А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » В мире

Создана: 11 May 2018 в 09:29

Політаналітик Лілія Шевцова (РФ): Еліта Росії продемонструвала повну нездатність називатися цим «терміном»…

В індексі цитування світовими ЗМІ Лілія Шевцова займає одну з лідируючих позицій. Відомий у світі фахівець з міжнародних відносин, дослідник найпрестижніших центрів від Chatham House до Брукінга, Королівського інституту Міжнародних відносин Британії та одного з дослідницьких центрів Гарварду, вона примудряється у своїх публіцистичних виступах дати об*єктивний концентрат всієї світової політики. Ця розмова Ukrinform.ua з Лілією Шевцовою – про Росію та Азію, про сьогодення України та майбутнє світу. І про нас з вами.

Фото: Лілія Шевцова.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

- Ліліє Федорівно, чи пішла Україна з порядку денного США, Європи?

- Звичайно ж ні! Так, Захід зайнятий сьогодні власними проблемами. А їх безліч. Це і криза Євросоюзу, який втратив свій вектор. Це і «революція Трампа», яка підриває основи американської демократії.

Додамо до цього і світовий «головний біль». Це і піднесення Китаю, який заявив про глобальні амбіції. Це і війна в Сирії, яка втягнула безліч гравців і загрожує постійною ескалацією. Тому Україна зійшла з першої лінії західного порядку денного.

Але Україна залишається ключовим чинником, який викликав протистояння Росії та Заходу. Західне співтовариство усвідомлює, що без вирішення «українського питання», тобто завершення військового конфлікту в Донбасі і забезпечення гарантій суверенітету України, вихід з протистояння Заходу та Росії неможливий.

Проблема в тому, що поки що Захід і Росія пропонують несумісні вирішення конфлікту, який призвів до цього протистояння.

- Донедавна аналітики вважали, що російська політика щодо Заходу складалася з двох взаємовиключних мотивів: закріпити за собою роль великої держави і отримати визнання Заходом цієї ролі. Але здається, що РФ зовсім розчарувалася останні кілька років в ідеї Європи і вирішила повернути на Схід. Чи є справедливою ця думка, як на ваш погляд?

- Росія навіть в період єльцинського правління намагалася закріпити за собою роль глобальної держави, яка є «становим хребтом» Російської Системи. На етапі путінського правління зміцнення державності стало ключовою легітимацією єдиновладдя – за відсутності інших консолідуючих факторів.

Але зауважте: російське суспільство розкололося щодо питання – як розуміти «Державність». 42% росіян вважає, що роль «великої держави» – у військовій перевазі і силі кулака.

А ось 56% вважають, що «велика держава» повинна гарантувати добробут своїм громадянам.

Тому в російському суспільстві відбувається відхід від класичної агресивної моделі. Що, звичайно, буде підривати і силовий курс Кремля.

Щодо розчарування в Європі і європейських цінностях, то дійсно цей процес в російській суспільній свідомості відбувається. І не дивно – телевізійний зомбоящик, зайнятий дискредитацією європейських стандартів, працює без відпочинку.

Але врахуймо й те, що навіть російська ліберальна меншість розчарована в Європі і Заході загалом. Адже західна еліта досить активно брала участь у процесі формування російської клептократії та відмиванні вивезених з Росії капіталів. Тому Європа давно втратила свій флер навіть серед критиків Кремля...

Джерело.

Автор: Інкогніто.
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуСамые обсуждаемые

Популярные

48 queries. 0.187 seconds.
48 / 0.187 / 12.94mb