А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Новости Украины » Киев

Создана: 24 July 2014 в 07:21

Хто очолить УПЦ МП? Митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій?..

Найближчим часом Синод визначить дату проведення собору на призначення нового митрополита. «Ми молимося, щоб новий митрополит Київський і всієї України був наповнений мудрістю Володимира», - каже протоієрей Георгій Коваленко. Як пояснив релігієзнавець Дмитро Скворцов, нового митрополита можуть призначити протягом трьох місяців. Синод скличе архієрейський собор, куди приїдуть священнослужителі з усієї країни. На соборі надійдуть пропозиції претендентів на пост митрополита. Далі три людини, які набрали максимальну кількість голосів, виходять в так званий «другий тур», де вже остаточно обирається предстоятель церкви. Втім, останнє слово за патріархом Московським і всієї Русі Кирилом, який затверджує нового митрополита або ж накладає вето на рішення собору. Але такий варіант розвитку подій малоймовірний - як пояснює Скворцов, Кирило може не затвердити предстоятеля, тільки якщо собор проводився з порушеннями.

Фото: Митрополит Чернівецький і Буковинський Онуфрій.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

«Кирило зараз проводить дуже обережну політику щодо України, тому його втручання буде суто номінальним», - упевнений Скворцов, якого цитує «БукІнфо».

«...Смерть Володимира - це велика втрата для духовного життя України, - прокоментував протоієрей УГКЦ Ігор Яців. - Ми також молимося, щоб новий митрополит продовжував політику гармонії і єдності, яку заклав Блаженніший...».

Основним претендентом на пост покійного Блаженнішого називають митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія, який 24 лютого цього року був призначений місцеблюстителем Київської митрополичої кафедри. «За традицією головний претендент - це місцеблюститель, тобто Онуфрій. У нього хороша репутація в УПЦ МП, до того ж він монах, і ніякого компромату на нього немає», - зазначає релігієзнавець Дмитро Скворцов.

«Основним претендентом зараз називають Онуфрія і, швидше за все, саме він і обійме цей пост, - вважає політолог Володимир Фесенко. - Але хай хто б став предстоятелем, важливо, щоб збереглася збалансована політика церкви, яка була за Володимира. Ми знаємо, що в церкві є проукраїнське і проросійське крило. Перекіс у бік Москви різко посилить ймовірність її розколу».

Втім, за словами Скворцова, крім Онуфрія, є й інші претенденти. «Сьогодні у київської влади є свої фаворити на пост митрополита. Онуфрія там немає, тому що він зарекомендував себе як прихильник єдності УПЦ з Московським патріархатом, - вважає експерт. - Ймовірно, що один з фаворитів - це митрополит Олександр (Драбинко), який завжди виступав прихильником об`єднання Київського і Московського патріархатів. Ще одним претендентом можна назвати Митрополита Вінницького Симеона, який дуже наближений до Петра Порошенка».

Експерти не виключають, що питання про об`єднання в єдину автокефалію Київського і Московського патріархату знову стане актуальним: «Москва навряд чи допустить цей сценарій, тому можливий такий варіант - УПЦ оголошує, що її матір`ю є Константинопольський патріархат, і там вона об`єднається з Київським патріархатом.

Можливо, що вибори нового предстоятеля будуть навмисно затягуватися, тому що будь-який новий митрополит викличе бродіння в рядах церкви - якщо призначать Драбинка, це не сприйме проросійське крило патріархату, якщо Онуфрія - це буде невигідно владі».

Член комітету ВР з питань культури і духовності Олександр Бригинець упевнений, що УПЦ МП відійде від впливу Москви.

«Якби Блаженніший прожив довше, можливо, об`єднання Київського і Московського патріархатів сталося. Зараз про це складно говорити, але очевидно, що церква займе проукраїнський курс. Те, що хотів Володимир, - домогтися максимальної незалежності Церкви від Росії - зараз цілком можливо».

Автор: «Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

42 queries. 0.256 seconds.
42 / 0.256 / 13.53mb