А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 19 August 2018 в 19:11

На сумному фоні випадків закриття шкіл в країні – приємна новина: школа села Красносілка Лиманського району стає найкомфортнішою не тільки в Одеській области, але й в Україні…

На порозі нового учбового року майже завершується створення справді новітнього освітнього простору - в Лиманському районі Одеської області добігає фінішу масштабна реконструкція Красносільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Тут створюють новітній, сучасний, комфортний освітній мультимедійний простір. Заклад розраховано на понад 600 учнів та 46 вчителів. Про це нам повідомив заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин. Зазначимо, цей освітній заклад – найбільша, головна школа Красносільської об’єднаної територіальної громади. На її реконструкцію виділено близько 50 мільйонів гривень. Йдеться про співфінансування з місцевого, обласного та державного бюджетів. Звичайно, не обійшлося й без участі спонсорів – щиро зацікавлених і небайдужих людей.

Фото: Микола Майдебура та його перший заступник Марина Архірій в школі.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

- У Красносільській школі створюють сучасні умови, що відповідають усім вимогам сучасного освітнього простору. Зокрема, вікна та двері вже замінено на енергозберігаючі, повністю оновлено системи тепло- та водопостачання, а також електричну, вентиляційну та пожежну мережі. Проект передбачає створення підйомника для дітей з особливими потребами. Окрім того, закінчується процес закупівлі спецобладнання для навчальних кабінетів географії, хімії та біології, а також декілька сучасних мультимедійних комплексів, - підкреслив у своїй розповіді журналістам заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин.

Отже, сумнівів ні в кого вже не має: після завершення капітального ремонту головна школа Красносільської об’єднаної територіальної громади має стати однією з найкращих не тільки в регіоні, але й у країні. Це буде учбовий заклад європейського типу.

Таку ж впевненість висловили і спонсор шкільної реконструкції - народний депутат України Олександр Пресман, і депутати Одеської обласної ради Микола Дерев’янко та Микита Кузькевич.

А головне, що в цьому абсолютно впевнені сам ініціатор цього зовсім не простого процесу, натхненник і господар - голова Красносільської об’єднаної територіальної громади Микола Майдебура та його перший заступник Марина Архірій, які (на фото) в черговий раз інспектують завершальний етап реконструкційно-ремонтних робіт на своєму гаряче плеканному шкільному об’єкті.

До слова, контроль цей здійснюється ними та їхніми колегами майже щоденно, як і було обіцяно батькам та рідним школярів.

І кожного разу учасники інспекційної групи на чолі із сільським головою і, зрозуміло, разом з директором школи Наталією Михайлевич, уважно, скрупульозно оглядають всі три поверхи чималого за площею учбового закладу, зовсім не схожого на сільську школу, де продовжуються активні завершальні роботи. Рахуючи, до речі, й вихідні.

Ми вибачились й відізвали заклопотанного голову сільської ради на декілька слів. Микола Петрович Майдебура одразу все зрозумів, чого саме, якої розповіді і про що журналістський десант буде від нього вимагати, доброзичливо посьміхнувся й «слухняно» почав розповідати:

- Ви, напевне, хочете дізнатися, як нам все це вдалося в такі скрутні для країни часи?.. Особливого секрету не маємо. Найголовніше - дякуючи розпочатому нарешті в Україні давно назріломі процесу децентралізації - у Красносільської громади з’явилося значно більше можливостей. Це – достеменно. Тільки в одному літньому місяці Красносільська сільська рада отримала майже шість мільйонів гривень з бюджету развитку громад. Складність була тільки одна – куди, на що саме найліпше скерувати цю суму? Зрозуміла річ, думаючи про майбуття об’єднаної територіальної громади, ми зупинили свій вибір на реконструкції головної школи об’єднаної територіальної громади. А крім того – світ широкий й не без добрих людей. Вони знайшлися серед земляків й підставили плече. Велика шана й повага за це - народному депутату України Олександру Пресману. Він надав громаді надзвичайно велику, адресну, фахову, зацікавлену допомогу. І дякуючи Богові, реформі та численним не байдужим людям ремонтні роботи з реконструкції школи - вже завершуються. Окреме «спасибі» хочу сказати Одеській обласній владі - людям, які змогли знайти можливість виділили чотири мільйони гривень з обласного бюджету. Зараз чекаємо надходження бюджетних грошей і з державної казни. Жалко тільки, що Міносвіти в цьому питанні зовсім не діє. Вимог у них – чимало, що зрозуміло, але допомоги – майже нуль. Ну, та що поробиш: як той казав, маємо, що маємо. І будемо робити все можливе, все від нас залежне, щоб більша частина вже оздоблювальних робіт у нашій школі була завершена - готова до 1 вересня. Щоб педагогічний колектив нашої оновленої школи зміг зі спокійною душею, щиросердно й радо прийняти наших дітей до своїх класів, що нині вже стали дійсно комфортними, в День знань 1 вересня, - знову привітно посміхнувшись, «закінчив доповідати» голова Красносільської об’єднаної територіальної громади Микола Петрович Майдебура.

Тепер і ми - щиро-вдячно і залюбки - всміхнулися йому: мудра, виважена, добросердна людина. І для себе відзначили: от що значить беззаперечний життєвий досвід, осмислений та вірним чином проаналізований, по-козацьки кажучи, керманича, тобто лідера, помножений на фахові знання та навички справжнього господаря в рідному селі та в об’єднаній територіальній громаді. Побільше б Україні таких вдумливих керівників у місцевій та центральній виконавчій владі…

…До речі, ще на початку червня сучасний культурно-освітній український мультимедійний освітній простір з’явився на Одещині ще й у Болградській гімназії імені Георгія Раковського.

І як ми дізналися в обласній державній адміністрації, розвиток освіти та створення сучасних опорних шкіл у регіоні - один із ключових пріоритетів Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації Максима Степанова «Розумний регіон» на 2017-2019 роки.

Приємно, і спокійніше стає на серці, на душі, коли і обласна влада, і місцева, в данному випадку - сільська, напрочуд добре розуміють і одна одну, співставляючи потреби, вимоги та можливості громадян України.

Автор: «Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

47 queries. 0.173 seconds.
47 / 0.173 / 14.92mb