Главная » Аналитика

Создана: 26 April 2022 в 08:58

Політаналітик Петро Олещук: Рашизм, що був донедавна «обыкновенным фашизмом»…

Рашизм, що спершу був лише словесною метафорою, яку використовували для ототожнення фашизму а також ідеології та практики путінського режиму московії, тепер все міцніше входить в офіційний політичний дискурс (і не лише України). Про це свідчать і появи статей у різномовних версіях Вікіпедії. І численні заяви політиків різних країн світу. Зокрема, і президент Зеленський під час останньої прес-конференції згадував про рашизм, порівнюючи його практику терору по відношенню до громадян із практикою фашизму. На думку нашого Президента, це все вивчатимуть нові покоління під час уроків історії. Я ж можу лише сподіватися, що так все і буде, бо невивчені уроки з минулого завжди приноять трагічні наслідки для сучасності. Але що таке цей «рашизм»? Немає ж якось універсальної книги, де все викладено. Є і «філософія» Ільїна, і фолк-хісторі «Нової хронології», і «басні» про вигадування України (від «Австрійського генштабу» і до Леніна). І звіряча ненависть до всього людства, яке має унітази і міксери. Чи є цього всього якісь підвалини?..

Фото: Рашизм - обыкновенный фашизм.

Опрос

Как вы оцениваете свой «добробут» - уровень жизни?

Показать результаты

Loading ... Loading ...

…Мабуть, їх можна виділяти багато, але чималу роль відіграє культ сили, яким просякнутий весь рашизм: «Я сильний - значить правий!».

Коли зараз намагаються пробити «броню рашизму», розказуючи про нові і нові злочини недодержави, то у відповідь особливої реакції і немає.

Вони формально відповідають, що вбивства у Бучі - це «фейк», а самі дуже задоволені тим, що - не фейк, бо це, з точки зору викривленої рашизмом свідомості, є свідченням «сили».

Вони чинять злочини у чужій державі - вони «сильні». Вони бомблять чужі міста - вони «сильні». Вони мають бути сильними, їх мають боятися. Це головне. Це відчуття приналежності до сильної зграї, яка буде «рвати усіх», а тому і тобі, як учаснику зграї, щось перепаде.

А от що їх реально хвилює?..

Приміром, історія «москви» (яка - крейсер). Не дивно, що саме ситуацію з флагманом чф найбільше секретять, приховуючи не просто кількість жертв, а саму можливість жертв.

Це ж слабкість, виразна слабкість недоімперії, а слабкість породжує страх. А страх - це розпад усієї конструкції, бо виконувати злочинні накази дуже легко лише тоді, коли переконаний, що не будеш нести відповідальність.

З цього культа сили походить і відкидання розвитку та цивілізації (це ж «слабкість»), відкидання нормальних людських відносин, моралі, норм...

Вони відкидають сторіччя прогресу людства, аби повернутися у зрозумілий та близький палеоліт, доповнений ракетами та танками.

Рашизм - це по суті і є палеоліт з танками, ракетами та маєтками для вождів.

...Але що буде, коли носії «культу сили» збагнуть, що ніяка вони не сила?..

На що тоді спрямують свою звірячу лють, і на кого?..

Видовище буде справді дуже і дуже цікаве.

Автор: Петро ОЛЕЩУК, політолог, доцент Київського державного університету ім. Тараса Шевченко, політичний консультант, політичний експерт-аналітик (Київ, Україна).
Источник:«Политика&Деньги» - politdengi.com.ua.

Нашли ошибку? Выделите и нажмите Ctrl+Enter

Ваш запрос обрабатывается....

Комментарии - Нет комментариев

Добавить комментарий

Развернуть формуАктуально...

Самые обсуждаемые

Популярные

42 queries. 0.138 seconds.
42 / 0.139 / 13.78mb