А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Новости Украины » Одесса

Создана: 14 December 2018 в 14:17

Експерт місцевого самоврядування Юлія Молодожен: У 2020 році місцеві вибори мають відбутись вже за умови створення об’єднаних громад по всій Україні…

Як відомо, 5 грудня у Києві відбувся Форум місцевого самоврядування, в рамках якого пройшов ІІІ Форум об’єднаних громад, за участю керівників держави. Які головні питання піднімалися на заході, які основні висновки і тези щодо продовження децентралізації прозвучали на ньому, яких змін очікувати у структурі управління територіями, редакція газети «Наддністрянська правда» попросила розповісти директора Одеського відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування», доктора наук з державного управління Юлію Борисівну Молодожен. Знайомимо і Вас, шановні читачі, із думками, що висловила експерт з питань місцевого самоврядування в цьому інтерв*ю нашим колегам.

Фото: Директор Одеського ЦРМС Юлія Молодожен.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Юлія Молодожен: – Форум місцевого самоврядування вчергове підтвердив незворотність реформ в Україні, що було озвучено першими особами держави. Цього разу було оприлюднено дорожню карту реформ до 2020 року для всіх основних гравців (Верховної Ради, Президента, обласних адміністрацій) з чітким визначенням термінів прийняття важливих законодавчих документів.

Зокрема, впродовж лютого-травня 2019 року передбачено затвердження основних законів, які стосуються змін адміністративно-територіального устрою; визначення повноважень Кабінету Міністрів України щодо затвердження меж громад, реорганізації районних державних адміністрацій; оновлення процедур проходження служби в органах місцевого самоврядування тощо.

Більшість цих законопроектів вже неодноразово обговорювалися в комітетах Верховної Ради і мають всі шанси бути прийнятими. Напередодні виборів до Верховної Ради активність народних депутатів у голосуванні за ці закони і продемонструє їх бажання змінювати країну, що в свою чергу дозволить виборцям зрозуміти чи голосувати за цих депутатів знову чи ні.

З травня по вересень 2019 року очікується, що все ж таки обласні ради схвалять перспективні плани, які покривають 100% території областей та відповідають Методиці формування спроможних громад. Це дозволить Кабінету Міністрів остаточно затвердити контури майбутніх громад, сформувавши таким чином нову територіальну основу, на якій мають відбутися вибори до місцевих рад у 2020 році.

Травень 2020 року має надати нам розуміння як виглядатимуть контури об’єднаних районів, які згідно з нормативами статистичного обліку Європейського Союзу мають нараховувати не менше 150 тис. мешканців. Якщо цифра кількості нових районів коливається від 100 до 120 на всю країну, то відповідно слід розуміти, що кожна область буде мати свою кількість.

Право формувати пропозиції з контурів районів сьогодні закріплено за Кабінетом міністрів, а ось затвердження має відбутися виключно законодавчим актом Верховної Ради.

У парламенті вже зареєстровано законопроекти про зміну меж районів Чернігівської, Миколаївської, Кіровоградської, Сумської областей.

Для Одещини ж уже давно розглядалися варіанти 5-6 районів з існуючих на сьогодні 26, але поки що зареєстрованого законопроекту ми не бачимо. При цьому цілком ймовірне й те, що чинні райони можуть бути «розірвані» по контурах майбутніх громад, в залежності від тяжіння до нововизначених районних центрів.

Значна увага на форумі приділялася переформатуванню регіональної політики та включення до Стратегій розвитку регіонів заходів розвитку громад. До цього часу ми спостерігаємо, що розвиток громад, областей та держави в цілому здійснюється паралельно, а не взаємопов’язано. Наприклад, органи влади, розробляючи свої стратегії, найчастіше залежать від «хотєлок» депутатів усіх рівнів, що виливається у формування космічних сум коштів, яких реально ніхто не отримує.

Тому передбачається впровадити таку систему планування, при якій відбуватиметься чітке балансування інтересів території з фінансовими ресурсами, які можна зібрати самостійно або залучити з інших джерел.

Перші інструменти вже діють в Україні (громадський бюджет, Державний фонд регіонального розвиту, грантові проекти,) але вони потребують удосконалення.

Крім того, всі проекти, що потребують бюджетного фінансування, мають враховувати першочергові потреби жителів в межах госпітальних та освітніх округів, щоб забезпечувати доступність та якість послуг.

Джерело.

Автор: Юлія МОЛОДОЖЕН, директор Одеського відокремленого підрозділу «Центру розвитку місцевого самоврядування», доктор наук з державного управління, експерт у сфері місцевого самоврядування (Одеса, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

49 queries. 0.154 seconds.
49 / 0.154 / 14.48mb