Главная » Аналитика

Создана: 11 April 2022 в 13:54

Законотворчість. Ринок зайнятості під час війни: держава – працівник…

Після ставки на посівну та відновлення інфраструктури є ще один сектор соціально-економічного життя, який потребує уваги влади. Це ринок зайнятості та трудові відносини. Зрозуміло, він має бути максимально гнучким в умовах воєнного стану. Нагадаю, воєнний стан передбачає звуження конституційних прав громадян, в тому числі і права на працю. Тому це об'єктивний стан речей і багатьом треба звикати до нових умов праці. Рада 15 березня і ухвалила законопроект № 7160 . Адже зараз велика частина роботодавців знаходяться в катастрофічній фінансовій ситуації. Саму тому дії деяких норм КЗпП були призупинені. Вже є випадки, коли фірми та компанії масово розривають трудові договори. В тому числі в умовах відпустки та лікарняного. При розторгненні договору працівника потрібно повідомити за 10 днів та виплатити йому допомогу у розмірі однієї місячної зарплати…

Фото: Чат-бот Міністерства економіки України.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…Також у законодавстві з'явилось поняття «призупинення дії трудового договору», що не призводить до припинення трудових відносин. Відпустка під час воєнного стану складає 24 календарних дні.

Зараз держава відпрацьовує механізми наведення порядку в системі трудового законодавства. Наразі в парламенті з'явився ще один трудовий законопроект № 7251, яким передбачено більш виваженіше регламентувати процедуру призупинення трудових договорів.

Цей процес потрібно буде узгоджувати з місцевою воєнно-цивільною адміністрацією. Також роботодавці чекають на зразок наказу про призупинення трудової угоди.

І що важливо: у законопроекті з'являється норма про компенсації працівникам та роботодавцям з боку держави.

Надзвичайно важливим є налагодження консультаційної допомоги працівникам та роботодавцям, оскільки багато суб'єктів трудових правовідносин знаходяться поза межами інформаційного поля.

Багато підприємств опинились в зоні бойових дій, отримали пошкодження своєї матеріальної інфраструктури.

В умовах вєнного стану інформацію про трудові відносини можна через чат-бот Міністерства економіки @TrudEconomBot у Telegram. За словами першого віце-прем'єра Ю. Свириденко, там можно отримати дані про прийняття та звільнення з роботи, режим робочого часу, відпустки, оплату праці, гарантії для захисників України, ведення здокументації та звітності тощо.

Це особливо важливо в умовах війни, коли норми трудового законодавства постійно змінюються, уточнюються, деталізуються наказами і положеннями.

Автор: Олег ПОСТЕРНАК, кандидат історичних наук, політтехнолог, політичний експерт-аналітик, спеціаліст з виборчих кампаній, політичний консультант, керівник Центру политичної развідки (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуСамые обсуждаемые

Популярные

40 queries. 0.145 seconds.
40 / 0.145 / 13.76mb