А тем временем...

В мире

Facebook

Главная » Аналитика

Создана: 10 September 2021 в 14:21

Чому США не нададуть Україні статусу союзника?..

Коротка відповідь - ми не є союзником США. Точніше, США нас як союзника не розглядають. Навіть потенційного, бо не потрібен США такий союзник. Що ми можемо дати США? Стримування Росії? А навіщо її стримувати? Як справедливо відзначав ще Обама, Росія - регіональний лідер. І це те місце, з якого вона ніколи і нізащо не вилізе. Немає у них для цього ні потенціалу, ні ресурсів. Тому безпосередньо США Росія загрози ніколи являти не буде. Ви скажете про «втручання у вибори президента США» 2016 року. Так, можна згадати про це, але давайте відверто. Це втручання було роздуте до таких масштабів виключно тому, що воно активно використовувалося американськими демократами у своїй політичній агітації. Для України це було вигідно, бо американський істеблішмент згадав, що «Росія – ворог», і це відкрило для нашої держави додаткові можливості. Але не думаю, що хтось реально має ілюзії. Росія - не ворог США. Так, це проблемний регіональний лідер, але найголовніше - регіональний лідер тієї частини Землі, яка є дуже віддаленою географічно від США…

Фото: США і Україна - союзники?..

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…Не випадково ж у тих самих Штатах у політичному дискурсі виникає ідея про використання Росії проти Китаю, чи, принаймні, про те, аби «не віддавати Росію Китаю».

В принципі, навіть Росії легше стати союзником США, адже у неї щось є: сила, регіональне лідерство, природні ресурси. І про «демократію» тут говорити нічого, бо серед союзників США повно «осередків демократії»…

Можна повторювати за Бжезінським, що Україна потрібна Росії аби знову стати імперією. Але, думаю, що правда така: Росія не стане імперією ні з Україною, ні без неї. Більше того, гіпотетичне поглинання України навпаки може остаточно похитнути цього «Колоса».

Так, не можна сказати, що у США немає тут інтересів. Вони є, і вони очевидні. Наприклад, США не потрібна велика війна у Європі. Це дуже погано для бізнесу, тому реакцією на розміщення військ біля кордонів України стало негайне призначення саміту Байден-Путін.

І так, непогано, аби Україна все ж стримувала амбіції Росії, а то у тамтешнього керівництва «зірве башню» і воно почне робити дурниці. Але не те щоб це було такою вже «мега-цінністю». Якраз на кілька десятків мільйонів доларів озброєнь. Не більше.

Зрозуміло, що це все не робить Україну союзником США. Ні сьогодні, ні завтра. У нас просто немає чогось, за що б у США був сенс битися в цьому питанні.

Вони можуть «подарувати» якійсь статус, якщо це буде мотивовано політичною ситуацією. Наприклад, президенту США треба буде показати, що він «відроджує велич», але подібний сценарій - малореальний, та й він нічого не змінить.

Сам статус союзника не робить тебе союзником. Доведено Афганістаном.

Автор: Петро ОЛЕЩУК, політолог, доцент Київського Національного університету ім. Тараса Шевченка, політичний експерт-аналітик (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

43 queries. 0.194 seconds.
43 / 0.194 / 14.56mb