Главная » Аналитика

Создана: 29 December 2021 в 15:19

Правознавець Геннадій Друзенко: «Справа Порошенка», інакше – третій тур «президентських виборів» – здатний рознести країну на друзки…

Прокляття України в тому, що вона – держава-заручниця. Заручниця геополітичних важковаговиків, один з яких приставив дуло до скроні нашої держави, аби домогтися стратегічних поступок від іншого. Але також власних отаманів, які настільки занурені у зʼясування персональних стосунків, що готові перетворити країну на поле їхнього персонального герцю і радісно вигукнути в кінці: «Так не дістанься ж ти нікому!». Що означає чергове повернення в «русский мир», який стає привабливим тільки в порівнянні з українською руїною... Третій тур «президентських виборів», здатний рознести країну на друзки…

Фото: Зеленський і Порошенко.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…Мене важко запідозрити в симпатіях до Петра Порошенка. Для мене він геніальний політик: самозакоханий, цинічний, розумний і цілеспрямований. Справжня політична тварина – ζῷον πoλιτικόν.

Проблема в тому, що він не державник.

Для нього держава – засіб, а не ціль. І трагедія (і Порошенка, і України) в тому, що в Україні досі немає тої держави, того конституційного механізму, який здатний перетворювати людське его на загальне благо.

І тому «класичні політики», як Петро Олексійович, спритно перетворюють загальне благо на особисті статки.

У мене особисто довгий список «підозр» до пʼятого очільника України: від обміну Словʼянська на Донецьк (Словʼянськ – нам, Донецьк - Гіркіну) через вбивство співробітника ГУР МО Мужчиля-Лісника, яким з якогось дива особисто керував заступник голови адміністрації Президента Порошенка покійний вже Андрій Таранов, до «планової здачі» Дебальцевого. І це тільки по фронту...

Але(!) предʼявнена Порошенку підозра у держзраді не витримує жодної критики!

Це якись юридичний треш, який вчергове переконує мене: у правоохоронних органах майже не залишилось професіоналів.

Мої щирі співчуття Irina Venediktova. Хто видає юридичні дипломи цим людям, які не вміють скласти слова у просте читабельне речення?!

Не кажу вже про елементарні закони логіки, розуміння причинно-наслідкових звʼязків та глибокого знання права...

Через це країна поставлена у трагічну ситуацію.

Розумний негідник Порошенко, який може собі дозволити кращих адвокатів країни, та щирий недоук Володимир Зеленський з командою недоуків в Державному бюро розслідувань – у двобої, в якому вже неможливий компроміс.

Хтось з двох має політично померти.

А це означає, що годі очікувати юридичних шахів чи навіть правничого боксу – на нас чекають бої без правил. В стилі Жеглова: «Вор должен сидеть в тюрьме!» – замість презумпції невинуватості та змагального процесу...

Якщо бракує сили доказів та аргументів, залишається тільки груба сила. А це прямий шлях до «лукашенізації» Зеленського, в яку він сам себе заганяє, спалюючи за собою мости.

За довіри до судової влади, яка нижча за плінтус, підозра Порошенку радикально мобілізує його прихильників та ненависників.

Як втім й адептів і хейтерів Зеленського.

А це значить, що накал емоцій вимикає мізки і перетворює українців на дві команди фанатів, ладних рознести державу задля підтримки свого куміра.

Коли йдеться про вирішальний бій – не до правил пристойності. Тим паче, що джентельмени в українській політиці остаточно перевелися вже давно.

«Третій тур виборів» розпочався. Бій без жодних правил оголошено. Виживе лише один. Боюсь, тільки цим одним не буде Україна...

Автор: Геннадій ДРУЗЕНКО, правознавець, політичний експерт-аналітик, голова правління Центру конституційного моделювання/Center for Constitutional Design (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

44 queries. 0.187 seconds.
44 / 0.187 / 15.48mb