Главная » Новости Украины » Одесса

Создана: 20 July 2017 в 14:13

Політолог Анатолій Стоян: Транспортна сфера в Україні є однією з найбільш корумпованих, бо у ній – велищезна частка «готівки»…

Лише за приблизними підрахунками експертів обсяги витрат з місцевих бюджетів на транспортну сферу 22 обласних центрів перевищують – 33 млн. . Перевізники, за мовчазної згоди місцевої влади, ігнорують усі можливі правила та закони, не виконують взятих обов’язків, не забезпечують безпеку перевезень, виступають джерелом корупції та «чорної готівки» у великих обсягах. Отримані кошти досить часто використовуються для того, щоб знищити систему міського електротранспорту, як єдиного конкурента. Найбільш застосовуваний метод – утримання низької ціни на проїзд в електротранспорті, що призводить до банкротства підприємств електротранспорту. Значною проблемою також є відсутність дієвої системи громадського контролю у сфері громадського транспорту, значним рівнем її корумпованості, знищенні корумпованими чиновниками мереж міського електротранспорту, порушенні перевізниками вимог законодавства України. На додачу до можливостей впливу на формування позиції міських рад та їх виконавчих органів через профільних депутатські комісії, перевізники почали виходити на «новий рівень». З метою впливу на громадську думку перевізники масово почали створювати громадські об’єднання та об’єднання роботодавців, здійснювати підкуп експертів та замовлення «потрібних» експертиз і висновків, які потім тиражуються через ЗМІ.

Фото: Корумпована транспортна галузь.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

На відміну від моніторингових громадських організацій, що мають основним фінансовим джерелом кошти донорів, «громадські об’єднання» перевізників мають систематичні надходження від «благодійників» і відповідно захищають їх інтереси.

Визнаним є факт, що корупція має найменші масштаби у сферах де існує найбільша прозорість та відкритість. Для того, щоб визначити яким є рівень відкритості транспортної сфери на місцевому рівні громадські експерти провели спеціальний моніторинг.

Так, протягом травня–червня 2017 р. експерти ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики» дослідили офіційні веб-сторінки 22 місцевих рад та їх профільних підрозділів у сфері транспорту.

Моніторинг було проведено в межах проекту «Превенція корупції у транспортній сфері у 22 обласних центрах України», який реалізується в рамках проекту «Partners for Empowerment» (Партнери у розширенні прав), що фінансується за кошти Європейського Союзу та очолюється PASOS (Policy Association for an Open Society) у тісній співпраці із партнерами із різних країн разом із Фондом партнерства для транспарентності (Partnership for Transparency Fund e.V.).

Результати даного моніторингу були представлені під час прес-конференції, зокрема прихованою Одеською міською радою від широкого загалу є наступна інформація:

1) документи подані на конкурси перевізниками;

2) інформації про результати конкурсів;

3) інформації про власників перевізників:;

4) договори із перевізниками;

5) паспорти маршрутів;

6) рішення про порушення виконання договорів, заходи контролю:;

7) інформацію про розрахунки собівартості перевезень;

8) звіти перевізників про перевезення пільгової категорії громадян:;

9 інформація про проведення громадських слухань щодо вартості проїзду у громадському транспорті;

10) антикорупційні програми на транспортних підприємствах;

11) звіти про заміри пасажиропотоків на маршрутах;

12) план реалізації стратегії розвитку транспортної мережі/інфраструктури;

13) місцева програма розвитку автотранспорту є лише до 2015 року!

14) звіти про виконання програми;

15) місцева програма з облаштування зупиночних комплексів;

16) звіти про виконання програми;

17) інформацію про ДТП за участю громадського транспорту.

З 1 серпня 2017 р. почне працювати портал http://protransport.org.ua/ (створений в межах даного проекту), на якому буде відображена інформація, яка найбільш приховується на офіційних веб-сторінках міських рад.

Наразі найбільш «прозорими» щодо транспортної системи є Луцька, Вінницька та Чернівецька міські ради, які розмістили на своєму сайті необхідної інформації відповідно на 57,1% та 53,6% та 50%.

Найбільш «закритими» є Харківська та Херсонська міські ради, в який показник відповідно 3,6 та 3,2 %. Одеська міська рада – 43,6%.

Автор: Анатолій СТОЯН, експерт ДОГО «Дніпропетровський координаційно-експертний центр з питань регуляторної політики», політолог, магістр державного управління (Контакти: телефон: 067-792-98-42 або 095-166-39-29, e-mail: anatoliy.stoyan@gmail.com).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуСамые обсуждаемые

Популярные

47 queries. 0.159 seconds.
47 / 0.159 / 14.82mb