Главная » Аналитика

Создана: 22 April 2022 в 13:21

Південні Курили визнані як «незаконно окуповані Росією»…

Міністерство закордонних справ Японії видало дипломатичний довідник «Синя книга дипломатії», в якому вперше за 19 років Південні Курили визнаються як «незаконно окуповані Росією». Звісно, японці це роблять обережно, враховуючи трагедію Другої світової війни і уникаючи звинувачення у відродженні японського мілітаризму, що став одним із вогниц тієї війни. Нагадую, що мова йде про 5 тисяч квадратних кілометрів - острови Ітуруп, Кунашир, Шикотан та група островів Хабомаї. Питання щодо них так і не було врегульовано між СРСР та Японією…

Фото: Мапа: Південні Курили - окуповані РФ.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…У 1991 р. під час візиту в Японію М. Горбачов фактично визнав наявність територіального спору.

А в 1993 р. Росія з Японією підписали Токійську декларацією, якою був зафіксований намір вирішити питання про приналежність південних островів Курильської гряди.

Тривалий час обговорювався варіант розподілу спірних південних Курил між РФ та Японією.

Путін у 2005 році готовий був піти на поступки і передати Японії 2 острови - Хабоман і Шикотан, однак японська сторона категорично не йшла на компроміс.

Слід зауважити, що в Японії відновлення свого суверенітету над споконвічними територіями унормовано законом «Про спеціальні заходи із сприяння вирішення питання Північних територій та подібних до них». В ньому є положення про приналежність Японії саме 4-х островів, що зняло дискусію в японському політикумі щодо поділу.

До речі, в країні є політичні сили, які виступають за повернення Японії всіх Курильських островів до Камчатки. Це Компартія Японії, праві організації.

Це все викликало нервову реакцію з боку РФ.

Десь з початку 2010-х років Кремль бере курс на мілітаризацію незаконно зайнятих південних Курил. Було заявлено про побудову тут військових містечок, а пізніше - про бажання створити базу ВМФ.

Посилення КНР у далекосхідному регіоні змусило Японію з кінця 2010-х рр. шукати компромісу з РФ і зменшити активність кампанії по відновлення суверенітету над північними островами.

Але ситуацію змінила українсько-російська війна.

7 березня прем'єр Фуміо Кісіда назвав 4 курильських острова «територією, над якою Японія має суверенітет».

Пізніше з вуст японських високопосадовців зазвучали формулювання «споконвічні території».

Ймовірність війської ескалації щодо відновлення суверенітету Японії над північними територіями наразі доволі низька, але дипломатичний тиск на РФ Японія, судячи з усього, збирається посилити.

А це призведе до ще більшого дрейфу РФ у бік Китаю і японці це розуміють. Тому будуть діяти обережно.

Проте, у випадку фрагментації та державної кризи РФ, думаю, японськая армія прораховує сценарії відновлення територіальної єдності країни.

Автор: Олег ПОСТЕРНАК, кандидат історичних наук, політтехнолог, політичний експерт-аналітик, спеціаліст з виборчих кампаній, політичний консультант, керівник Центру политичної развідки (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

45 queries. 0.160 seconds.
45 / 0.160 / 13.93mb