А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 13 February 2019 в 13:38

Державний експерт Міністерства освіти і науки України Олена Панич: Контролювати все і обмежувати – як протистояти адміністративному мисленню?..

Під адміністративним мисленням я маю на увазі системне бажання контролювати і обмежувати. Чесно кажучи, щоразу мене це доводить до розпачу. Здається, воно всюди. Ним заражене все суспільство. І молоде покоління, і зрілі люди. І люди дуже освічені, і ті, для кого освіта ніколи не була важливою. Всі чомусь думають, що контроль і обмеження можуть врятувати нас від поганих людей і поганих намірів. Чи дісно адміністративні методи дозволяють зменшити кількість порушень? На практиці це майже неможливо визначити, тому що порушення завжди так чи інакше трапляються. Але тому всі вірять, що обмежувати треба ще більше, і в суспільстві ніколи немає відчуття, що система працює.

Фото: Олена Панич.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Разом з тим завжди є відчуття, що всі навколо в чомусь винні і нікому нічого не можна. Все паралізує все.

Навішування численних заборон лягає тягарем на добросовісних. Їм це заважає бути продуктивними, тоді як недобросовісні роблять все, як завжди, і їх це влаштовує.

В нормальних умовах взаємної довіри завжди зберігався б якийсь відсоток недобросовісних, зате добросовісним це дозволило б спокійно працювати і досягати успіху, у тому числі за рахунок доброї репутації.

Але в адміністративно-заборонній системі репутаційний капітал не працює. В ньому немає потреби, ні сенсу. І досягнути його майже неможливо.

Ніхто не може економічно вижити в ситуації тотальних заборон, тому порушення практично не впливає на репутацію. Скоріше – навпаки: порушники часто виглядають ефективнішими. Але й вони ніколи не можуть відчувати себе впевненими.

Система мертва. Вона вбиває будь-яку перспективу, відповідальність, самоповагу і надію на розвиток.

І, головне, вона одурманює людей.

Все це вже здається їм нормою. Вони готові відтворювати це і «посилювати», «поглиблювати» і «вдосконалювати». Так, що вже немає ніякої надії повернутися до суспільства довіри.

Автор: Олена ПАНИЧ, державний експерт Директорату вищої освіти в Міністерстві освіти і науки України (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

48 queries. 0.149 seconds.
48 / 0.149 / 12.29mb