А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 14 June 2019 в 11:04

Лідер партії «Сила і Честь» Ігор Смешко: Україна, як європейська країна, що «поділяє спільну історію й спільні цінності» з Євросоюзом має знайти власне конкурентне місце у новій Європі…

Нещодавні вибори до Європарламенту показали: чутки про смерть Європейського Союзу виявилися дещо передчасними. І це не дивно, адже навіть ультра-націоналісти у різних європейських країнах на тлі вкрай важких і малопередбачуваних перемовин щодо виходу Британії з Євросоюзу, вже не виступають з гаслами «До побачення, ЄС!». Вельми показово, що й створена цими днями правими партіями в Європейському парламенті окрема фракція також не ставить на меті розкол Євросоюзу. При цьому, значні відмінності між регіонами і країнами в Європі зберігаються. До того ж, виглядає так, що проблеми одних європейців мало хвилюють інших. Тобто, як влучно зазначила відразу ж після згаданих євровиборів інформагенція «Німецька хвиля» - «вінегрет національних особливостей» зберігається. Що ж відбувається наразі в Європі і що робити Україні?..

Фото: Ігор Смешко.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Сучасна Європа, вкрай збентежена можливим зламом післявоєнної системи континентальної безпеки, серйозно дестабілізована хвилями міграції, налякана безпрецедентними терористичними актами, здається остаточно розгубилася внаслідок рішення Британії про вихід з Євросоюзу і наразі знаходиться на роздоріжжі.

Фактично, Європа втретє після двох світових воєн переживає період серйозної кризи і повинна знайти в собі потенціал і сили для її подолання.

Втім, мабуть є неправильним погоджуватися з думкою про начебто серйозну ерозію європейських цінностей. Скоріше за все, явної невдачі зазнав курс на невиправдане прискорення поглибленої політичної інтеграції за явного відставання економічних реалій, збереження дисонансу у фіскальній сфері, продовження існування культурно-ментальних розбіжностей, що впливають на ставлення населення різних країн до найбільш актуальних питань порядку денного сучасної Європи.

Надзвичайно важливе, і навіть визначальне значення для подальшої долі Європи матимуть спроможність її політичної еліти, військового і бюрократичного істеблішменту, інтелектуалів і просто активних верств населення усвідомити необхідність переосмислення на сучасному етапі унікальних ознак і особливостей європейської цивілізації.

Вони також мають серйозно задуматися над захистом сучасних демократій від можливостей майстерного маніпулювання громадською думкою, що часом здійснюється на підсвідомих рівнях людської поведінки.

Вочевидь, певних зусиль потребуватиме й подолання деяких настроїв національного егоїзму, в якому європейці останнім часом схильні звинувачувати насамперед США.

Країни ЄС також мають здійснити системні заходи щодо протидії впливам Росії, яка не лише хотіла б підірвати Трансатлантичні зв’язки, але й дискредитувати загальноєвропейську інтеграцію, як цивілізаційний проект.

Як відомо, Кремль також намагається активно просувати свій газопровід «Північний потік-2», що має ще міцніше прив’язати Європу до російського газу та розколоти солідарність в ЄС через різне ставлення до проблеми енергетичної безпеки в умовах напруги у відносинах з Москвою.

Багато хто вочевидь пам’ятає наскільки оптимістичними були настрої в Європі після завершення «холодної війни» і як блискуче їх відчув легендарний німецький гурт «Скорпіонз», і втілив у своїй мега-популярній композиції «Вітер змін». У ці дні також відчувається нагальна потреба у якомусь модерному європейському оновленні.

Невипадково, в березні цього року у багатьох медіа була оприлюднена резонансна стаття президента Франції Еммануеля Макрона про його бачення майбутніх змін в Європі. Саме в ній він закликав європейців «відновити дух прогресу» та «разом накреслити шлях до європейського оновлення».

Україна ж, як європейська країна, що «поділяє спільну історію й спільні цінності» з Європейським Союзом (теза з преамбули Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, про яку часто-густо забувають) має знайти власне конкурентне місце у новій Європі.

У ближчій перспективі вочевидь слід шукати спільні інтереси у різних сферах та системно реалізовувати їх насамперед у нашому регіоні, зокрема в таких форматах, як Україна-Польща-Литва, Україна-Румунія тощо.

Росія перестає бути для України головним експортним ринком. Натомість, Європа стає нашим найбільшим торговельно-економічним партнером, а це означає, що ми маємо поглиблювати таке співробітництво, виходячи насамперед з наших національних інтересів, на чому постійно наголошує партія «Сила і Честь».

ЄС повинен стати для нас джерелом нових технологій, насамперед у сфері енергозбереження та ринком для української екологічної продукції, і не тільки сільськогосподарської, але й екологічного палива, меблів, а не деревини, машинобудування, програмного забезпечення тощо. Не лише великим українським компаніям, але малим й середнім підприємствам, слід надавати різноманітну державну допомогу для виходу на європейські ринки.

В інвестиційній площині слід також діяти максимально прагматично: необхідно не соромлячись надавати широкі преференції та пільги саме компаніям з тих європейських країн, які реально допомагають нашій державі у протидії Росії.

Нарешті, має на повну потужність запрацювати й українська «м’яка сила» в Європі, посланниками якої вже є наше відоме й модерне мистецтво, самобутня й сучасна музика, кіно, спорт і навіть багаті українські кулінарні традиції.

Поглибленню взаєморозуміння повинно сприяти й подальше збільшення взаємних освітніх і наукових програм, культурних обмінів, туристичних потоків, адже широкі міжлюдські контакти є надійним підґрунтям для реалізації будь-якої політичної програми у сфері інтеграції.

Саме такий, послідовний і передбачуваний курс, а не голосні і беззмістовні гасла, на думку партії «Сила і Честь», створюватиме необхідні умови задля забезпечення достойного місця України в Європі.

Автор: Ігор СМЕШКО, екс-голова Служби безпеки України, колишній військовий аташе України в США та Швейцаріїї, генерал-полковник, колишній керівник Головного управління військової розвідки Міноборони і недавній кандидат у президенти України, голова Всеукраїнської громадської організації «Сила і Честь» та однойменної партії (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

49 queries. 0.215 seconds.
49 / 0.215 / 13.11mb