А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Новости Украины » Одесса

Создана: 26 October 2020 в 11:54

Одещина: огляд порушень та передвиборчої активності виборців…

У жовтні виборча кампанія на Одещині була конкурентною, без встановлених випадків необґрунтованих обмежень для її вільного ведення кандидатами та місцевими організаціями партій. Про це повідомили представники Громадянської мережі ОПОРА на прес-конференції в Одесі 23 жовтня. В останній місяць виборчої кампанії відбувався етап висування та реєстрації кандидатів на місцевих виборах, який в Одеській області супроводжувався високим рівнем конфліктності, причому суб’єкти виборчого процесу намагались вирішувати виборчі спори в правовому полі, активно оскаржуючи рішення територіальних виборчих комісій у судах. При цьому процес реєстрації кандидатів Одеською міською ТВК завершився для неї рішенням Центральної виборчої комісії про дострокове припинення повноважень усього складу. Підставою для такого рішення стало прийняття нею 11 жовтня рішень про реєстрацію виборчих списків місцевих організацій партій «Наш край», «Блок Дмитра Голубова», а також рішення про реєстрацію кандидата на посаду міського голови Дмитра Голубова. «Конфліктним був процес реєстрації кандидатів у депутати Подільської міської ради, де місцева організація партії «Сила і Честь» двічі оскаржувала в суді два рішення міської ТВК про відмову в реєстрації виборчих списків кандидатів, а також Южненської міської ради, де одразу три організації партій («Довіряй ділам», Аграрної партії України та Партії Шарія) оскаржували відмову в реєстрації виборчих списків кандидатів на підставі встановлених комісією технічних помилок у поданих документах», - розповіла Анастасія Матвієнко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області…

Фото: На прес-конференції ОПОРИ в Одесі.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…За інформацією ОПОРИ, загрозу для організації виборів і майбутнього встановлення результатів виборів представляє виконання повноважень Кароліно-Бугазькою сільською ТВК Білгород-Дністровського району, яка прийняла більше 30 рішень про відмову в реєстрації, а також скасування реєстрації кандидатів, протиправність яких була встановлена судом. При цьому під питанням залишається неупередженість роботи Білгород-Дністровської районної ТВК, яка достроково припинила повноваження семи членів Кароліно-Бугазької сільської ТВК, належним чином не обґрунтувавши таке рішення, а також із порушенням процедури зробила заміни членів сільської ТВК.

В обох випадках порушення були встановлені судом, у результаті постанови Кароліно-Бугазької ТВК про утворення дільничних виборчих комісій та про затвердження тексту виборчого бюлетеня були скасовані в судовому порядку, оскільки були прийняті неналежним складом сільської ТВК.

У жовтні місцеві організації партій розгорнули повномасштабну агітаційну активність. Найбільш активними в межах всієї області є місцеві організації партій «Довіряй ділам», «Європейська солідарність», «Наш край», «Опозиційна платформа – За життя» та «За майбутнє». Серед кандидатів на посаду Одеського міського голови найбільш активними є чинний міський голова Геннадій Труханов, Олег Філімонов та Сергій Калинчук, причому двоє останніх проявляють високу активність у всіх сегментах здійснення передвиборчої агітації.

«Цікаво, що ця виборча кампанія позначена чималою кількістю реклами у соціальних мережах, зокрема у мережах Facebook та Instagram. Однак при цьому ця реклама має сплачуватися партіями та кандидатами з коштів виборчих фондів, але часто, ймовірно, це відбувається поза межами таких фондів, і цим уже має займатися НАЗК», - зауважила Анастасія Матвієнко.

Особливістю здійснення передвиборчої агітації Геннадієм Трухановим у жовтні залишалась активність у зовнішній та вуличній агітації, а також відсутність активності у безпосередній роботі з виборцями. Чинний міський голова продовжує виконувати посадові обов’язки під час участі у виборчих перегонах, активно проводить зустрічі, проте відмежування його передвиборчої активності від виконання посадових обов’язків залишається неможливим.

Масового характеру набуло поширення агітаційних матеріалів без вихідних даних. Окрім прямого порушення норм Виборчого кодексу щодо маркування друкованих агітаційних матеріалів, такі випадки можуть також свідчити про незаконне фінансування передвиборчої агітації кандидатами та місцевими організаціями партій. Найбільша кількість випадків цього типу порушень пов’язана з веденням передвиборчої агітації кандидатами в депутати.

Масовий характер носить поширення по всій Одеській області друкованих агітаційних матеріалів із зображеннями кандидатів та назвою політичної партії «Довіряй ділам». У меншій кількості поширювалась друкована агітаційна продукція, яка містить зображення кандидатів та назви місцевих організацій партій «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «За майбутнє», ВО «Батьківщина», «Європейська солідарність».

Для міста Одеси типовими були факти, що мають ознаки порушень, пов’язані зі зловживанням адміністративними ресурсами на користь кандидатів у депутати та кандидата на посаду Одеського міського голови від місцевої організації партії «Довіряй ділам» Геннадія Труханова. Зокрема, жителі міста отримували дзвінки від осіб, що представлялись співробітниками комунальної установи «Міський інформаційно-аналітичний центр» із запитаннями щодо оцінки діяльності Одеського міського голови та знань містян щодо інших партій, окрім «Довіряй ділам». При цьому в самій комунальній установі проведення опитування не підтвердили, хоча дзвінки отримали жителі міста, які звертались на гарячу лінію Єдиного центру звернень громадян Одеської міської ради.

Окрім цього, відомо про пропозиції з агітаційних наметів кандидатки в депутати місцевої організації партії «Довіряй ділам» проходити безкоштовний медичний огляд в комунальній установі, де кандидатка є директоркою. А з головної сторінки офіційного веб-сайту Одеської міської ради користувачам пропонують перейти на персональний сайт Одеського міського голови Геннадія Труханова, який містить як офіційну інформацію про виконання посадових обов’язків, так і політичну передвиборчу програму місцевої організації партії «Довіряй ділам», яка висунула його на посаду Одеського міського голови.

На відміну від попереднього місяця, коли більшість ще потенційних кандидатів на той час активно проводила заходи з ознаками агітації разом із благодійною діяльністю, в жовтні кількість зафіксованих випадків матеріального стимулювання виборців значно знизилась.

Спостерігачі ОПОРИ стали свідками проведення трьох заходів за участю кандидатів та з використанням партійної символіки, під час яких виборцям надавались продукти харчування, а також двох епізодів надання громадянам безкоштовних послуг, що супроводжуються згадками кандидатів або ж організацій партій. В таких випадках спостерігачі ОПОРИ звертались із повідомленнями про ймовірний непрямий підкуп виборців до поліції, втім, заяви спостерігачів не отримали належної реакції з боку правоохоронців.

За коментарями звертайтеся:

Анастасія Матвієнко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області

тел.: (048) 716 40 18

e-mail: odesakvu@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Автор: Громадянська мережа ОПОРА.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуСамые обсуждаемые

Популярные

50 queries. 0.176 seconds.
50 / 0.176 / 12.94mb