у 2017 році за сприяння Одеського ЦРМС три громади підготували та затвердили стратегії – Коноплянська і Тузлівська сільські та Великомихайлівська селищна. Цього року радники ОЦРМС допомагають розробляти стратегії чотирьом громадам – Лиманській сільській, Затишанській селищній, Березівській і Вилківській міським.

Директор Одеського ЦРМС Юлія Молодожен: «…Передбачається впровадити таку систему планування, при якій відбуватиметься чітке балансування інтересів території з фінансовими ресурсами, які можна зібрати самостійно або залучити з інших джерел. Перші інструменти вже діють в Україні (громадський бюджет, Державний фонд регіонального розвиту, грантові проекти,) але вони потребують удосконалення. Крім того, всі проекти, що потребують бюджетного фінансування, мають враховувати першочергові потреби жителів в межах госпітальних та освітніх округів, щоб забезпечувати доступність та якість послуг».

Дві об'єднані територіальні громади Одеської області - Балтська і Красносільська - відібрані для участі в проекті оцінки публічного фінансового менеджменту в ОТГ, який реалізує Програма ULEAD з Європою / ULEAD with Europe та Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування.

І вже 12 грудня в Красносільській ОТГ розпочав свою роботу проект оцінки публічного фінансового менеджменту, який реалізує Програма «U-LEAD з Європою». Відбулася зустріч першого заступника голови Красносільської ОТГ Марини Архірій з представниками проекту. Радник з фінансів Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Олеся Голинська бере участь в організації процесу фінансового оцінювання та співпрацює з компанією-виконавцем проекту.

6 грудня біля будівлі Красносільської селищної ради, сяючи новим лаком, загальмував новісінький шкільний автобус, куплений як подарунок дітям об*єднаної громади до Дня Святого Миколая. Спочатку – розбудована й модернізована одна з найкращих в Україні шкіл для дітей ОТГ, а тепер шкільний автобус для їхніх послуг. З метою забезпечення комфортного підвезення дітей села Переможне до школи - Красносільська сільська рада придбала новий шкільний автобус. Відтепер маленькі мешканці громади матимуть змогу вчасно і з комфортом добиратися до школи.

Отже, децентралізація дає реальний поштовх і ресурс втілювати ті зміни, на які очікували в Красносільській ОТГ.

Потреба у новому шкільному транспорті була нагальною. За словами директора школи О.О. Гавриш, отримання новенького автобуса стало для школи довгоочікуваним подарунком, адже у планах педагогічного колективу використання шкільного автобуса - не тільки для підвезення дітей на навчання, але й для можливості проведення екскурсій, участі у культурно-масових заходах громади.

«...Тож такий подарунок тепер гарантованно забезпечить дітям ОТГ активне, цікаве й насичене шкільне життя. Придбання нового шкільного автобуса для дітей – це ще один крок для досягнення поставленого нами пріоритетного завдання – забезпечення рівномірного доступу до надання якісних освітніх послуг», – зазначає сільський голова Красносільської ОТГ Микола Петрович Майдебура. І, «закругляючи тему», каже: «Звичайно, попереду ще багато труднощів та праці. Але без праці не буває успіху!».

Отже, оплески - саме час...

7 грудня Президент України Петро Порошенко підписав Указ № 415/2018 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня місцевого самоврядування». І за вагомий особистий внесок у державне будівництво, розвиток місцевого самоврядування, багаторічну сумлінну працю і високий професіоналізм Президент України серед інших заслужених людей нашої держави нагородив першого заступника Красносільського сільського голови в Одеській області Марину Миколаївну Архірій орденом княгині Ольги ІІІ ступеня,

До численних поздоровлень з цієї нагоди із своїм привітаням приєднався і народний депутат від 139 округу на Одещині Олександр Пресман: «Шановну Марину Миколаївну Архірій, першого заступника Красносільського сільського голови, щиро вітаю з державною нагородою з нагоди Дня місцевого самоврядування. Пані Марина нагороджена орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. Таку високу нагороду вручають за видатні заслуги в державній, громадянській та інших сферах діяльності. Саме Марина Миколаївна доклала величезних зусилль для створення об`єднаної Красносільської громади. Тим, хто іде попереду завжди важко. Красносільська сільська рада, ставши об'єднаної громадою, отримала не тільки нові, досі не властиві органам місцевого самоврядування, повноваження і суттєві додаткові надходження в бюджет, але й велику відповідальність. Сьогодні, завдяки професійному керівництву, Красносільська об’єднана громада має великі перспективи розвитку та вже досягла чудових результатів. Шановна пані Марино, прийміть щирі вітання та найтепліші побажання наснаги, ентузіазму та підтримки земляків у вашій плідній праці. Висока нагорода вручена Вам цілком заслужено. І я маю надію, що вона не буде єдиною, бо Ваша праця вартує більшого. А ще, як гарній та чарівній жінці, бажаю великого особистого щастя. Маю честь та щастя працювати разом з Вами на благо громадян України. З повагою, народний депутат України Олександр Пресман».

Автор: Грудневий щоденник реформи самоврядування вів Юрій СЕМЕНЮК.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

47 queries. 0.258 seconds.
47 / 0.258 / 13.8mb