А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 12 August 2021 в 09:25

Політаналітик Володимир Фесенко: Про тарифи на електроенергію в Україні і не тільки…

Для простих українців найбільш значуща новина сьогодні – про тарифи на електроенергію. Вчора Кабмін ухвалив рішення знизити тариф на електроенергію для населення до 1,44 грн/кВт за умови споживання до 250 кВт-год на місяць. Для домогосподарств, що споживають понад 250 кВт-год на місяць, тарифи залишаються без змін на рівні 1,68 грн/кВт. Нові правила запрацюють з 1 жовтня. В коментарях щодо цього рішення відзначають, що для більшості споживачів (близько 80 відсотків) тариф на електрику взагалі стане нижче, ніж є зараз. Опоненти влади будуть називати це популізмом. Але в цьому рішенні є своя політична логіка, оскільки воно відповідає інтересам більшості пересічних українців. Очевидно, що до тарифної проблеми в керівництві країни ставляться зараз з великою увагою, враховуючи, що вона вже давно (з 2015 р.) є джерелом соціальної і політичної напруги…

Фото: Тарифи на електроенергію в Україні.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…По тарифах на електрику знайшли оптимальне рішення. Складніше це буде зробити по тарифах на опалення і ціні на природний газ, враховуючи різке зростання ціни на газ на міжнародних спотових ринках.

Безумовно, тут політичні інтереси влади і соціальні інтереси споживачів будуть вступати в протиріччя з економічними інтересами постачальників комунальних послуг.

Але треба шукати збалансоване і компромісне рішення.

Також відзначу повторення вже звичної історії. Політичне рішення про тарифи на електроенергію ухвалив Президент Зеленський, який ще в липні пообіцяв, що підвищення тарифу на електрику для українців не буде.

Сьогодні ця обіцянка оформлена і виконана рішенням Кабміну.

Система влади працює в режимі де-факто президентської форми правління. Не всім це подобається, але це нинішні політичні реалії, які склалися внаслідок парламентських виборів 2019 р.

І навряд у Президента Зеленського є інтерес міняти цю ситуацію. Це я щодо чуток про можливі дочасні парламентські вибори.

Автор: Володимир ФЕСЕНКО, політолог, історик, політичний експерт-аналітик, політичний консультант (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

51 queries. 0.189 seconds.
51 / 0.189 / 14.22mb