А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика » Особое мнение

Создана: 26 May 2018 в 11:18

Роман Безсмертний: Історія українських в’язнів у Росії, або Пора закінчувати розглядати війну на Донбасі як щось відокремлене…

За чотири роки війни на Донбасі українська влада не спромоглася навіть прийняти зведений документ із конкретними завданнями: хто і що має робити для вирішення цієї біди на сході держави. Там є чим зайнятися усім. Не тільки військовим і спецслужбам. А й цивільному населенню, суспільству, дипломатам, церкві. Дуже важливо, щоб у держави була хоча б дорожня карта, загальне бачення спільної роботи. До такого не додумалися. Пішов п’ятий рік війни, а реального усвідомлення того, як її закінчити, у влади немає. Ми так і не знайдемо цю відповідь, якщо продовжимо розглядати війну на Донбасі як щось відокремлене. Цей конфлікт настільки складний, тому що містить у собі декілька складових. На сході України разом зійшлися глобальний конфлікт, два регіональних – Євразійський і Центральноєвропейський, міждержавний Україна-Росія, внутрішній самої України і ще соціальний. Тільки тоді, коли ми розшиємо проблему по всіх таких складових, знайдемо відповідь на своє питання.

Фото: Роман Безсмертний.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

А історія українських в’язнів у Росії є яскравим прикладом ціннісного вибору нинішньої української влади. Для неї пріоритетом є капітал, а не людина.

Чому я саме так формулюю проблему? Я хочу, щоб ми говорили відверто. Доля українських в’язнів, в тому числі Олега Сенцова, який голодує вже другий тиждень, на совісті і української влади теж.

Мене бере злість, коли я бачу, як в останні дні керівництво нашої держави з новою силою побивається за ув’язненими у Росії українцями. Так, Україна не винна у тому, що сталося. Але чи зробила наша держава усе для того, щоб визволити Сенцова, Клиха, Карпюка, всіх інших українців, які поневіряються по російських тюрмах?

Ні, не зробила.

У них же досі немає статусу військовополонених, вони не захищені відповідним міжнародним правом. А все тому, що на п’ятому році Україна не називає війну війною. Було АТО, тепер ООС. Все, що завгодно, лише б не називати речі своїми іменами. І робити це юридично правильно.

Трагізм ув’язнених у Росії українців у тому, що нинішня влада не здатна сформувати відповідь на це питання. На законодавчому рівні Українська держава не в силі і досі прийняти необхідних рішень, щоб визволити своїх громадян.

І саме тут вимальовується ота проблема цінностей. Витягнути своїх громадян із тюрем окупанта здатна лише та держава, для якої найвища цінність – це людина. А наразі коли стоїть питання – визволяти в’язнів чи наживати капітал на торгівлі з Росією – вибір ми всі бачимо.

Насправді Україна має безліч інструментів, які можуть забезпечити звільнення наших громадян із російських тюрем. Розрив дипломатичних, економічних відносин, зупинка торгівлі з окупантом. Доречний навіть викуп ув’язнених.

Але це все за однієї важливої умови – якщо головною цінністю дійсно є людина.

А зустріч у Петербурзі президентів Франції і Росії, між іншим, вказує на кілька небезпечних речей для України. Макрон, як і раніше Меркель, в українському питанні продовжують посилатися на Мінські домовленості. Абсолютно пуста тема на сьогоднішній день. Мінські домовленості і морально, і фізично застаріли.

Це означає, що в основних європейських гравців на даному етапі немає реального бачення, як спільними зусиллями закінчити війну на Донбасі. Плюс, - зверніть увагу, - на чому наголошується під час візиту Макрона: санкції санкціями, а товарооборот між країнами росте…

Вважаю, що реальним союзником України на сьогодні є Вашингтон. Спецпредставник США Курт Волкер не просто так зробив у день зустрічі Путіна і Макрона, кілька гучних і важливих заяв по Україні. Маємо проявити ініціативу і поспішити із зміцненням союзу зі Сполученними Штатами.

Автор: Роман БЕЗСМЕРТНИЙ (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

42 queries. 0.186 seconds.
42 / 0.186 / 12.54mb