А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика » Особое мнение

Создана: 12 November 2014 в 12:13

Голова Комітету економістів України Андрій Новак: Економічна система України – потребує повної комплексної заміни…

Економічна система, яка була в Україні всі роки незалежності, показала лише негативні результати для більшості громадян, тож потребує повної комплексної заміни. Для того, щоб змінити економічну систему, треба змінити економічні правила гри. А економічні правила гри задаються набором економічних кодексів. Зокрема, пропоную створити замість податкового і бюджетного кодексів - єдиний фіскальний…

Фото: Андрій Новак.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…Оскільки податкова і бюджетна сфери - тісно взаємопов'язані і взаємозалежні, немає ніякого функціонального резону їх розділяти. І навіть те, що у нас зараз створена спільна Державна фіскальна служба України говорить про те, що навіть для її роботи потрібен єдиний фіскальний кодекс із зовсім іншими параметрами податкової системи і бюджетного розподілу.

Другим кодексом є монетарний для того, щоб і Національний банк України мав рамкові умови, кодексні, законодавчі умови своєї діяльності. Тому, що за останні 7-8 місяців ми побачили, що таке неконтрольований НБУ.

По курсовій політиці треба закласти граничні можливі коливання курсу, які може НБУ допускати впродовж фінансового року. Треба закладати параметри ставок у банківській системі для того, щоб ставки по кредитах не були такими фантастично високими, щоб міг кредитуватися реально сектор економіки.

Третій кодекс, який потрібен, - це соціальний кодекс, у якому треба поєднати дві речі. По-перше, конкретні соціальні стандарти в індексах, у параметрах. І по друге, - трудові відносини, в які треба закласти пріоритет найманого працівника, а не роботодавця, як це є у діючому Трудовому кодексі.

І – четверте. Нам потрібен абсолютно новий господарський кодекс для того, щоб унеможливити, як це зараз відбувається, таке легке доведення підприємств до банкрутства, а потім скуповування їх за безцінь.

Набір цих чотирьох кодексів - фіскального, монетарного, соціального та господарського - міг би сформувати в Україні абсолютно нову економічну систему. Головне, які економічні параметри будуть у них закладені.

Результат у кожній сфері буде проявлятися у різний час. Найшвидше він проявляється у фінансовому секторі. Тому що останній - найшвидше реагує на будь-які події, на будь-які зміни.

Автор: Андрій НОВАК, голова Комітету економістів України.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

41 queries. 0.147 seconds.
41 / 0.147 / 13.57mb