А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика » Особое мнение

Создана: 14 March 2019 в 14:45

Кандидат в Президенти України Ігор Смешко: Від вирішення «українського питання» буде залежати майбутнє Європи…

Нагадаємо: 6 грудня 2018 року перший військовий аташе незалежної України в США та Швейцарії, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник, кандидат в Президенти України Ігор Смешко виступив на заході ГО "Відкрита Україна", темою якого була: "Збройна агресія Росії: виклики світовому порядку та рішення для України". Слова Ігоря Петровича Смешка залишаються актуальними і сьогодні (*дивіться посилання наприкінці матеріалу). Публікуємо повну версію цього виступу. Ігор Смешко: - Ми обговорюємо дуже важливу тему під час неоголошеної війни, яка триває в центрі Європи вже більше часу, ніж Друга світова війна. Триває проти українського народу та української держави. В доктрині безпеки НАТО визначено, що у кожної країни світу є тільки чотири елементи державної сили, які держава може використовувати для забезпечення зовнішньої і внутрішньої безпеки: економіка, військова, дипломатична та інформаційні складові. Яким чином зараз наша держава використовує ці чотири елементи для того, щоб у військовій агресії Росії проти нас ми змогли отримати перемогу?..

Фото: Ігор Смешко.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…ЕКОНОМІКА

Те, що ми бачимо сьогодні, не дає підстав говорити, що діюча влада робить стратегічні речі для посилення економіки нашої держави.

Наведу декілька прикладів. Харківське підприємство "Енергоатом" є лідером в виробництві турбін. На ньому працює 4,5 тис. висококваліфікованих працівників. Дивним чином замовлення на турбіну третьої черги для Дністровської електростанції вартістю пів мільярда доларів потрапляє в руки Китаю.

Хоча за ці кошти українське підприємство, яке є унікальним на світовому рівні, могло б працювати приблизно п'ять років.

В Миколаєві відбулася приватизація заводу "Океан". При тому, що він має унікальні можливості по збереженню судно будівництва нашої держави.

Норвезький професор із світовим ім'ям Ерік Райнерт давав поради щодо економічного добробуту приблизно 50 країнам світу. Він написав відомий бестселер "Як багаті країни забагатіли… і чому бідні країни лишаються бідними".

Цей професор декілька разів приїздив в Україну і бив у дзвони: "Що ви робите? Яку модель економіки ви сповідуєте? Відкрийте свої ринки для індустріально розвинутих та економічно сильних держав. Бо існуюча стратегія із категорії країн другого світу автоматично переведе вас в категорію третього світу, де ви не зможете створити необхідну соціально-економічну базу для будівництва демократії. Тому що для створення демократії половина населення країни має належати до середнього класу".

Він говорив, що всі розвинені демократичні країни пройшли процес індустріалізації і шляхом протекціонізму свого ринку спочатку збудували міцні економіки, а вже потім дійшли до вільного ринку і відкритих кордонів.

Ще один відомий професор Роджер Маєрсон, який у 2007 році став лауреатом Нобелевської премії по економіці, також декілька разів приїздив з лекціями в Україну. Він говорив: "Мене зацікавила Україна, де модель політичної системи не дозволяє ефективно керувати економікою, тому що існує конфлікт інтересів між посадою президента і прем'єр-міністра. Яким чином ви хочете, щоб у вас відбувалася стабільне внутрішнє життя, якщо виконавча гілка влади не має по вертикалі одного керівника?

Президент в своїх руках тримає всі силові та інформаційні відомства, спецслужби, правоохоронні органи, але він штучно усунувся від відповідальності перед Кримінальним кодексом за сферу економіки, власності і фінансів.

Фактично, у вас є посада дуже слабкого прем'єр-міністра, який, не маючи інформаційних і силових структур, має відповідальність перед Кримінальним кодексом за фінанси, економіку і власність.

При очевидно прихованій можливості з боку президента робити різні речі, але не відповідати за їх виконання".

…ЗБРОЙНІ СИЛИ

Останнім часом мені дуже важко зустрічатися на міжнародних конференціях з групами міжнародних експертів. Поважні колишні керівники провідних країн Заходу запитують мене: "Пане генерале, ви нарешті зрозуміли, що ніхто за вас воювати не буде? Ні Америка, ні НАТО. Це погана новина.

А гарна новина полягає в тому, що ви знаєте конфігурацію збройних сил вашого головного противника.

Чому ми до цього часу не можемо зрозуміти, якою є конфігурація ваших сил? Ви хочете створити Сухопутні війська, Військо-повітряних сил, Військово-морських сил, Сили спеціальних операцій, кібервійська, розвідувальне співтовариство, які б могли в конкретній операції зупинити агресора і завдати йому ураження, яке буде несумісним з продовженням війни.

А де ваша програма стратегічного озброєння? Щоб ми могли вам допомогти, скажіть які види озброєння вам потрібні для конкретної конфігурації ваших збройних сил?".

Я не можу вам оголосити назву конкретної частини, але недавно мої колишні підлеглі розповіли мені, що одна із славетних аеромобільних бригад, яка постійно веде бойові дії, має комплект сержантського складу на рівні близько 17%, а офіцерського – близько 51%. І це під час п'ятого року війни! Контрактники, які повертаються з передової, масово ідуть із Збройних сил.

Опитування показало, що платня для них стоїть на четвертому місці. На першому місці – відносини між офіцерським, сержантським і рядовим складом. Це захист гідності військового, захист сімей, відношення держави до військовослужбовців, як до найбільшої цінності в державі.

Головною причиною того, що наші вояки вимушені звільнятися із Збройних сил є хамство, невихованість і відсутність культури вищого офіцерського складу по відношенню до нижчого. Над цими стандартами у нас ніхто не працює.

До речі, в колишній радянській армії були елементи, наприклад, стратегічне планування, яких ніколи не було в країнах НАТО. Це потрібно було зберігати. Але в нижньої ланки забрали можливість на автономні дії, самостійне прийняття рішень і захист гідності.

У нашій армії не збираються переймати жодних стандартів НАТО. Скажу словами Глена Гранта: "Маленька радянська по ментальності армія не зможе перемогти велику радянську армію".

…ДИПЛОМАТІЯ

Це дуже важливе питання. Тут багато разів піднімалося питання Будапештського меморандуму.

Я був безпосереднім свідком цих подій у Вашингтоні. Влітку 1992 року я був акредитований в Пентагоні, як перший військовий аташе України в США.

До січня 1996 року я знаходився в епіцентрі всіх переговорів в Пентагоні, в Державному департаменті та в Білому домі.

Мушу вам сказати: Будапештський меморандум – це не клаптик паперу, це міжнародний договір, який повністю відповідає Віденській конвенції 1969 року про право міжнародних договорів.

Згідно з Віденською конвенцією, будь-який міжнародний документ, підписаний главою держави чи міністром закордонних справ, є міжнародним договором, який є обов'язковим до виконання підписантами.

Варто зазначити, що в ті часи дві держави, фактично, викручувати руки керівництву нашої держави для того, щоб позбутися третього арсеналу світу. Тоді ніхто навіть не згадував про те, що ці міжнародні гарантії по захисту нашого суверенітету, кордону, незастосування до нас економічного і військового тиску, не є обов'язковими.

Віденська конвенція дуже гарно говорить про те, що примірники договору (на українській, російській і англійських мовах) всі мають юридичну силу.

Приведу вам приклад. Перша світова війна. Перед кабінетом міністрів Британії стояло питання чи варто виступати на стороні Франції, коли через Бельгію вона була атакована Німеччиною. На відомому засіданні члени кабінету міністрів виступили зі словами, що "це не наша війна". І тільки Черчілль поклав на стіл протокол, підписаний відомствами Франції і Британії, де французька ескадра в Середземному морі обіцяла захищати британські інтереси, а британський флот – захищати Ла-Манш. Члени кабінету сказали: "Ми вперше це бачимо". Дебати привали три дні, але перемогла точка зору Черчілля, який сказав: "Цей договір підписаний від імені його величності Уряду і це договір, який підіймає питання честі Британії". І вони виступили на стороні Франції.

Чи використовує українська дипломатія зараз ці аргументи з нашими колегами? Який Мінський формат?

У Росії століттями діє парадигма: "У нас немає друзів, окрім нашої армії і флоту". Вони цінують тільки силу. Якщо за столом посадити представників країн-гарантів Будапештського меморандуму – це буде єдиний формат, у якому можна було б говорити з Росією.

Але хто повинен проявляти ініціативу?

Якщо ми не будемо піднімати це питання, то хто на сьогоднішній день із цих ядерних держав, у яких багато своїх соціальних і внутрішньо-економічних проблем, буде його піднімати?

Зрозуміло, чому вони займають пасивну позицію щодо цього.

…ВИСНОВОК

Чи використовуємо ми повністю інформаційну складову, щоб привернути увагу до того, що стара Європа давно забула?

В свій час Проспер Меріме, який вважав себе по духу українським козаком, переконав Наполеона ІІІ ввести в вищих навчальних закладах курс історії України і козацтва, окремо від історії Московії…

Від вирішення українського питання буде залежати майбутнє Європи.

Чи популяризуємо ми це? Чи виступаємо на полі серйозних засобів масової інформації в західному світі?

Потрібно нагадувати, що українці – це народ, який у Другій світовій війні віддав життя 7 млн людей за те, щоб фашизм не переміг у Європі, щоб вона була вільною.

На завершення хочу зазначити: на превеликий жаль, я не бачу, що в Україні іде стратегічна робота по використанню цих чотирьох елементів державної сили для захисту наших національних інтересів.

 * Відеозапис виступу Ігоря Смешка на заході ГО "Відкрита Україна", темою якого була: "Збройна агресія Росії: виклики світовому порядку та рішення для України".

Автор: Ігор СМЕШКО, кандидат в Президенти України перший військовий аташе незалежної України в США та Швейцарії, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

45 queries. 0.173 seconds.
45 / 0.173 / 14.38mb