Главная » Новости Украины » Одесса

Создана: 30 January 2021 в 16:24

Прес-брифінг: Новації процесу децентралізації на Одещині…

Територіальні громади (ТГ) Одеської області розпочали новий етап розвитку в умовах оновленого законодавства. Про це під час прес-брифінгу 28 січня розповіли представники Одеського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою». Як розповіла керівниця регіонального офісу Юлія Молодожен, наразі в області функціонує 91 територіальна громада, з яких найменшою за площею є Теплодарська міська (7,7 кв. км), а найбільшою – Балтська міська (1046,6 кв. км). 12 громад налічують понад 30 тисяч жителів, і майже стільки ж в області невеликих громад, де проживають менше 5 тисяч осіб (13 ТГ). За її словами, впродовж 2020 року суттєву підтримку громадам надала Програма «U-LEAD з Європою»: так, 35 сільських громад та громад малих міст Одещини отримали захисні медико-санітарні набори; взяли участь у конкурсі «Волонтерство в громаді» (перемогу здобула Ренійська міська громада). Значну фахову допомогу громади отримують через впровадження навчальних Пакетів тематичної підтримки (представники місцевого самоврядування проходять регулярне безкоштовне навчання від експертів Програми), а також користуються навчальною онлайн- платформою U-LEARN…

Фото: Знімок екрана 2021-01-28 о 12.09.32.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…Тергромади Одещини, як і по всій Україні, функціонують у нових законодавчих умовах, - зазначила радниця Одеського регіонального офісу з питань децентралізації і місцевого самоврядування Оксана Гуненкова.

Серед основних змін: актуальність втратило поняття «ОТГ», на зміну якому доречно вживати термін «територіальні громади»; старости у громадах більше не обираються жителями старостинських округів, а затверджуються радою за пропозицією голови; змінено деякі вимоги до служби в органах місцевого самоврядування тощо.

Крім того, зараз триває важливий процес – реорганізація органів місцевого самоврядування, який подекуди проходить не без труднощів, а також стартувала реорганізація районних державних адміністрацій.

Попри економічну кризу в державі, громади області завершили 2020 рік із загальним показником виконання річного плану доходів 102%. Про це розповіла радниця з питань муніципальних фінансів та управління Олеся Голинська.

Лідерами області за доходами загального фонду є Візирська, Таїровська та Авангардівська громади. Найменші результати за цим показником продемонстрували Вилківська, Яськівська і Мологівська ТГ.

«Важливою новацією є обов’язковість утворення в кожній громаді фінансового органу. Це необхідно зробити починаючи з 1 січня 2021 року, однак поки що вони створені у 84 громадах з 91. Відсутність фінансових органів унеможливлює виконання місцевих бюджетів, а це – неможливість виплати заробітної плати, проведення розрахунків за енергоносії та фінансування інших важливих для громади видатків», - наголосила О. Голинська.

«Реформа місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні є найуспішнішою, і в Одеській області, попри природнє виникнення деяких складнощів, громади довели, що вона потрібна й ефективна. Тож новий рік приніс нашим громадам нові виклики, але й чимало нових можливостей та перспектив», - підкреслила керівниця Одеського регіонального офісу Юлія Молодожен.

Автор: Євгенія ГЕНОВА, експертка із висвітлення Програми «U-LEAD з Європою» - південний Хаб, (Одеса, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть форму



Актуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

39 queries. 0.164 seconds.
39 / 0.164 / 13.9mb