А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Новости Украины » Киев

Создана: 19 February 2019 в 19:55

Кандидат у президенти України, генерал-полковник Ігор Смешко: З «Мінського лабіринту» прийнятний вихід давно треба і можна було знайти…

4,4% опитаних 14 лютого Київським міжнародним інститутом соціології українців вважають кандидата у Президенти України Ігоря Смешка «політиком нового покоління», повідомляється на сайті Київського міжнародного інституту соціології. Отже, кандидат у Президенти України, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки України, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор технічних наук, генерал-полковник Ігор Смешко увійшов у трійку лідерів-політиків «нового покоління». Про це красномовно свідчать дані опитування шанованого в суспільстві Київського міжнародного інституту соціології. І хто, як не військовий експерт, професійний військовий фахівець, віськовий інженер, дипломат і розвідник самого високого рангу може нарешті абсолютно компетентно, чесно і відверто відповідповісти громадянам України на питання, яке давно і найбільше мучить їх: чи була коли-небудь альтернатива Мінским домовленностям? А якщо була, то яка саме? Адже Україна й до цього часу стійко обороняється від жорстокої і підступної агресіїї імперської Росії. І в Донбасі кожного дня гинуть наші солдати і офіцери, мирне населення. А московський Кремль при цьому нахабно бреше: «настамнєт»(!). Між тим, жертв цієї війни уже значно більше заявленних офіційною статистикою 10 тисяч, покалічених – значно більше, а кінця-краю кривавій бойні не видно, попри давні, численні й напрочуд палкі обіцянкі нинішньої влади країни. Отже, на головне, нагальне запитання українських громадян, чи була альтернатива Мінським угодам, - відповідає кандидат у президенти України, генерал-полковник Ігор Смешко.

Фото: Сила і Честь Ігоря Смешка.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Ігор Смешко: - Представники України на міжнародних перемовинах повинні абсолютно твердо вимагати від країн – гарантів Будапештського меморандуму - виконання своїх зобов'язань у питанні відбиття російської агресії. Саме цей міжнародний документ зможе сприяти встановленню миру на Донбасі.

Мінські угоди, які чотири роки тому підписали лідери України, Росії, Франції та Німеччини, не зможуть привести до врегулювання конфлікту на Донбасі. Таку думку ще 12 лютого я і висловлював на каналах ТБ. І про це повідомила моя прес-служба.

Альтернатива Мінським домовленостям є і завжди була. Але керівництво України дотепер не має проактивної власної позиції, а йде за сильними країнами, котрі не бачать агресії Росії проти України, не бачать неоголошеної війни в центрі Європи.

Наголошую: альтернативою Мінським угодам є Будапештський меморандум.

Це єдиний документ, котрий має силу міжнародного, відповідно до Віденської конвенції про право міжнародних угод 1969 року.

Саме Будапештський меморандум зобов'язує країни-підписанти не здійснювати проти України не тільки воєнної агресії, а й економічного та дипломатичного тиску. Зобов'язує визнавати територіальну цілісність та незалежність нашої держави.

Відмова українського військово-політичного керівництва використовувати будапештський формат тільки тому, що ядерні країни-підписанти (зважаючи на свої інтереси) не хочуть мати справи з агресором в особі Росії, не є виправданням.

Немає виправдання тому, що ми не порушуємо на всіх міжнародних аренах проблему цинічного ігнорування Росією своїх зобов'язань згідно з Будапештським меморандумом.

Небажання країн – підписантів Будапештського меморандуму - виконувати свої зобов'язання щодо України не є виправданням для українського керівництва.

Відповідно до Віденської конвенції, якщо країна виконала свої зобов'язання, інша сторона (за принципом взаємності) зобов'язана виконати свої.

Україна ліквідувала свій ядерний потенціал – третій у світі за потужністю. За всю історію людства жодна країна нічого подібного не здійснювала і не допускала. Насправді саме Україна значно зміцнила обороноздатність США так, як не зміцнювала жодна інша країна.

Представники України зобов'язані вимагати від країн – гарантів Будапештського меморандуму - виконання своїх зобов'язань у питанні відбиття російської агресії.

Розумію, що у 2014–2015 роках мінський формат багато в чому був вимушеним засобом, на який, очевидно, українському керівництву довелося погодитися, оскільки інші сторони другого формату не бажали. Але це, знову-таки, не є виправданням подальшої пасивної позиції і бездіяльності української влади!

Чому ми не вимагаємо виконання Будапештського меморандуму? Чому ми так легковажно зволікаємо з вирішенням такої важливої проблеми?

Для довідки.

Нагадаю: 12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів із виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо.

Поки умови Мінських угод не виконано.

Комплекс заходів підписали екс-президент України, тодішній представник України в «мінській групі», екс-президент України Леонід Кучма, тодішній посол Росії в Україні Михайло Зурабов, представник ОБСЄ Гайді Тальявіні, а також тогочасні ватажки бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР» Олександр Захарченко та Ігор Плотницький.

Повна назва другого документа – Декларація президента Російської Федерації, президента України, президента Французької Республіки та канцлера Федеративної Республіки Німеччина на підтримку Комплексу заходів із виконання Мінських угод. Хоча в назві згадано лідерів чотирьох держав, вони не ставили під документом своїх підписів.

Автор: Ігор СМЕШКО, кандидат у Президенти України, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки України, Надзвичайний і Повноважний Посол України, доктор технічних наук, генерал-полковник (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

44 queries. 0.160 seconds.
44 / 0.160 / 12.6mb