А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 08 February 2015 в 19:21

Політтехнолог Тарас Березовець: Навіщо Олланд і Меркель поїхали спочатку до Порошенка, а потім – до Путіна?..

Зустрічі у Києві та Москві – одна з останніх спроб Заходу припинити війну на сході України. Бо сьогодні є серйозні занепокоєння, що вона може вилитися у гуманітарну катастрофу, в тому числі для Європейського союзу, – якщо туди ринуть потоки біженців з Донбасу. А така небезпека існує. Меркель і Олланд терміново полетіли до Києва, бо вони отримали пропозицію від Путіна, зміст якої не розголошується. Про що там йшлося, ми знаємо тільки за неперевіреною інформацією. Зокрема, The New York Times писала, що Путін пропонував домовлятися без України, тобто виключити її з переговорного процесу, і домовитись про федералізацію та закріплення кордону з урахуванням території, яку бойовики захопили з моменту укладення Мінських домовленостей…

Фото: Тарас Березовець.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…Тобто - фактично перетворити Донбас на друге Придністров'я – формально не вилучати захоплену бойовиками територію зі складу України, а реально залишити там самопроголошені республіки.

Відповідь Меркель й Олланда на першу пропозицію - була зрозумілою (знову ж таки ми не знаємо, наскільки це відповідає дійсності, але це можливо): вони сказали, що без України переговори неможливі.

Тому Меркель й Олланд і здійснили терміновий візит до Києва, – щоб отримати реакцію Порошенка на цей план Путіна і, узгодивши разом із Керрі (була нагода, бо держсекретар США також приїхав сюди) позицію Заходу і України, їхати із відповіддю до Москви, – на що вони згодні.

Малоймовірно, що Захід реально згодний піти на великі поступки Росії. Тим більше, що зараз жодним чином не йдеться про скасування санкцій, запроваджених проти російської економіки. Але, будемо говорити відверто, – Захід не треба переоцінювати. Це не означає, що нас «зливають», просто у них є свої інтереси. Головне не допустити, щоб домовлялися без неї.

До речі, ідею федералізації України підтримує Олланд. І я не виключаю того, що вони можуть тиснути, наполягати, щоб Україна погоджувалася на такий план.

Друге, у чому вони будуть тиснути, – аби Україна зафіксувала захоплені терористами території.

А все інше - не обговорюється. На Придністров'я - не погодяться. Американці й українці точно не погодяться. Тобто два пункти, за якими Франція та Німеччина гіпотетично можуть тиснути на Україну, це федералізація та закріплення захоплених територій.

Так, можна було би організувати зустріч у Європі за участю усіх головних дійових осіб і на ній спробувати домовитися із Путіним (цей матеріал писався 6 лютого, коли формат зустрічі і сама зустріч «нормандської четвірки» 11 лютого у Мінську ще не була узгодженою – Ред.). Але Захід поки що не хоче і з ним такої дипломатичної зустрічі. Тому що вони розуміють: це знову буде подаватися Росією та російською пропагандою ледве не як перемога Путіна у цій війні, що він в чергове змусив сісти за стіл переговорів.

Нагадаю, що саме за ініціативою Заходу була скасована зустріч у «нормандському» форматі в Астані. А ще вони бачать той фарс, на який сьогодні перетворилися переговори у Мінську, куди Росія присилає взагалі якихось неадекватних лідерів терористів, того ж самого Пушиліна чи Губарєва, які фактично зривають переговори. Тобто вони не хочуть, щоб це виглядало так, наче Путін приїхав і змусив всі країни сісти за стіл переговорів. Це не відповідає ні ролі Росії, ні її вазі у світі, і тому не погодяться на такий варіант.

Тобто Захід хоче змусити Пуітна ще до переговорів домовитися про те, що конкретно буде підписуватися, аби зустріч була результативною. Тобто вони прагнуть поламати гру Путіна, досягти з ним компромісу, погодити умови врегулювання з Україною, з американцями, і тоді вже виходити на переговори з конкретним рішенням.

Бо західний політикум теж сьогодні втрачає – вони розуміють, як може вплинути на рейтинги спостерігання їхніх громадян за тим, як Росія по суті знущається з них, набагато потужніших, впливовіших і розвиненіших країн.

Ми бачимо, що Обама втратив. Зрозуміло, у США ще є власні внутрішньоекономічні проблеми. Але на нещодавніх довиборах до Конгресу республіканці просто «зробили» демократів. І сенатор МакКейн прямо сказав, що Путін фактично нав'язав свою гру Обамі. І демократи програли у тому числі і через це.

Тому що американці хочуть бачити США впливовою країною, лідером світу, а Обама продемонстрував нерішучість. Республіканці ж, натомість, активно спекулювали на темі війни в Донбасі, наполягаючи на тому, що будуть допомагати Україні, в тому числі й зброєю. Український фактор був одним із найважливіших, який зіграв роль у програші партії Обами в американських довиборах.

За матеріалами: «ТСН».

Автор: Тарас БЕРЕЗОВЕЦЬ, політтехнолог, директор компанії Berta Communications.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

49 queries. 0.234 seconds.
49 / 0.234 / 14.88mb