А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Интервью

Создана: 14 April 2017 в 16:10

Політтехнолог Денис Богуш: Очільник Кабміну Гройсман у своїй ситуації може хіба що лавірувати…

Питання: - Судячи з поведінки Гройсмана і з того, що він вже представив довгострокову програму уряду (до 2020 року), прем’єр почувається впевнено, наче знімати його не збираються. Усім своїм виглядом Гройсман демонструє, що Кабмін продовжує працювати. Чи дійде до голосування за відставку уряду? Денис Богуш: - Тут одразу виникає питання щодо коаліції. По факту, у ній є лише 222 депутати - чотирьох бракує. У керівництві Верховної Ради ніхто не бере на себе відповідальність офіційно заявити про це. Швидше за все буде спроба «пропетляти»: обмежаться лише звітом уряду, і ніякого голосування не буде. Зрештою, попри зацікавленість «Опозиційного блоку», «Батьківщини», «Самопомочі» і Ляшка у тому, щоб валити уряд, голосів для реалізації цього у них немає...

Фото: Денис Богуш.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Денис Богуш: -...Запобіжником проти відставки Кабміну є і незацікавленість переважної частини нинішнього парламенту у дострокових виборах, механізм яких може запустити спровокована відставкою уряду політична криза.

Оскільки у Верховній Раді 60−70 відсотків депутатів мають усі шанси не потрапити у наступний парламент, вони робитимуть усе, аби якнайдовше залишитися з мандатом.

На 90% дострокових парламентських виборів не буде. Те, що відбувається в економіці, - реальний жах! Корупція, податки, скандальні нововведення - це пекло для підприємців, знищення середнього класу і «виштовхування» молоді за кордон.

Але навіть у цій ситуації Гройсман примудряється не стати абсолютним злом, як це було з Яценюком. У прем’єра - імідж такого собі плюшевого ведмедика. Він вміє так лавірувати, що швидко не потоне.

- Чи можливі точкові кадрові перестановки в уряді?

- Звичайно. З Мінінфраструктури не все гладко. Є маса запитань до МВС, Міноборони…

- Наскільки далеко Гройсман може зайти у своїй самостійній грі?

- Думаю, не дуже далеко. Зважаючи хоча б на те, що у нього немає політичної сили, яка мала б вагу у парламенті. Коли у тебе немає у Верховній Раді своїх штиків, коли твій уряд формують «БПП» і «Народний фронт», тобто фактично тобі визначають, з ким працювати, то, звичайно, твій вплив, можливості і поле для маневру обмежені.

Це не так, як було, скажімо, з прем’єром Яценюком. Наявність у парламенті своїх штиків дає можливість за щось торгуватися, шантажувати. Гройсман у своїй ситуації може хіба що лавірувати.

- Якщо дострокові парламентські вибори відкладаються, чи може прем’єр скористатися цим часом для розкрутки своєї партії «Вінницька Європейська стратегія» з регіонального до всеукраїнського рівня й у такий спосіб посилити свою політичну вагу?

- Це можливо, тільки якщо він домовиться з Порошенком. Інакше усе виглядатиме: ви, мовляв, посуньтеся - я розкручуватиму власну політичну силу. Наразі потенціалу для всеукраїнського рівня у партії немає, бо немає активних спікерів.

Думаю, 90 відсотків населення взагалі ніколи не чули про цю політичну силу. Щоб стартувати на загальнонаціональному рівні, потрібно організовувати активну кампанію, витративши купу грошей. Але і це може не спрацювати. Навіть якщо витратити масу грошей на рекламу, не факт, що це підвищить рейтинг.

- Відмова Гройсмана очолити порошенківську «Солідарність» - це демонстрація незалежності чи небажання перетягувати на себе зайвий політичний негатив?

- Питання: що тоді робити з «Вінницькою Європейською стратегією», яка достатньо відома у Вінниці й області? Очоливши «Солідарність», Гройсман проявить себе як заангажований однією політичною силою.

У цьому випадку з нього можна швидше зробити демона, ніж коли він буде поза президентською партією.

- Вміння, як казав Леонід Кравчук, «проходити між крапельками» і тримати удар - це виключно талант Гройсмана? Чи і політтехнологи ефективно з клієнтом працюють?

- Це обопільна заслуга. Політтехнологи можуть лише щось підправити, покращити.

Якби Гройсман не вмів правильно ставити задачі, звісно, у нього нічого не вийшло б. Він виростає у загальнонаціонального політика. І не такого, як Яценюк, якого люди ненавидять.

У прем’єрському кріслі можна швидко нажити образ абсолютного зла. Приклад – Яценюк. Гройсману наразі вдається цього уникати.

Оригінал.

Автор: Розмову вела Інна ПУКІШ-ЮНКО.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

45 queries. 0.146 seconds.
45 / 0.146 / 13.95mb