А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 02 September 2021 в 07:47

Про стратегічні основи оборонного партнерства України і США…

Про угоду між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Сполучених Штатів щодо стратегічних основ оборонного партнерства. Це рамкова угода, що визначає основні напрями стратегічного партнерства двох країн в сфері оборони. Хтось каже, що цього недостатньо, мовляв нам потрібні конкретні обіцянки і гарантії, статус особливого партнера США поза межами НАТО. Але будемо реалістами. Ніхто за нас воювати не буде, тим більше з Росією. От Афганістан мав статус «особливого партнера». І що?.. Статус «особливого партнера» – це привабливий і знаковий символ. Але сам по собі він не є абсолютної гарантією безпеки за допомоги США. Врешті решт все залежить від здатності країни самої захищати себе. В чому значення саме рамкової угоди щодо стратегічних основ оборонного партнерства України та США?..

Фото: Оборонне партнерство України і США.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

Фактично вона є першим кроком і фундаментом у системній стратегічній співпраці двох оборонних відомств.

Це наш плацдарм, з якого можна розширювати цю співпрацю, поступово наповнювати її конкретним змістом по окремих напрямах.

По суті, це політико-правова платформа для страттегічної співпраці в оборонній сфері між США і Україною.

І зараз потрібна буде активна і ефективна робота нашого оборонного відомства для поступового змістовного наповнення цієї угоди.

Підписана угода має достатньо важливі для нас і достатньо конкретні позиції.

Зокрема, за повідомленням поінформованих джерел, угода передбачає сприяння США набуттю Україною членства в НАТО, співпрацю у забезпеченні безпеки Чорноморського регіону, збільшення безпекової допомоги Україні за допомогою конкретних інструментів (Ініціатива сприяння безпеці Україні Міністерства оборони США; Програма іноземного військового фінансування; Програма іноземних військових продажів; надання надлишкових засобів оборони відповідно до вимог Закону про контроль експорту озброєнь; проект Закону США про партнерство у сфері безпеки).

Передбачається використання нового механізму щодо поєднання ресурсів обох країн для розвитку фундаментальних спроможностей ЗСУ, критично важливих для захисту національних інтересів.

Зокрема, йдеться про розвиток спроможностей ЗСУ із ведення бойових дій на морі, суходолі та в повітрі, співробітництво у сферах кіберзахисту, розвідки, протидії дезінформації тощо.

Підписана угода також обумовлює співробітництво в галузі оборонної промисловості, зокрема активізацію співпраці підприємств ОПК України та США, спрямування значних за обсягами інвестицій в національну економіку, передачу чутливих технологій та їх спільне використання.

Так що є над чим працювати далі.

Автор: Володимир ФЕСЕНКО, політолог, історик, політичний експерт-аналітик, політичний консультант (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

45 queries. 0.205 seconds.
45 / 0.205 / 14.64mb