Главная » В мире

Создана: 11 June 2019 в 11:37

Лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко: Поглиблення співпраці із США може відкрити нові можливості для активного економічного розвитку і додати динаміки інноваційній сфері України…

Нещодавня інформація про те, що декілька американських конгресменів представили законопроект, який серед іншого передбачає посилення підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, розширення оборонної допомоги та надання нашій державі статусу головного військово-політичного союзника США поза НАТО, швидко промайнула українськими інформаційними полями, не спричинивши дуже великого резонансу. Між тим, важливість зміцнення партнерства між Україною та США на сьогодні важко переоцінити. Так, Вашингтон не лише надає Україні постійну політичну підтримку на багатьох напрямах й у багатьох форматах - від невизнання анексії Криму до євроатлантичних прагнень Києва, - але й сприяє нашим заходам, спрямованим на протидію російській агресії, у тому числі шляхом постачання озброєння оборонного характеру. Зокрема, за даними американських джерел, з 2014 року Україні було надано допомогу у розмірі більше 3 мільярдів доларів США, включаючи сферу безпеки, а також кредитні гарантії, обсягом 1 мільярд доларів. За наявною інформацією, в проекті американського бюджету на 2020 рік вже закладено 300 мільйонів доларів США допомоги нашій державі.

Фото: Ігор Смешко.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Втім, сам процес, ініційований нещодавно американськими законодавцями, має супроводжуватися й розумними зустрічними кроками з боку України.

Звичайно, якщо владний Київ всерйоз розраховує на поглиблення усебічного співробітництва з Вашингтоном і отримання згодом статусу головного військово-політичного союзника США поза НАТО, що звичайно передбачатиме зовсім інший рівень взаємодії.

Слід розуміти, що поглиблення співпраці зі Сполученими Штатами, може також відкрити нові можливості для активного економічного розвитку і додати динаміки інноваційній сфері нашої держави, за що послідовно виступає партія «Сила і Честь».

Скористатися такими можливостями – значить проявити справжню державну зрілість і далекоглядність.

Що ж робити?..

Можливим дороговказом для Києва може бути приклад Варшави, яка після приходу Адміністрації Трампа суттєво активізувала співробітництво зі США.

Так, серед головних напрямів польсько-американського партнерства можна виокремити взаємодію у сфері зміцнення регіональної безпеки - збільшення військової присутності США в Польщі, широку співпрацю у військово-технічній сфері та забезпечення європейської енергетичної безпеки – спільну протидію російському газовому проекту «Північний Потік-2».

Слід також додати, що США і Польща почали доволі тісно взаємодіяти й на міжнародній арені.

Таким чином вже можна констатувати, що упродовж останніх років Польща спромоглася налагодити дійсно багатоформатну співпрацю зі Сполученими Штатами. Тісну двосторонню співпрацю, яка базується на спільних інтересах і спільному баченні загроз.

Очевидно, Києву слід глибоко переосмислити власні підходи щодо розбудови відносин з Вашингтоном, визначивши для себе пріоритетні цілі та проробивши відповідні шляхи їх досягнення.

Складовою частиною такої нової «дорожньої карти» дій України на американському напрямі української зовнішньої політики могла б стати реанімація на новому етапі свого часу доволі перспективного, однак вже дещо забутого формату співробітництва США-Польща-Україна.

Автор: Ігор СМЕШКО, екс-голова Служби безпеки України, колишній військовий аташе України в США та Швейцаріїї, генерал-полковник, керівник Головного управління військової розвідки Міноборони і недавній кандидат у президенти України, голова Всеукраїнської громадської організації «Сила і Честь» та однойменної партії (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

43 queries. 0.172 seconds.
43 / 0.172 / 13.87mb