А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Новости Украины » Одесса

Создана: 22 May 2014 в 07:44

Експерти Інституту Масової Інформації (ІМІ) навчали журналістів в Одесі бути ефективними під час президентських та місцевих виборів…

Напередодні президентських виборів та виборів міського голови 19-20 травня в Одесі за сприянням Internews, Міжнародної неурядової правозахисної організації Freedom House та Одеської регіональної організації НСЖУ відбулися тренінг та навчання для регіональних журналістів, на якому експерти Інституту масової інформації (ІМІ. Київ) розповіли про зміни у виборчому законодавстві, про права та безпеку журналістів у день виборів, про основні можливі порушення у день голосування…

Фото: Ірини Чулівської. Під час тренінгу журналістів.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Організатори тренінгу-семінару Ольга Шалайська, Ірина Чулівська та експерти-лектори Олег Левченко, Тарас Случик, Роман Головенко зробили все можливе, щоб, по-переше, ґрунтовно зацікавити непростим виборчим процесом журналістів, а по-друге, суттєво збагатити їхні знання.

…Так, наприклад, одна зі змін виборчого законодавства – це надання спостерігачам від громадських організацій статусу суб’єкта виборів. Тому журналістам, які хочуть ознайомлюватися з проектами рішень виборчих комісій було б корисно реєструватися такими спостерігачами.

Як наголосив експерт Інституту політичної освіти Тарас Случик, журналіст має чітко пам’ятати, що його завданням у день голосування є фіксація та якнайширше поширення інформації про порушення виборчого законодавства.

«Журналіст фіксує порушення, а спостерігачі від Комітету виборців України та громадської правозахисної організвціїї «Опора» чи штабів кандидатів повинні складати акти та оскаржувати порушення в судах», - сказав експерт.

Учасники навчання назвали найбільш поширені в Одесі способи непрямого підкупу виборців - роздавання ліків з агіткою кандидата, наприклад. Якщо журналіст став свідком такого підкупу, то його обов’язок зафіксувати та звернутися до офіційних спостерігачів з вимогою скласти акт і скаргу.

Також журналісту важливо звертати увагу на стаціонарні відеокамери, які встановлені близько до урни для голосування. Якщо камера може бачити, що написано у бюлетені, це означає, що є штаби, яким така інформація потрібна для забезпечення результату для свого кандидата.

Варто звертати увагу на скупчення людей при вході на виборчу дільницю, бо саме в таких місцях відбувається прямий підкуп виборців – оплати за «правильно» заповнений бюлетень. У такому випадку журналіст повинен разом із спостерігачами і міліцією змусити таких людей покинути територію, прилеглу до дільниці.

Якщо у кабінці для голосування спрацьовує спалах мобільного телефону чи фотокамери, то варто привернути увагу спостерігачів до такого виборця і відстежити, кому він буде «звітувати» про результат свого волевиявлення.

«Головний симптом, за яким журналіст може передбачити, що на дільниці буде відбуватися фальсифікація виборчої документації, - це видалення журналістів з дільниці», - сказав Тарас Случик.

Також журналіст має пам’ятати про «адмінресурс», який агітує в робочий час. Службовець має право агітувати лише після робочого дня, і в жодному разі не в обідню перерву. Заборонено використовувати адміністративні приміщення та службовий транспорт для виборчої кампанії.

Навчання для журналістів відбувається в рамках проекту за підтримки проекту «Українського медійного проекту» («У-Медіа»), що реалізується Інтерньюз в Україні.

Майте на увазі, шановні колеги, до Ваших послуг - діє гаряча лінія для ЗМІ, журналістів і блогерів. Журналісти і блогери, якщо порушують ваші професійні права, ви постраждали від тиску, або хочете отримати консультацію з питань захисту свободи слова, телефонуйте або пишіть до Інституту Масової Інформації: 050 447 70 63, info@imi.org.ua, imi.inform@gmail.com. Всі звернення будуть оперативно розглянуті.

Аналітична служба Інституту збирає факти порушень і подає їх до уваги провідних міжнародних правозахисних організацій. Юридичний відділ ІМІ - готовий надати вам консультацію щодо прав журналістів, та подальших кроків у вашій ситуації.

Крім того, ІМІ подає інформацію про порушення до органів української влади та до уваги Міжвідомчої робочої групи з питань свободи слова при Президенті України.

До речі, у Києві розпочав роботу міжнародний медіацентр «За чесні вибори – 2014!». Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» (КВУ) та громадянська мережа «Опора», за підтримки експертів Європейської платформи для демократичних виборів (ЄПДВ) відкрили міжнародний медіацентр, який працюватиме на президентських виборах в Україні. Про це йдеться в повідомленні медіацентру.

Медіацентр буде надавати інформацію та новини щодо перебігу виборчої кампанії, публікуватиме прес-релізи та звіти, на основі даних отриманих від кількох тисяч спостерігачів, що знаходяться в усіх регіонах України. Він також надаватиме консультації щодо виборчого законодавства, логістичну інформацію та проводитиме тренінги на вимогу.

Отримані дані будуть представлені на прес-конференціях за участі директора КВУ Олександра Черненка та керівника «Опори» Ольги Айвазовської, а також секретаря ЄПДВ Стефані Шиффер.

24-27 травня в Києві перебуватимуть політичний експерт ЄПДВ, колишній віце-президент Комітету закордонних справ Європейського парламенту Януш Онишкевич та член Європейського парламенту Вернер Шульц, які також візьмуть участь у прес-конференціях. Для організації інтерв'ю слід звертатися в медіацентр.

Автор: Юрій СЕМЕНЮК.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуСамые обсуждаемые

Популярные

53 queries. 0.195 seconds.
53 / 0.195 / 14.36mb