А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Автодрайв

Создана: 29 April 2016 в 17:02

В Україні та на Львівщині зокрема стрімко дорожчає пальне: «дизель» – знову «по двадцять»…

В Україні активно дорожчає вартість пального на заправках. Зокрема на Львівщині середня вартість найпопулярніших марок пального за тиждень подорожчала на 50 – 80 копійок за літр.

Фото: Без слів.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Чому відбувся стрибок цін на паливо «Львівський портал» поцікавився у керівника програм аналітичного центру DiXiGroup Романа Ніцовича.

У Мережі найдорожчих АЗС Львова «ОККО» та WOG ціни на паливо зросли синхронно до 22.99 грн за літр бензину А-95. Марку А-92 купують на гривню дешевше, а дизельне паливо знову фактично по 20 грн за літр. При цьому компанії активно використовують стратегію «неокруглених» цін, коли пальне здешевлюють на 1 копійку.

«...Існує кілька складових на формування цін. Одна із них – це коливання вартості нафти на світовому ринку. Ідея заморозити її видобуток, яка йшла від Росії та інших видобувних країн, провалилася. Проте спекуляції довкола цього питання тривають досі. Саме завдяки цьому вартість нафти зросла до 46 – 47 доларів за барель. Ще один важливий фактор, який більшою мірою впливає на ринок нафтопродуктів України, – це курс гривні по відношенню до іноземної валюти. Ми купуємо абсолютну більшість нафтопродуктів закордоном за іноземну валюту. Сьогодні ж власники мереж АЗС закладають у ціну на паливо ризики девальвації та знецінення гривні при закупівлі пального на літо...», – говорить експерт паливного ринку.

Читать также

Урядовці неодноразово висловлювали обурення стосовно синхронного подорожчання вартості пального та невиправдано-високих цін на українських АЗС та закликали взяти цю справу на контроль АМКУ. Проте експерт переконаний, що подібні кроки малоефективні та не дадуть жодних результатів у найближчому майбутньому.

«Можна вбачати у синхронному подорожчанню цін на паливо змову на ринку нафтопродуктів, проте дієво вплинути на цей процес в Україні фактично неможливо. Як правило, Антимонопольний комітет України дуже довго розслідує такі справи. Зазвичай розслідування відбувається у якісь області чи навіть певному районі, де є кілька заправок. Проводити подібні розслідування у межах всієї країни є малоефективним», – сказав аналітик ринку.

Водночас на уточнююче запитання журналістів, чого очікувати від цін на паливо невдовзі (?), Роман Ніцович зазначив: «Що буде з цінами на світлі нафтопродукти в Україні – спрогнозувати важко. Все залежатиме передовсім від стабільності курсу гривні. Якщо економіка та гривня зміцнюватимуться, то ціни на пальне почнуть знижуватися. В іншому випадку очікувати на зниження цін не варто».

Автор: Андрій КОТЕНСЬКИЙ.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

47 queries. 0.123 seconds.
47 / 0.123 / 11.97mb