Главная » Аналитика

Создана: 17 December 2021 в 15:29

Тривожний дзвіночок для «наших» олігархів надійшов днями із Лондону…

Протистояння між Р. Ахметовим і Президентом Зеленським є найбільш помітним, але не єдиним «фронтом» в процесі політичної боротьби навколо закону про олігархів. Не менш важливими є «фронти» закордонні. В команді Ахметова, наприклад, роблять ставку на експертизу закону про олігархів у Венеційській комісії. Але треба розуміти, що наші західні партнери теж, як і нинішнє українське керівництво, розуміють необхідність кардинального послаблення впливу олігархів на українську політику та економіку. Саме тому політика деолігархизації була підтримана у підсумковому документі саміту Україна-ЄС. Ще один тривожний дзвіночок для наших олігархів надійшов днями з Лондону…

Фото: В.Зеленский в Сhathamhouse.org.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…Аналітики провідного британського аналітичного центру в галузі міжнародних відносин Chatham House опублікували нещодавно доповідь «Проблема клептократії у Великій Британії. Як обслуговування пострадянських еліт послаблює верховенство закону».

В цьому документі серед українських олігархів названі і представники України – Д. Фірташ та Р. Ахметов (https://www.chathamhouse.org/2021/12/uks-kleptocracy-problem ).

У Фірташа і до цього були серйозні проблеми, особливо у стосунках з американським правосуддям. Тому дивуватися не доводиться.

А от для Ріната Леонідовича - це неприємна новина, зокрема і в контексті протистояння з Президентом Зеленським.

Це ж великий удар по іміджу поважних бізнесменів («інвесторів», як люблять казати в оточенні Ахметова) і філантропів, який ретельно формують команди майже всіх наших олігархів, зокрема і згаданих у звіті Chatham House.

Це і ризики для їх бізнесу, особливо у стосунках із західними партнерами.

І це послаблює їх політичні позиції в Україні.

Адже олігархами їх називають не лише Президент Зеленський, чи українські журналісти і політологи, а й поважні західні організації. Тому важче буде спростовувати свій олігархічний статус.

Автор: Володимир ФЕСЕНКО, політолог, історик, політичний експерт-аналітик, політичний консультант, керіник Центру прикладних політичних досліджень «Пента» (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуСамые обсуждаемые

Популярные

43 queries. 0.152 seconds.
43 / 0.152 / 15.38mb