А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 28 June 2016 в 08:07

Філософ Сергій Дацюк: Не дай, Боже, Британії українського правлячого классу, але як би ж Україні та британську еліту…

Голосування Британії за вихід з ЄС має принципове і стратегічне значення для України – це оцінка цивілізаційних перспектив ЄС, куди Україна так прагне. Голосування в Британії за вихід із ЄС свідчить про вступ Європи у вирішальну фазу фрагментації. Проблема попереднього висвітлення цього голосування британців у тому, що ні в Росії, ні в Україні так і не зрозуміли дійсних причин такого їх рішення. Інакше кажучи, ці причини розглядалися аж надто поверхово. Принаймні ті статті, які довелося прочитати, містили доволі стандартні оповіді про економічні, політичні та культурні причини такого рішення британців. Але ці статті були написані іноземцями щодо британців і розраховані саме на іноземних читачів. Звичайно британці тримають в голові всі ці причини, але загалом вони так не мислять. Вибір британців, перш за все, цивілізаційний.

Фото: Сергій Дацюк.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Острів Британія залишає ЄС…

Ось декілька важливих обставин прийняття такого рішення в Великобританії.

1. Це рішення, перш за все, британської еліти (значним чином англійської, уельської, меншою мірою шотландської та ірландської (мається на увазі північна Ірландія)). На відміну від більшості країн Європи, де є правлячий клас, у Великобританії все ще зберігається еліта, тобто люди, які живуть за принципами, а не за інтересами, які мислять наступними сотнями років, а не наступними виборами.

2. Це рішення, перш за все, Англії та Уельсу, меншою мірою Шотландії та Північної Ірландії. Тобто Шотландії та Північній Ірландії легше відстоювати свою автономію саме в ситуації знаходження Британії в ЄС. Вихід же Британії з ЄС призведе до посилення автономізації цих територій.

3. Це рішення, перш за все, цивілізаційне і зорієнтоване на США та на колишні колонії Великобританії не менше, ніж на саму Британію. Відтак Британія віддалиться від Європи і ще більше наблизиться до США і своїх колишніх колоній.

4. Британці своє цивілізаційне рішення пристосовують до економічних, політичних та культурних обставин (зокрема в Європі), а не навпаки, як це дуже часто роблять в Європі.

5. Рішення про вихід Британії з ЄС стало можливим завдяки двом тестовим для ЄС обставинам – безконтрольний потік емігрантів у Європу та неспроможність Європи протистояти Росії, зокрема у її конфлікті з Україною.

Якщо уважно прочитати статтю на bbc.com «Какими последствиями грозит выход Британии из ЕС?», то вона саме про це – як британці пристосують свій цивілізаційний вибір до обставин співжиття з ЄС.

Зрозуміло, що російським експертам незручно обговорювати рішення Британії саме в таких аспектах. Але чому українські експерти так байдуже чи поверхово ставляться до цього рішення, незрозуміло.

Відділення Британії від ЄС, дуже схоже на відділення України від Росії.

Навіть фрагментація прибічників та противників щодо ЄС 50% на 50% в Британії дуже схожа на таке саме співвідношення в Україні прибічників та противників Росії.

В цьому сенсі Україна – це Євразійський острів, подібно до того, як Британія це Європейський острів. Британія це Атлантичний (водний) Фронтир світу, який зумів стати світовою імперією. А Україна це Євразійський (суходільний) Фронтир світу, який не зумів стати імперією.

Фронтир вимагає особливого геополітичного мислення. Українці діють рефлекторно, британці діють рефлексивно. Дві спроби українців змінити свою геополітичну інтеграцію і нічому не навчитися в історії – це треба вміти.

За Хмельницького Україна бігла від Європи до Росії. Зараз Україна біжить від Росії до Європи.

І ніяк не вдається переконати український правлячий клас бути елітою і зрозуміти, що бігати не треба. А треба бути самими собою.

Острів Україна прямує до ЄC…

Я майбуть єдиний в Україні послідовний євроскептик і єврофоб. Це зовсім не означає, що я не люблю Європу чи освіта у мене не європейська, чи я не їжджу до Європи. В своєму знанні я відрефлексований європоцентрист. Але це не заважає мені не тільки розуміти фронтирний характер України, але і робити відповідні фундаментальні висновки і щиро застерігати Україну від інтеграції у ЄС – провальний цивілізаційний проект без позитивних перспектив.

Європа, яка побудована винятково на історичній пам'яті, не має майбутнього. Європа, що не спрямована на творення нової філософії нового світу, приречена бути провінцією США та Китаю. Європа, що не творить соціальних інновацій, не здатна творити новий цивілізаційний проект.

Європа не засвоїла уроки Другої світової війни і зараз так само танцює гопака навколо Путіна, як вона колись танцювала польку навколо Гітлера.

Європа потерпає від навали інших цивілізацій, але в своїй зашкарублій толерантності не може їм нічого протиставити.

Україна, яка іде в Європу без пропозиції власного цивілізаційного проекту, приречена на геополітичну поразку.

Україна, яка потерпає від власних сподівань на Європу, не може зрозуміти просту істину – коли ти нікому не потрібен, стань таким, щоб тобі не потрібні були інші, а ти їм всім був потрібен.

Про геополітичну філософію України я сказав прямо і аргументовано в роботі «Україна і майбутнє».

Україна постійно знаходиться в стані фронтирного розлому, який якраз актуалізувався в цей час хронополітичного розриву.

Потрібно створювати власні перспективи України як острову, а не як фрагменту території.

Україні мало відколотися від Росії, але ще треба і розколоти Росію. Україні мало відколотися від Європи, але ще треба і розколоти Європу.

Україна може і повинна побудувати нову геополітичну реальність – Міжмор'я, що складатиметься з Литви, Білорусі, Польщі, України та можливо європейської частини Росії, куди примикатимуть Естонія, Латвія, Молдова, Туреччина і навіть Грузія.

Україна це острів між морями. Чому б не використати живу силу Харланду як суходільного острову?

Не дай, Боже, Британії українського правлячого класу… Але як би ж Україні та британську еліту...

Джерело.

Автор: Сергій ДАЦЮК, філософ.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

50 queries. 0.185 seconds.
50 / 0.185 / 13.73mb