А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 27 January 2017 в 20:21

Підрахунки Держстату та аналітиків: За житлово-комунальні послуги громадяни заборгували рекордну суму грошей…

Це 19,1 мільярда гривень, свідчать підрахунки Держстату станом на кінець листопада. Вочевидь, залякування українців створенням реєстру боржників, штрафами, від'єднанням від мереж, позбавленням житла та можливості виїзду за кордон уже не допомагають. Кількість боржників постійно зростає. І на це є об'єктивні причини. 76% опитаних соціологами українських сімей скаржаться на погіршення фінансового стану в минулому році. 40% кажуть про значне погіршення. «Українці боргують за спожиті житлово-комунальні послуги, бо нe можуть заплатити за них. Субсидію вдається оформити нe всім, продукти харчування подорожчали суттєво, доходи значно знизилися, - розповідає Тарас Галайда, провідний аналітик ГО «Публічний аудит» газеті «Експрес», - Тому що люди віддають перевагу пeредусім харчуванню…».

Фото: Плата за житлово-комунальні послуги...

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

- За які саме житлово-комунальні послуги накопичилося найбільше боргів?

Провідний аналітик Громадської організації «Публічний аудит» Тарас Галайда:

- Із загальної суми боргу станом на кінець листопада 2016 року - 19,1 мільярда гривень (станом на кінець жовтня борг становив 16,9 мільярда гривень) - не сплачено 7,8 мільярда гривень за централізоване опалення та гаряче водопостачання, 3,7 мільярда - за газопостачання, 3,1 мільярда - за електроенергію, 2,5 мільярда - за утримання будинків та прибудинкових територій.

А ще українці заборгували 1,6 мільярда гривень за централізоване водопостачання та водовідведення та 0,4 мільярда - за вивезення побутових відходів.

Згідно з останніми статистичними даними, за листопад 2016 року споживачі сплатили лише 64,6% від нарахованих за житлово-комунальні послуги сум.

До прикладу, у січні–грудні 2015 року українці сплатили за житлово-комунальні послуги 48,6 мільярда гривень - 95,4% нарахованих за цей період сум.

За 2015 рік загальна сума заборгованості була вдвічі меншою, ніж тепер - 8,8 мільярда гривень.

Щоправда, середні нарахування на одного власника особового рахунка, до прикладу, у листопаді 2015 року становили 780,7 гривні (у листопаді 2014-го - 660 гривень).

А у листопаді 2016-го - 1157,1 гривні!.. Різниця становить майже 380 гривень.

Ситуація буде лише загострюватися. Зрештою, і держава має борги за пільги та субсидії.

Станом на кінець листопада минулого року постачальникам житлово-комунальних послуг не доплатили 18,3 мільярда гривень. –

- Чому українці боргують найбільше саме за централізоване опалення та гаряче водопостачання, а не за газопостачання?

- Стосовно пріоритeту в оплаті за житлово-комунальні послуги, то споживачі віддають пріорітeт тим послугам, які легше припинити надавати. Йдеться про eлeктроeнeргію та газ. Теплопостачання і водопостачання складнішe від'єднати.

Автор: Розмову вела Богданна МАРТИНИК.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

50 queries. 0.261 seconds.
50 / 0.261 / 13.73mb