20 Апреля, Вторник |
USD EUR |
Киев °C
Создана: 28 February 2020 в 15:02
У 2019 році завдяки змінам до валютного законодавства українські фермери отримали можливість видавати аграрні розписки на кредиторів-нерезидентів та залучати фінансування з-за кордону. Не лише українські фермери, але й іноземні кредитори вже спробували механізм на практиці. Компанія-трейдер Everwelle знаходиться в Естонії та понад 20 років займається торгівлею зерна на європейському ринку. В Україні компанія представлена підрозділом «Евервелле Україна», що працює переважно в північних та західних областях країни та спеціалізується на закупівлі кукурудзи, сої, ріпаку та іншої сільгосппродукції з загальним оборотом по групі компаній до 300 тис. тонн щорічно. З подачі українського представництва влітку 2019 року естонська Everwelle стала однією з перших компаній-нерезидентів, котрі прийняли від українських фермерів міжнародні аграрні розписки. Наразі компанія є найбільшим кредитором-нерезидентом за аграрними розписками: профінансувала 11 міжнародних аграрних розписок на загальну вартість близько 1,7 млн. доларів…
…За словами Віталія Нестерука, директора ТОВ «Евервелле Україна», основною мотивацією компанії працювати з міжнародними аграрними розписками став запит українських агровиробників: навіть невеликий виробник, маючи кілька сотень гектарів в обробітку, прагне здійснювати експортні операції.
Аграрні розписки дозволяють Everwelle надавати агровиробникам передоплату у валюті під поставку зерна, забезпечену заставою майбутнього врожаю.
«Нам не цікава іпотека, застава рухомого і нерухомого майна. З огляду на специфіку нашої діяльності нас цікавить саме застава зернових. І це підштовхнуло нас до використання цього інструменту. Аграрна розписка також підкуповує своєю простотою і розумінням того, як вона працює», – додає Віталій.
Простота роботи з інструментом втілена і для фермерів, котрі співпрацюють з Everwelle. «Евервелле Україна» відіграє роль комунікатора при підготовці та видачі міжнародної аграрної розписки, а також надає усі необхідні документи з боку кредитора, належним чином перекладені та завірені.
Невеликий кредитний комітет в Україні і в Таллінні ухвалює рішення щодо фінансування фермера після стандартних процедур перевірки – документи, зокрема і щодо права користування землею, аналіз платоспроможності, культур та обсягів виробництва тощо.
Міжнародні аграрні розписки цікаві для українських фермерів, бо дозволяють вирішити комплекс питань. Це і можливість отримати передоплату за зерно у валюті, самостійно експортувати і планувати податкові платежі підприємства, зокрема щодо ПДВ.
На думку Віталія, використання розписок значно спростить доступ фермерів до фінансування. Українські фінансові інституції не завжди помічають невеликі підприємства, а здебільшого орієнтовані на співпрацю з потужними господарствами з достатнім заставним майном. Для Everwelle співпраця з малими та середніми за розмірами господарствами цілком прийнятна.
«Наш клієнт – це переважно малий і середній виробник, – зазначає Віталій Нестерук. - Нам важливо отримати мінімальну партію – 230 тонн. Навіть для невеличкого фермерського господарства це цілком прийнятно. Маємо клієнтів, які обробляють трохи більше ста гектарів. Водночас у нас є виробники, які мають і 7 тис., і 10 тис. гектарів».
Найбільшою перешкодою до залучення фінансування з-за кордону Віталій вважає роботу в тіні. Багато виробників офіційно обробляють, наприклад, 100 гектарів, а неофіційно – набагато більше. Ці виробники фактично вирощують чимало зерна, але офіційно землі у них мало, а можливості використовувати прозорі інструменти дуже обмежені.
«Аграрні розписки сприяють детінізації сільського господарства, щоб наші виробники виходили з тіні, офіційно платили податки, показували, скільки реально вони землі обробляють, які у них дійсні витрати тощо», – додає директор «Евервелле Україна».
Загалом, за оцінкою Віталія, запити на міжнародні аграрні розписки збільшуються. Тож Everwelle формує відповідний бюджет для роботи з міжнародними аграрними розписками і на сезон 2020 року.
«Міжнародні аграрні розписки допомагають малоземельним фермерам не просто вижити в складних економічних умовах, коли і конкуренція на ринку зростає, і погодні умови через зміну клімату весь час погіршуються, а й подбати про подальший розвиток своїх господарств», – підсумовує Віталій.
Для довідки…
IFC відіграє важливу роль у розширенні доступу до фінансування для малих і середніх сільськогосподарських підприємств в Україні. За підтримки Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) у 2015 році IFC розпочала п'ятирічну програму «Аграрні розписки в Україні», яка дозволить українським агровиробникам використовувати аграрні розписки, щоб отримати фінансування для поповнення оборотного капіталу, придбання техніки, високоякісного насіння та інших виробничих ресурсів. Всього на початок лютого поточного року в Україні видано 2767 аграрних розписок на загальну суму 19,5 млрд. грн.
10:22
Ветры перемен и перепетии налогового законодательства в Украине…11:39
Турция – Украина: быть или не быть зоне свободной торговли?..14:06
Налоговая Украины ищет себе «очільника» - не скучно: компромат и договорняки…16:27
Кого и как кормит Украина? Агроиндустриальный сектор – «золотая жила»…10:43
Экономический эксперт-аналитик Вячеслав Черкашин: Налоги - опоздать вовремя…08:23
«Большая реставрация»: восстановление культурной инфраструктуры - важная часть модернизации Украины…10:44
Эффект персональных санкций: еще неизвестно против кого больше направлены «санкции США против Коломойского»...13:57
Группа сенаторов призвала президента США Байдена ввести санкции против «Северного потока-2»...11:41
Украина – крымчанам: пора возвращаться домой!..15:36
Политаналитик Виктор Небоженко: Ради будущего Украины...13:46
Экономический аналитик Вячеслав Черкашин: Об авторах схем минимизации налогов…7528
Законотворчество. Глава Комитета Верховной Рады по вопросам налоговой и таможенной политики Нина Южанина: Должен быть стимул – работать и показывать большие доходы…3911
Польский эксперт: Янукович произвел очень плохое впечатление на европейцев…2995
Опомнились?.. Украина предлагает России вернуться к переделу собственности СССР…2840
Киев строил теплоходы, почему бы киевлянам самим не производить ныне очень дорогие трамваи?..2623
Президент Украины выскажет президентам Польши и Германии все, что думает об отношениях наших стран…2600
Игорь Смешко: У нас есть все основания забыть, что Украине нужен Международный валютный фонд, что нам вообще нужны какие-то заимствования, – все ресурсы у нас есть…2086
Масштабное ДТП на Киевской трассе: столкнулись грузовик, автобус и легковушка1941
Завтра в столице планируются массовые шествия1914
Феррари за 25 млн и олигархи из бедной страны Украины…1819
Кандидат у президенти України Ігор Смешко: Багато хто з учасників президентських пергонів, выступаючи за мир, насправді відверто пропагують капітуляцію…
Автор: Микола ЛУГОВИЙ (Київ–Одеса, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.
Нашли ошибку? Выделите и нажмите
Комментарии - Нет комментариев
Добавить комментарий
Развернуть форму