А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика » Особое мнение

Создана: 04 May 2018 в 13:15

Політаналітик Костянтин Бондаренко: Наближені створюють Порошенку «теплу інформаційну ванну», переконуючи його (і себе) у тому, що він має підтримку на «місцях»…

Мудрий Козьма Прутков писав: «Якщо на клітці з буйволом побачиш надпис «слон» - не він очам своїм». Після свят, переглядаючи «Фейсбук» та новинні сайти, звернув увагу на те, як по-різному коментують різні експерти результати виборів у громадах: попри те, що статистика говорить про перемогу членів «Батьківщини», прихильники чинної влади закликають не вірити очам своїм. Одразу обмовлюся: не ставлю за мету «піарити» зазначену партію - це лише привід для того, аби поговорити про тенденцію. А тенденція очевидна: Петрові Порошенку створюють «теплу інформаційну ванну», переконуючи його (і себе) у тому, що він має підтримку на місцях. Спілкуючись з прихильниками Порошенка, я неодноразово чую неформальний аргумент: «Невже ти думаєш, що американці «зіллють» Петра? У них немає іншого кандидата». Якщо навіть і так, то навряд чи цей аргумент може бути дієвим: американські технологи добре вміють робити «кольорові революції» і перевороти, але часто безпорадні, зіштовхуючись із демократичним виборчим процесом (навіть умовно демократичним). Нещодавно один з американських конгресменів підрахував: його країна здійснила 64 перевороти та «революції» (Вірменія - 65-та, схоже). Але при цьому я можу назвати десятки випадків, коли американські виборчі технології терпіли поразку. Тому зовнішня ставка на виборах - це далеко не все.

Фото: Костянтин Бондаренко.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Але при цьому мало хто говорить про те, що народ також має свою думку, і голосуватиме за тих, хто зможе запропонувати правильну програму - досягнення миру на Сході і в суспільстві в цілому, відродження економіки, реальний соціальний захист - без зайвого популізму і епатажу.

Врешті решт, народ не стане миритися з «політичними назначенцями» на посту Президента - навіть якщо ті, хто спробуватимуть призначити главу держави в Україні, обіцятимуть «в доважок» кредити МВФ та «Джевеліни».

Соціологія неодмінно показує протягом тривалого часу тенденцію: близько 60% відмов від відповіді на питання інтерв‘юерів, близько 40% тих, хто не визначилися у своїх виборчих симпатіях.

У 2007 році - я це добре пам‘ятаю - наявність «соціологічних партизанів» привела до того, що партія Юлії Тимошенко отримала 30% голосів замість прогнозованих соціологами 17-19%.

У США наявність неврахованих соціологами «shy trampists» привели до перемоги Трампа - попри всі прогнози щодо однозначності перемоги Хіларі.

Сьогодні «партизанів» значно більше, ніж десять років тому - дається взнаки загальна нервозність часу і страх перед «мирними активістами» на службі у влади. І зрозуміло, що їх симпатії не на боці режиму.

Чи не тому найпрозорливіші політики вже почали «тусувати» на Подолі - так само, як раніше намагалися робити реверанси вбік Печерська?

Складається враження, що започаткований у князівські часи антагонізм між Горою і Подолом знову актуалізувався).

А результати місцевих виборів лише додають впевненості у тому, що підтримка на місцях - не на боці чинної влади. Скільки би не намагалися видавати буйвола за слона - все одно діє принцип «не вір очам своїм».

Автор: Костянтин БОНДАРЕНКО, політичний експерт-аналітик (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

49 queries. 0.194 seconds.
49 / 0.194 / 16.01mb