Главная » Аналитика

Создана: 25 December 2021 в 11:55

Дискусія про Віталія Кличка – щодо його підтримки екс-президента Петра Порошенка…

Дивлюсь, що в соціальних мережах і телеграм-каналах почалась дискусія про Віталія Кличка, щодо його підтримки екс-президента Петра Порошенка. Я не бачу, чому тут дивуватись. По-перше, вони - давні партнери. Віталій на відомій зустрічі у Відні (в гостях у Фірташа) навесні 2014 р. поступився Петру Олексійовичу у претензіях на пост Президента України. Потім певний час очолював партію «Блок Петра Порошенка – «Солідарність». По-друге, зараз обох об’єднує протистояння із Зеленським. Так що все закономірно і логічно. А от де є предмет для дискусії – це заклик про об’єднання і консолідацію в нинішній ситуації загострення стосунків з Росією, і про доцільність кримінальній справи «про державну зраду Порошенка»…

Фото: Порошенко і Кличко.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…Заклик про об’єднання і консолідацію, щоб разом протистояти Путіну, в принципі є правильним. Я сам до цього закликаю в своїх публікаціях.

Але що я бачу: ті, хто закликає до консолідації, самі не припиняють політичну війну проти свого головного опонента.

Якась одностороння гра виходить. Якщо припиняти політичну війну, то обом сторонам одночасно. Інакше не вийде.

На жаль, я не бачу реальної готовності до цього з обох сторін. Проте я впевнений, якщо ворог піде на нас війною, то проти нього виступлять всі політичні сили, які мають проукраїнські і проєвропейські позиції. І тоді доведеться забути (хоча б на час) про всі внутрішньополітичні чвари.

Щодо справи «про державну зраду Порошенка». Після появи плівок Медведчука цю справу неминуче доведеться розслідувати. Зокрема і тому, що інакше адвокати Порошенка будуть звинувачувати Володимира Зеленського в злочинній бездіяльності, що власне вже і відбувається.

І справа тут навіть не в Порошенко. Після всього того, що ми почули на плівках Медведчука, все це треба ретельно розслідувати. Інакше це ганьба для держави.

Але цю справу треба розслідувати, в першу чергу, тому, що вона має принципово політичне і моральне значення, незалежно від персоналій і посад.

Ця справа про «червоні лінії»: які стосунки з так званими ДНР і ЛНР є припустимими, а які – категорично ні! До речі, давно треба розібратись і з політико-правовою межею, які відрізняє сумнівні політичні рішення від реальної державної зради.

А то ми вкрай девальвували це поняття – «зрада», використовуючи його де не попадя. Також треба з’ясувати, де йдеться про кримінальну відповідальність, а де про моральне і політичне значення того, що відбулося.

І тому обов’язково потрібно провести виважене і політично неупереджене розслідування тієї оборудки з купівлею вугілля в ОРДЛО наприкінці 2014 р., під час загострення боїв на Донбасі, і в розпал штурму Донецького аеропорту, коли гинули українські кіборги.

Політико-правова і моральна драма цієї ситуації є очевидною, і з нею треба нарешті розібратись. І це буде величезний і вкрай складний виклик для нашої правоохоронної і судової системи.

Автор: Володимир ФЕСЕНКО, політолог, історик, політичний експерт-аналітик, політичний консультант, керіник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

44 queries. 0.197 seconds.
44 / 0.197 / 15.43mb