Главная » Новости Украины » Одесса

Создана: 10 November 2021 в 15:04

«Клята соціологія»: дані «рейтингів» треба, м*яко кажучи, дуже обережно інтерпретувати…

В оцінці «рейтингів» кожен завжди переживає два етапи: «Що ці кляті продажні так звані "соціологи" нам намалювали? Скільки їм за це заплатили?», «Дивіться, от вийшли свіжі рейтинги! Народ переконливо виголошує свою позицію!». Оскільки в обох випадках фігурують дані одних і тих самих соціологічних установ, адже їх загальний перелік залишається незмінним уже значний період часу, то це лише додає цікавості обом оцінкам. Дійсність, як на мене, полягає у тому, що соціологія - це не істина в останній інстанції, а певний дороговказ. Але не перед виборами та не умовах соціологічної війни, розгортання якої ми спостерігаємо саме зараз…

Фото: Клята соціологія.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…У чому її ознаки?

Опитування виходять ледь не щоденно, часто - від одни і тих самих установ, які примудярються за кілька днів подавати суттєво-відмінні дані.

Самі соціологи у своїх опитуваннях, залишають Зеленського та «СН» на перших місцях, постійно «тасують» наступні партії, висуваючи на друге місце почергово то ЄС, то ОПЗЖ, то «Батьківщину».

Щодо «міноритарних» партій, то там взагалі повний хаос. Хтось «накачує» Разумкова, хтось вперто тримається Смєшка.

Це все говорить про те, що дані треба дуже обережно інтерпретувати.

Ні, я припускаю, що всі ці дані виконують дуже важливу місію.

Хтось із політиків, які вперто роблять вигляд, що ще на щось претендують, збирають «дані несвіжої соціології», і починають нею «обмазуватися», переживаючи мить справжньої насолоди.

Що ж, у всіх свої недоліки. Залишимо право за ними помріяти.

Мені ж ці розклади незмінно нагадують 2018 рік, коли уже все поділили, визначили місця політиків у рейтингах, але не врахували одну просту деталь. Обирають не взагалі. Обирають з переліку прізвищ. А цей перелік може змінюватися…

А от, до речі, антирейтинги змінюються значно рідше.

Автор: Петро ОЛЕЩУК, політолог, доцент Київського державного університету ім. Тараса Шевченко, політичний консультант, політичний експерт-аналітик (Київ-Одеса, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

43 queries. 0.148 seconds.
43 / 0.148 / 12.74mb