А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 06 June 2019 в 10:40

Лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко: 6 червня наші партнери і друзі по усьому світу урочисто відзначають 75-ту річницю висадки союзних військ у Нормандії – операції «Оверлорд»…

75-та річниця операції «Оверлорд»... В цей день, 6 червня 1944 року, американські, британські, канадські, польські, французькі, бельгійські, датські, норвезькі, австралійські, грецькі, новозеландські і чехословацькі війська висадилися у Нормандії, щоб завдати потужного удару по вже пораненому на схилах Дніпра, на берегах Волги, в спекотних африканських пустелях, але все ще живому нацистському звіру. Усього до операції було залучено 156 000 солдатів і офіцерів, близько 1000 військових кораблів, 4000 десантних суден, більше 10 000 військових літаків. Операція «Оверлорд», хоча й не без труднощів, завершилася успіхом, адже була ретельно спланована і підготовлена: проведені заходи з дезінформації розвідувальних служб Третього рейху, завчасно побудовані величезні плавучі порти, через пролив Ла-Манш протягнений унікальний підводний трубопровід «Плутон» для безперебійного постачання пального. В радянській історіографії часто стверджувалося, що просування союзних військ на Західному фронті було майже легкою прогулянкою…

Фото: Початок операції «Оверлорд».

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Насправді ж нацисти, після того як оговталися від перших ударів, чинили у Нормандії відчайдушний і, часом, доволі жорсткий опір.

Так, американці цілих три тижні не могли взяти Шербур – головний порт на узбережжі, де стався напад.

Британці, які мали увійти до міста Канн увечері 6 червня, пробивали туди дорогу ще більше місяця і вступили у місто лише 9 липня.

У відповідь на активізацію французьких партизан, які прагнули допомогти союзним військам, бузувіри з СС 10 червня 1944 року вчинили жахливу різанину в селищі Орадур-сюр-Глан, де вбили 642 мирних жителів.

Саме в ці дні, в рамках чисельних пам’ятних заходів, у Франції та інших країнах вшановують мужність і героїзм тих, хто наблизив для усього світу перемогу над нацисткою Німеччиною та її людиноненависницькою ідеологією.

Відомо, що українці боролися проти Гітлера та його союзників не тільки у складі Радянської армії. Вони воювали також у лавах армій Канади, США, Чехословаччини, Польщі та на фронтах від Атлантики до Єгипту.

Тож і ми сьогодні в Незалежній Україні солідаризуємося з нашими друзями в інших країнах, які відзначають ювілей «Оверлорду», згадуємо і віддаємо належну шану їх героїзму і звитяги.

Автор: Ігор СМЕШКО, доктор технічних наук, професор, колишній військовий аташе України в США та Швейцаріїї, генерал-полковник, екс-керівник Головного управління військової розвідки Міноборони України, екс-голова Служби безпеки України, недавній кандидат у президенти України, лідер партії «Сила і Честь» (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

47 queries. 0.188 seconds.
47 / 0.188 / 14.1mb