А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 25 October 2017 в 07:48

Короткий огляд основних тем найпопулярніших федеральних російських телеканалів на цьому тижні, зроблений соціальним психологом Олегом Покальчуком…

Аналіз російських федеральних ЗМІ проливає світло на розуміння того, як Кремль прагне вплинути на російськомовну аудиторію в Росії і за її межами. Крім того, спостереження за прокремлівською дезінформацією виявляє, що багато тем, підняті в найбільш популярних новинних програмах на федеральному російському телебаченню, проникають і в європейські ЗМІ.

Фото: Олег Покальчук.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Глузування над Радою Європи…

На цьому тижні в передачі «Вечер с Владимиром Соловьевым» на телеканалі «Россия» 1 обговорювали питання про вихід Росії з Ради Європи. Значення цієї організації порівнювали з дискусійним форумом, таким як «Куточок оратора» в Гайд-парку в Лондоні.

Ведучий називає Раду Європи «гей-парком», в тон прокремлівській дезінформації, в якій Європу систематично називають «Гейропой».

Один з учасників назвав Раду Європи «антиросійським, русофобським клубом». «Потрібно бути мазохістом, щоб стати її членом», - ось, що ми почули.

У цьому ток-шоу Європу висміяли як «джерело морального авторитету». На твердження про те, що для Росії єдиним домом є європейський дім, і що Росія буде «або частиною нашої європейської родини, або сиротою», учасники ток-шоу відповіли, що це «дім розпусти, а не європейський».

Для довідки: у 2014 році Росія була позбавлена права голосу в Парламентській асамблеї Ради Європи після незаконної анексії Криму Росією.

Це означає, що вибори нових суддів і посадових осіб протягом наступних двох років пройдуть без голосів російської сторони. У відповідь на це РФ оголосила, що припинить виплати свого внеску в бюджет Ради Європи за 2017 рік.

Попередження про «велику війну» в Україні…

Тема України знову стала центральною на російському телебаченні. У відповідь на український законопроект про реінтеграцію контрольованих сепаратистами частин Донбасу, на російському телебаченні заговорили про те, що «етнічні росіяни є генетичним ворогом» України.

Також, ми почули, як представник «народної ради» самопроголошеної Донецької Народної Республіки натякнув на те, що ми повинні бути готові до «великої війни».

Інші попередження, на цей раз від головного редактора веб-сайту Ukraina.ru, що належить російському державному ЗМІ «Россия сегодня», - це розповідь про те, що Захід озброює Україну, і що через п'ять років на кордоні з РФ з'явиться найсильніша європейська армія. Тому, мовляв, Росія повинна «взяти на себе ініціативу», не чекаючи атаки, подібної до «несподіваного нападу нацистів на СРСР в 1941 році».

Ті ж попередження повторили в ток-шоу «Право голосу» на телеканалі «Центр», коли гості заговорили про ескалацію конфлікту на сході України і його перетворення в повномасштабну війну.

Ми дізналися, що Україна налаштована вороже по відношенню до Росії, і тому має намір «продовжувати війну».

Це призводить до рекомендацій про те, як повинна діяти Росія: «Ми повинні зробити все для того, щоб Порошенко і нинішній режим впали», і «Ми не повинні боятися того, що режим Порошенко впаде. Нехай там запанує повний безлад, нехай буде хаос, і нехай русофобський режим на чолі з Михайлом Саакашвілі стане вдесятеро сильнішим».

Протягом трьох років спливали явні докази того, що РФ надає військову підтримку сепаратистам на сході України, але російськомовні телеглядачі продовжують чути заяви про те, що «російська армія ніколи не братиме участі у війні» на сході України.

Каталонія як інкубатор сепаратизму…

Російське телебачення продовжило повідомляти про Референдум про незалежність Каталонії, який представили, як провал Мадриду і ЄС, і звинуватили в «європейській ліберальній ідеології».

В інформації повідомлялося, що Європа розділена сепаратистськими рухами, а ризик розпаду став ще вище. Це основне повідомлення, яке передали телеглядачам. «Єврократам слід боятися громадянської війни», - заявив один з кореспондентів.

«Перший канал» 8 жовтня 2017 року показав карту, де більшість західноєвропейських країн розділені на частини.

В іншій програмі новин на каналі «НТВ» повторили популярний прокремлівський наратив, порівнюючи Європейський Союз і СРСР і пояснюючи, що економічні проблеми і зростання націоналізму призводять до «неминучих» відцентрових тенденцій.

Ми чули, що в Вірменії проведуть інцест-паради через новий закон про домашнє насильство.

Після Вірменії настала черга Італії, де секс-круїз видали за «підтримку західних цінностей» і демократію.

«Кримнаш»...

Освітлення візитів до Криму будь-яких представників Заходу здійснюється в рамках триваючих спроб легітимації статусу Криму, незаконно анексованого Росією в 2014 році.

На цьому тижні це були «норвезькі дипломати», які переконають Захід, що Крим є частиною Росії, а не України. Ось тільки в групі норвежців, котрі недавно відвідали Крим, не було жодного дипломата.

Також в дезінформаційних повідомленнях стали згадувати західних привидів історії.

Деякі прокремлівські ЗМІ розповіли, що нібито в 1941 році фінські розвідники спочатку погрожували вбити двоюрідну бабусю Володимира Путіна, а потім «фашистська куля вдарила їй в спину». Єдине упущення в цій «розповіді» полягає в тому, що в 1941 році жодного фіна не було й близько до згаданого регіону.

Автор: Олег ПОКАЛЬЧУК, соціальний психолог (Київ)
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

47 queries. 0.263 seconds.
47 / 0.263 / 13.62mb