Главная » Новости Украины » Одесса

Создана: 27 June 2019 в 17:56

Перший місяць передвиборчої кампанії на Одещині: білборди без вихідних даних, подарунки дітям і концерти…

У перший місяць передвиборчої кампанії на Одещині актуалізувалось використання бюджетних цільових програм, а кандидати і потенційні кандидати дарували виборцям товари і організовували розваги. Всього ЦВК зареєструвала на 11 мажоритарних округах області 209 кандидатів у народні депутати. Про це на пресконференції 27 червня в Одесі розповіли представники ОПОРИ. Як розповів координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко, найбільше кандидатів – в окрузі №133 (Київський район Одеси) – 50, що викликає певне занепокоєння через ймовірність великої кількості так званих «технічних кандидатів», оскільки чимало з них не проявляють ніякої передвиборчої активності. У червні спостерігачі зафіксували ознаки використання бюджетних цільових програм та проектів у виборчих кампаніях деяких кандидатів. Також в окремих одномандатних виборчих округах спостерігалися ознаки неоднакового ставлення посадових осіб органів місцевого самоврядування, комунальних закладів та установ до потенційних кандидатів.

Фото: Анатолій Бойко (Одеська обласна організація КВУ).

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

«Проблематичним виглядає повернення Одеської обласної державної адміністрації до активної фази виплат одноразової матеріальної допомоги громадянам, що найменш захищені на рівні держави та області в поточний виборчий період. Так, Департамент соціальної та сімейної політики Одеської ОДА з 10 по 14 червня здійснив 41 платіж з призначенням «Одноразова грошова допомога окремим категоріям громадян, які найменш соціально захищені на рівні держави та області» на загальну суму 5 млн 92,794 тис. грн. Повернення ОДА до активної фази виплат одноразової матеріальної допомоги у виборчий період викликає занепокоєння. ОПОРА нагадує, що окрім можливих зловживань ресурсами держави в інтересах кандидатів, які мають до них доступ прямо чи опосередковано, для отримання переваги над своїми конкурентами, дії кандидатів з матеріального заохочення громадян з метою переконання голосувати за певних кандидатів, можуть розглядатись як підкуп виборців. Здійснювати передвиборчу агітацію, що супроводжується наданням виборцям коштів згідно з ч. 14 ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів», забороняється», - нагадав Анатолій Бойко.

Зафіксували спостерігачі і залучення працівників бюджетних установ до агітаційних заходів потенційних та зареєстрованих кандидатів, хоча воно й не носило масовий характер.

«Наприклад, у виборчому окрузі №133 (Київський район міста Одеси) стало відомо про щонайменше два випадки залучення працівників бюджетних установ до заходів потенційного кандидата Дмитра Танцюри. Спостерігачеві ОПОРИ стало відомо про проведення зборів батьків шкіл №78 та №84, в яких брав участь потенційний кандидат та повідомив учасникам про свої наміри балотуватись на виборах, попросивши віддавати свій голос на його користь. Незважаючи на те, що Дмитро Танцюра не був на той момент зареєстрованим і, відповідно, не має статусу виборчого процесу, ці події містять у собі ознаки передвиборчої агітації, якою, згідно з ч. 1 ст. 68 Закону «Про вибори народних депутатів», є здійснення будь-якої діяльності з метою спонукати виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата. Окрім того, стаття 6 Закону «Про освіту» серед засад державної політики у сфері освіти та принципів освітньої діяльності визначає невтручання політичних партій у освітній процес, а також різнобічність та збалансованість інформації щодо політичних, світоглядних та релігійних питань. Зазначене в Законі можна розглядати як вимогу загального характеру щодо забезпечення політичної нейтральності в діяльності закладів освіти», - вважає Анатолій Бойко.

Також з початку виборчого процесу діяльність щонайменше чотирьох потенційних кандидатів супроводжувалась наданням безоплатних послуг громадянам. Характерним є те, що безпосередніми отримувачами послуг в більшості випадків виступали неповнолітні громадяни, а найбільш популярним приводом для надання безоплатних послуг виступив Міжнародний день захисту дітей. У червні було зафіксовано 13 таких подій, які відбувались за сприяння потенційних кандидатів Сергія Ківалова (округ № 135), Олексія Гончаренка (округ № 137), Василя Гуляєва (округ №140) та Антона Кіссе (округ №142).

Крім того, низка потенційних кандидатів в одномандатних округах надавали громадянам на пільгових умовах матеріальні цінності та товари. Відомо про щонайменше 13 таких випадків: від імені Олексія Гончаренка, Леоніда Клімова, Михайла Лазаренка (округ № 137); Івана Фурсіна, Князя Хачатряна (округ №138), Василя Гуляєва (округ № 140), Антона Кіссе (округ № 142).

Активно діяли благодійні фонди на користь щонайменше 10 кандидатів у депутати в одномандатних виборчих округах – ще до офіційної реєстрації в якості кандидатів. Здебільшого через діяльність таких організацій відбувається проведення масових заходів, концертів та спортивних змагань, встановлення дитячих та спортивних майданчиків, закупівля та поширення товарів для закладів та установ. ОПОРА зафіксувала такі заходи від фондів на користь Віктора Баранського (округ №133), Геннадія Чекіти (округ №134), Володимира Осіпова (округ №138), Олександра Пресмана (округ №139), Віталія Саутьонкова (округ № 139), Юрія Крука (округ №140), Віталія Барвіненка (округ №141), Олександра Дубового (округ №141), Алли Гінак (округ №141), Анатолія Урбанського (округ №143).

З наближенням до завершення строку для реєстрації кандидатів активізувалось розміщення зовнішньої реклами, або ж поширення інших друкованих матеріалів передвиборчої агітації кандидатів без зазначення відомостей щодо замовника, виготовлювача, відповідального за друк та тиражу, або ж з вказанням в якості замовника громадської організації. У червні спостерігачі ОПОРИ зафіксували 46 таких випадків стосовно політичної реклами п’яти політичних партій та семи кандидатів в одномандатних виборчих округах.

Крім того, з початку виборчого процесу за підтримки потенційних кандидатів або політичних партій в області відбулося чотири концерти естрадних зірок: Світлани Тарабарової на підтримку Олександра Пресмана, Наталії Могилевської на підтримку Віталія Барвіненка, Ірини Білик, Макса Барських та Валентина Куби на користь партії «Довіряй ділам», Наталі Валевської на підтримку Сергія Ківалова.

А експерти хто?..

Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Автор: Одеська обласна організація «Комітет виборців України» http://cvu.od.ua/.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

46 queries. 0.199 seconds.
46 / 0.199 / 13.79mb