Главная » Аналитика

Создана: 05 May 2022 в 18:04

Навчитися нарешті жити в Україні в єдиному культурно-політичному ритмі, навчатися поважати погляди один одного…

Цікаві меседжі пішли від тих, хто раніше не симпатизував Зеленському, але зараз в умовах війни, стиснувши зуби, закликає не критикувати ефективно діючого Президента України. Типу «най буде», але як тільки війна завершиться, - начувайся, «бубочка». І добавляють при цьому: Черчиль після війни на виборах втратив підтримку і не зміг переобратися. Бо, начебто, він асоціювався з болем і втратами під час війни і тому британці вирішили сублімувати їх у голосування. Така собі своєрідна підтримуюча мантра для тих, хто вимушений взяти сверблячий тайм-аут у критичних випадах проти ненависного їм Президента. Ненавість зараз витісняється і відтерміновується. Щоб потім «антизеленою» лавиною накрити інфопростір. Уявляю, яке лайно поллється на Зеленського після завершення війни (розмінування Чонгару, маруіпольська трагедія, мирна угода з РФ, нейтралітет України тощо). Електоральний розрахунок - завжди присутній. І в мирних умовах, і під час революцій, і під час епідемій, і під час воєн. Визнаєте ви його чи свідомо не помічаєте оцим навіюваним запевненням «не на часі», але він є, бо політику війна не долає і не висуває на другий план…

Фото: Володимир Зеленський.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…Ба більше, війна - це і є політика, трансформована в карту бойових дій, міжнародних відносин, інформаційної боротьби, розрахунків країни на майбутнє тощо.

Після капітуляції Німеччини Черчіль в липні 1945 р. повів на парламентські вибори Консервативну партію. Парламент обирався тоді (так само як і зараз) за мажоритарною системою. Лейбористи отримали 49,7%, консерватори - 36,2%. До речі, перемога лейбористів не була неочікуваною, адже опитування показували її зростання та лідерство починаючи вже із 1942 р.

Консерватори програли вибори тому, що повністю ігнорували економічний порядок денний. Британцям важливо було знати, як уряд буде справлятися із зовнішнім боргом, безробіттям, інфляцією.

Черчіль же кампанію взагалі не вів, проігнорував економічне позиціонування, маючи лавровий вінок військової слави.

Черчіль взагалі був своєрідною людиною, оскільки постійно нехтував важливими PR-моментами.

Він любив носити форму полковника і користувався переважно популярністю серед офіцерів та чиновників, але не у простих солдат. Він дуже часто курив сигари перед солдатами, тоді як вони не мали такої можливості декілька тижнів підряд…

Будь-які вибори - це образ майбутнього, а не минулого, яке британці швидше хотіли відправити в музей.

Чи здатний Зеленський запропонувати образ повоєнного майбутнього для України?

Звісно, здатний.

Багато аналітичних організацій вже зараз виходять із різними візіями та стратегіями майбутнього України, але всі вони гарні в теорії. Практику буде впроваджувати команда Президента України.

Що може запропонувати Зеленський після виборів?

Масштабне інфраструктурне відновлення і реконструкція країни. Нову систему місцевого самоврядування. Санацію економіки та практичну євроінтеграцію. Податкову реформу та завершення деоліграхізації. Перезавантаження конституційної системи…

Поки це лише прожекти, креслення та орієнтири. Спочатку треба перемогти. А для цього треба навчитися жити в єдиному культурно-політичному ритмі, навчатися поважати погляди один одного.

Багато хто під час війни цей іспит складає. Дехто - ні.

Такий фатум української демократії…

Автор: Олег ПОСТЕРНАК, кандидат історичних наук, політтехнолог, політичний експерт-аналітик, спеціаліст з виборчих кампаній, політичний консультант, керівник Центру політичної розвідки (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

37 queries. 0.171 seconds.
37 / 0.171 / 13.9mb