А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 01 October 2021 в 08:11

Раціональний компроміс-меморандум між центральною і місцевою владою по тарифній проблемі…

Сьогодні всі обговорюють ситуацію навколо спікера ВР Дмитра Разумкова. Ця тема, як зараз модно казати, - хайпова, та ще й конфліктна і резонансна. Але з точки зору суспільних інтересів набагато більш важлива подія відбулася 30 вересня. На засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад відбулося підписання Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021-2022 років. Цей меморандум - спрямований на стабілізацію тарифів на опалення і гарячу воду на опалювальний сезон 2021-2022 років і розв’язання фінансових проблем, що у зв’язку з цим виникають. По суті, це раціональний компроміс між центральною і місцевою владою по тарифній проблемі. І для пересічних громадян нашої країни, а також для місцевого самоврядування і центральної влади це є набагато більш важливим і значущим, ніж подальша політична доля Дмитра Разумкова, при всій до нього повазі…

Фото: Підписання меморандуму по тарифній проблемі.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Ключові позиції цього меморандуму:

- забезпечення стабільної ціни на газ для виробників тепла для населення - 7420 грн за тис куб. м;

- спрямування додатково до місцевих бюджетів 4% податку на доходи фізичних осіб;

- субвенція з держбюджету громадам, що знаходяться поза індексом податкоспроможності.

Позитивні оцінки цього меморандуму пролунали з боку його головних розробників і підписантів – в першу чергу від Президента В. Зеленського і Прем’єр-міністра Д. Шмигаля, а також міністра розвитку громад і територій О. Чернишова. А з іншого боку – зі сторони мерів і представників місцевого самоврядування.

Зокрема мер Дніпра Б. Філатов відзначив, що робота над цим меморандумом тривала близько місяця, це був важкий, але дуже необхідний компроміс.

Нагадаю, що Б. Філатов неодноразово і дуже гостро критикував центральну владу, але зараз вітає цю угоду між центральною і місцевою владою. Судячи з усього мер Дніпра був одним з головних розробників цього документа з боку місцевої влади.

До речі, міністр О.Чернишов, який також серед головних авторів цього компромісу, згадав у своєму допису у «Фейсбуці» про цю подію керівників центральної влади - Президента В. Зеленського, Прем’єр-міністра Д. Шмигаля, керівника Офісу Президента України А. Єрмака та його першого заступника К. Тимошенка, а з боку місцевої влади – міських голів Дніпра (Б. Філатова), Львова (А. Садового), Житомира (С. Сухомлина) та виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана.

Ось, фактично, і весь список ключових дієвих осіб, які стали рушійною силою у розробці і ухваленні цієї угоди.

Я б також додав до цього списку керівника НАК Нафтогаз України Ю. Вітренка (компанія, яку він очолює, є одним з підписантів Меморандуму), і міністра фінансів С. Марченка (його відомству доведеться втілювати всі ці домовленості у бюджетному процесі).

Безумовно, підписання цього Меморандуму є позитивною подією в Україні, що покликана забезпечити нормальне проходження опалювального сезону і для держави, і для пересічних її громадян.

Але розслаблятися ще зарано. Попереду практична реалізація цієї угоди - і в бюджетному процесі, і у взаємодії центральної та місцевої влади.

Автор: Володимир ФЕСЕНКО, політолог, історик, політичний експерт-аналітик, політичний консультант (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

45 queries. 0.213 seconds.
45 / 0.213 / 14.37mb