А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика » Особое мнение

Создана: 25 October 2021 в 10:38

Доленосна і мученицька для України судова реформа…

Усе своє свідоме життя я чую або читаю про «судові реформи», кожна з яких – «остаточна» та «вирішальна», яка точно та неодмінно вирішить усі проблеми з українським правосуддям. Таких «повних» реформ за останній час було чимало. І за «професіоналів», і за «патріотів». Зокрема, за «найпатріотичнішого президента» навіть ліквідовували і «заново» формували суди, аби вже точно все реформувати. Щоправда, якось із суддями у судах ситуація не особливо змінювалася. Ну, але це деталі на такому довгому і складному шляху важких реформ. Схоже, на місце «професіоналам» мали прийти «аматори», аби вічне поглиблення одних і тих самих імітацій нарешті завершилося… Хоча причини цього, як на мене, очевидні. Можна скільки завгодно реформувати все на низовому рівні, переатестовуючи одних і тих самих суддів та тасуючи їх. Бо немає нічого більш зручного, аніж «суддя з розумінням політичної ситуації». І тримається це розуміння якраз на довгому шлейфі сумнівних історій. Тому останнє рішення виглядає справді чимось новим на шляху із усіх цих реформ. Мова про те, що 23 жовтня Рада суддів нарешті визначилась зі своїми кандидатами до Етичної ради – ключової структури, що забезпечить очищення Вищої ради правосуддя.

Фото: Судові реформи в Україні.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…Разом з оновленням Вищої кваліфікаційної комісії суддів це виглядає одним з найбільш серйозних кроків на шляху судової реформи за останні роки. А може і десятиліття.

Чому так можна казати?

Ну, наприклад, через роль міжнародних експертів, які не мають зв'язків з суддівськими кланами України.

При цьому, сам процес призначення буде повністю відповідати Конституції – суб'єктами призначення залишаються відповідні інституції України.

Важко сказати, які саме аргументи знайшли у політичному керівництві країни, бо раніше формування відповідних структур у самих суддів «захвату» не викликало.

Та все ж Рада суддів виконала свою частину роботи, обравши представників до Етичної ради, тож вона може розпочати діяльність.

Якщо все це запрацює, то можна буде спостерігати, як це все вплине на корпус суддів.

А все ж є надія, що нарешті саме зараз розпочнуться реальні кроки по оновленню судової гілки влади в Україні.

Автор: Петро ОЛЕЩУК, політолог, доцент Київського державного університету ім. Тараса Шевченко, політичний консультант, політичний експерт-аналітик (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

46 queries. 0.162 seconds.
46 / 0.162 / 13.26mb