А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 03 November 2016 в 19:27

Бюджет Львова–2017: Чому обслуговування власне львівських шкіл, медичних закладів, училищ та коледжів викликало таке обурення в міських чиновників?..

Львів підбиває підсумки 2016 фінансового року та планує бюджет наступного з урахуванням та змінами, що приніс проект Держбюджету-2017. Водночас у команді міського голови Андрія Садового обурюються різким врізанням бюджету розвитку, адже відтепер місто має власними силами утримувати приміщення львівських шкіл, ПТУ та медичних закладів. Таке обурення чиновників міської ради не безпідставне. У бюджеті 2016 року бюджет розвитку міста, якщо вірити інформації на сайті міської ради, становить 2,2 млрд грн. Вражаюча сума в теперішніх українських реаліях. Якщо вірити словам керівника міського департаменту фінансової політики Олега Іщука, бюджет розвитку на одну особу вдвічі більший, аніж у столиці. Справді, згідно з інфографікою на сайті міської ради, ця сума становить майже 3 тисячі грн на особу, або 14,6 млн грн на 1 кв. км.

Фото: Без слів.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Очевидно, що бюджетна децентралізація допомогла великим містам України. У розпорядженні міст з’явилися досі небачені кошти, які раніше спрямовували в держбюджет.

Процес, що почався 2014 року, мав на меті збагатити місцеві громади, показати їм реальні переваги реформи децентралізації, а також місцевим можновладцям навчитися правильно розпоряджатися коштами, інвестувати в нові проекти, в добробут, інфраструктуру, розвиток малого та середнього бізнесу.

Два роки міста мали величезний потенціал для реалізації різних проектів та оптимізації своїх видатків.

Мабуть, голодні до грошей чиновники забули про інвестиційні можливості й почали похапцем ремонтувати дороги та прокладати велодоріжки у ближні села.

Все це, звичайно, супроводжувало виділення великих коштів.

З плином часу для поліпшення своєї дохідної частини держава перекинула частину власних видатків на місцеві бюджети.

Що це означає для міста, розповів Олег Іщук: «73,6 млн грн – на утримання обслуговуючого персоналу шкіл і приміщень; 185,4 млн грн – повне утримання ПТУ, крім оплати праці педагогів; 63,7 млн грн – оплата комунальних послуг та енергоносіїв медичних закладів; 75,8 млн грн – покриття нестачі субвенцій на медицину з держбюджету; 90 млн грн – компенсація перевізникам за проїзд пільговиків. Тобто на місцевий бюджет перекинули видаткове навантаження на суму майже 700 млн грн. Ці гроші з неба не впадуть, тому в міській раді заявили про зменшення видаткової частини бюджету розвитку міста на 2017 рік…».

Чому обслуговування власне львівських шкіл, медичних закладів, училищ та коледжів викликало таке обурення в міських чиновників?..

Це звичайна практика – утримувати власним коштом комунальне майно, яким користуються львів’яни, а не жителі Києва чи Харкова.

Зокрема, закон про ОСББ від депутатів «Самопомочі» теж передбачає утримання власним коштом будинків, прибудинкової території, їхнє обслуговування.

Можливо, обурюються не місцеві чиновники, а представники компанії «Онур»?

Якщо знову звернутися до статистики від міської ради, можна побачити, що на різні будівельні роботи, прокладання велодоріжок, ремонти вулиць і доріг витрачено близько 700 млн грн.

Свою частку в цій сумі має й «Онур». Отже, зі зменшенням бюджету розвитку на наступний рік він може залишитися без частини доходу. Водночас асигнування на освіту й медицину на 2016 рік було передбачено в розмірі 217 млн грн – утричі менше.

Тут варто нагадати панові Іщуку, що міська рада зекономила би більше коштів, якби користувалася ProZorro.

Згідно з інформацією «Центру громадського моніторингу і досліджень», Львів перейшов на систему закупівель ProZorro за рішенням виконкому від 13 січня 2016 року.

Але в період 11-12 січня було укладено понад 700 договорів, щоб уникнути тендерних процедур, які привели б до здешевлення пропозицій підприємств. Отже, місто могло б суттєво зекономити на видатках.

Хай там як, львівська мерія має мало шансів вплинути на зміни в новому Держбюджеті. Залишається лише очікувати, що міська рада не зменшить надходження коштів у соціальні сфери, щоб не скорочувати доходи «Онуру». Адже так складно відвикати від постійного прибутку.

Джерело.

Автор: Назар ПРИТУЛА (Львів).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

41 queries. 0.124 seconds.
41 / 0.124 / 13.63mb